صادرات زعفران سرگل بسته بندی به دبی

صادرات زعفران سرگل بسته بندی به کشور امارات به خصوص شهر دبی کار بسیار سختی است، اما دلیل این موضوع چیست؟ دلیل آن را در ادامه مطالعه کنید.

بر اساس آماری که گمرک ایران در طی سال 96 – 97 منتشر کرد، توانست شش کشور واردکننده اصلی زعفران از ایران را مشخص نماید.

این کشور ها به شرح زیر هستند:

  • اسپانیا
  • آلمان
  • امارات
  • سوئد
  • آلمان
  • هنگ کنگ

همان طور که که مشاهده می کنید امارات یکی از بزرگ ترین خریداران زعفران از کشور ما بوده اما متاسفانه بیشترین حجم خرید این کشور به صورت فله است.

جالب است بدانید که کشور امارات با خرید 60 تن زعفران در سال گذشته، اقدام به صادرات 130 تن زعفران نموده است!

موضوع اندکی مشکوک است اما صادرات زعفران به دبی (امارات) به شکلی که گفت انجام شده و احتما قوی در طی فرایند بسته بندی امکان تقلب در زعفران ایران وجود دارد.

امارات به دلیل این که خود در زمینه بسته بندی زعفران فعال است، در نتیجه برای واردات زعفران بسته بندی ایران اندکی سخت گیر بوده و در طی چند سال گذشته از محل بسته بندی زعفران ایران سود های زیادی را کسب نموده است.

سوال اینجاست که چرا امارات بتواند محصول کشور دیگری را بسته بندی و به فروش برساند اما کشوری همانند ایران که در زمینه تولید خود زعفران فعال است توان انجام این کار را نداشته باشد؟

دلیل مشخص است!!

قاعدتا روابط سیاسی و اقتصادی کشور ها بر بازار های جهانی تاثیر گذاشته و آنان می توانند به راحتی زعفران بسته بندی شده خود را که کیفیت پایین تری از محصولات ایرانی دارد را در بازار بین المللی بفروشند.

صادرات زعفران سرگل بسته بندی

با تمام تفاسیری که در بالا گفته شد، اگر صادرکننده بتواند زعفران سرگل را به صورت بسته بندی شده صادر کند، قطعا خواهد توانست سود بالایی را از محل فروش محصول بدست آورد.

برای صادرات زعفران سرگل بسته بندی کافی است با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =