صادرات زعفران سوپر

صادرات زعفران سوپر نگین پرسی – شاخ بزی

صادرات زعفران سوپر نگین که به همان پرسی یا شاخ بزی معروف است به چه کشور هایی صورت می گیرد؟ آیا تامین این محصول کار راحتی است؟

زعفران یکی از اصلی ترین محصولات صادراتی ایران بوده و برای آن که بخواهیم جایگاه خود را در زمینه صادرات این محصول حفظ کنیم، باید با نوآوری، محصولات مختلف تولید کرده و با تولید محصولات به روز در این زمینه، بستر های لازم برای صادرات هر چه بیشتر را فراهم کنیم.

با توجه به این که موضوع این مقاله صادرات زعفران است، بیایید تا قبل از آن که به صورت تخصصی به بحث صادرات و پاسخ گویی به سوالات مربوطه بپردازیم، این بررسی را انجام دهیم که چرا صادرات زعفران تا این حد اهمیت دارد؟

در طی سالیان گذشته کم و بیش شنیده اید که صادرات محصولات غیر نفتی تا چه حد می تواند برای یک کشور مهم باشد و اگر کشوری به صادرات محصولات غیر نفتی و تجدید پذیر روی آورد، قطعا می تواند جایگاه های بسیار خوبی را برای خود داشته باشد، در این ارتباط قطعا رویکرد به گونه ای است که صادرات محصولاتی که تولید آن به صورت اختصاصی در کشور انجام می شود، در محوریت اصلی قرار گیرد، محصولاتی همانند زعفران، پسته، خاویار، زرشک و …. که همان طور که بیان شد، مرکز اصلی تولید آن در ایران است.

همان طور که کشور هلند در زمینه صادرات گل فعال است و به عنوان یک قطب شناخته می شود، ایران هم قاعدتا می تواند در حوزه زعفران به عنوان یکی از مهم ترین سردم داران شناخته شود، اما مساله ای که خیلی اهمیت دارد، این است که صادرات به چه صورت و چگونه؟

اگر کشور ما بتواند در زمینه صادرات زعفران به صورت بسته بندی شده وارد شود، قطعا سود بیشتری از محل این کار به ما خواهد رسید، اما باید با عرض تاسف بیان کنیم که کشور های امارات و اسپانیا جایگاه بهتری در این زمینه دارند، و گزینه بعدی که برای ما روی میز است، بحث صادرات عصاره زعفران است که شرکت های دانش بنیان مختلفی در این زمینه فعال شده اند و کار هایی نیز صورت گرفته، اما به آن صورت موفق نبوده اند، چرا که کشوری همانند چین رقیب اصلی آنان در این زمینه است.

پس راهکار چیست؟

برای برون رفت از این بحران باید در مرحله اول تصمیماتی در سطح کلان کشور گرفته شود که ببنیم آیا می خواهیم منافع اصلی این گیاه فوق العاده به کشور باز گردد یا خیر؟ در مرحله بعد با برنامه ریزی در زمینه ایجاد ارزش افزوده از زعفران در طی سالیان آینده جایگاه خود را در بازار زعفران جهانی تثبیت کنیم.

یکی از کار هایی که به صورت کوتاه مدت صورت گرفته و در حال حاضر جواب خوبی داشته است، تولید زعفران نگین شاخ بزی می باشد.

با این نو آوری که در طی سه چهار ساله اخیر صورت گرفته است، توانسته ایم در جهت ارزش بخشی به زعفران ایرانی یک گام به جلو برداریم و مزیت های رقابتی مختلفی را ایجاد نماییم.

زعفران سوپر نگین پرسی

صادرات زعفران سوپر نگین

پس از آن که زعفران سوپر نگین تولید شد و توانست تا حدودی اعتبار زعفران ایران را در بازار های جهانی بالا ببرد، مشتریان مختلفی برای خرید این محصول از کشورمان پیش قدم شدند که در این بین چینی ها از همه بیشتر به دنبال خرید این محصول هستند.

خرید زعفران توسط چینی ها اغلب به دلایل مختلفی صورت می گیرد که در این بین از دید ما چینی ها به این دلیل صادرات زعفران سوپر از کشور ما را پیگیری می کنند که بتوانند با خرید بهترین محصول بیشترین کارایی را داشته باشند.

آنان با تولید عصاره از زعفران ایرانی و همچنین استفاده از آن در زمینه تولید دارو ارزش افزوده بسیار بالایی را از این محصول می گیرند.

دیگر کشور ها همانند کشور های اروپایی، برخی از کشور های عربی و کره جنوبی نیز خریدار این نمونه زعفران ایران هستند.

حال پاسخ به چند سوال فنی در مورد این محصول لازم است:

این محصول در کجای ایران تولید می شود؟

با توجه به آن زعفران مربوطه در دستگاه خشک می شود، قاعدتا دستگاه های آن در همه جای ایران وجود داشته و هر کسی که دستگاه را تهیه کند می تواند این محصول را تولید کند.

کیفیت های مختلف این کالا چگونه تعیین می شود؟

کیفیت این محصول بر اساس رنگ، میزان راست بودن قلم ها و البته قلم دار بودن کالا تعیین می شود.

چگونه می توان بهترین کیفیت این محصول را تولید نمود؟

قاعدتا شما هر چه از زعفران قلم دار تر و تازه تری برای تولید این رقم استفاده کنید، قطعا می توانید محصول باکیفیت تری را داشته باشید.

البته دقت کنید دستگاه های تولید زعفران پرسی متفاوت است و ترجیحا سعی کنید تا با خرید دستگاه های تمام اتومات ضمانت تولید یک محصول ایده آل را بالا ببرید.

اگر به فکر تولید این محصول نیستید و صرفا قصد دارید تا در زمینه صادرات این محصول فعالیت داشته باشید، قطعا بهترین زمان برای خرید این دست محصولات در فصل برداشت است، چرا که تولید روزانه این قسم محصولات و وجود میزان فراوانی از زعفران در بازار این قدرت را به شما می دهد تا بهترین محصولات را گلیچن کنید.

توجه داشته باشید زعفران نگین به عنوان اصلی ترین نمونه زعفران در بازار بوده و سر دم دار قیمتی در بازار است، اگر بخواهیم مثالی برای شما بیان کنیم، زعفران سوپر نگین را به شکلی می توان به بیت کوین نسبت داد که در صورت صعودی بودن آن بقیه محصولات بازار صعودی و در صورت ریزش کل بازار را با ریزش رو به رو می کند.

اطلاعات در مورد زعفران سوپر نگین و صادرات آن بسیار زیاد است، اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را در ارتباط با صادرات زعفران داشته باشید، مقالات دیگر سایت ما را نیز مطالعه نمایید که در این بین مقاله زیر می تواند کمک زیادی به شما داشته باشد:

صادرات زعفران به امارات

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 19 =