بازار صادرات زعفران فله ایران به عراق

صادرات زعفران فله به بازار عراق می تواند کمک زیادی را به رونق اقتصادی بخش کشاورزی ایران داشته باشد به همین جهت صادرکنندگان مختلف در زمینه تجارت این محصول وارد شده اند.

عراق!

یکی از بازار های مستعد برای فروش انواع خشکبار ایران بوده و حجم صادرات ما در چند ساله اخیر به این کشور افزایش یافته است، اگر چه هر چند وقت یک بار اخباری را مبنی بر آتش زدن، خالی کردن و…. بار های ایران را توسط مردم عراق را می شونیم، اما باید این را به یاد داشته باشیم که عراق یک کشور مصرف کننده بوده و ما تولید کننده هستیم.

همکاران ما در زمینه صادرات محصولات مختلف به عراق فعال هستند و از رب گرجه تا پنیر و …. را به این کشور می فروشند.

ما این مطالب را بیان کردیم تا شما بدانید که بازار عراق یک بازار خوب برای فروش محصولات ایرانی بوده و اگر می خواهید در این کشور موفق باشید، پس قدم در بازار خشکبار آن بگذارید.

ما می توانیم محصولات مختلفی را برای صادرات به شما پیشنهاد دهیم، اما اخلاق حرفه ای حکم می کند که در مورد آن چه می دانیم خوب است به شما محصولاتی را پیشنهاد دهیم.

بهترین محصول برای صادرات به کشور عراق که در حیطه تخصص ما باشد، بهترین انواع پسته صادراتی و زعفران است.

و اما زعفران …..

همان طور که می دانید عراق در همسایگی ایران بوده و مردم این کشور ذائقه غذایی بسیار مشابهی را با ما ایرانیان دارند، پس جای تعجب نیست که از زعفران ایران به عنوان یک چاشنی در غذای خود استفاده کنند به همین دلیل زعفران ایران در کشور عراق به عنوان یک چاشنی بسیار خوب مورد استفاده قرار می گیرد.

پس  هم اکنون صادرات زعفران فله را در کشور عراق آغاز کنید …..

صادرات زعفران فله یا بسته بندی؟

یک دو قطبی که همیشه بسیاری از مشتریان ما را درگیر خود می کند و همه آنان این سوال را از خود می پرسند که فله صادر کنم با بسته بندی؟

باید به شما بگوییم که زعفران به هر دو شکل به کشور عراق صادر می شود اما صادرات هر یک نکاتی دارد که باید به آن ها بپردازیم….

صادرات زعفران فله:

اگر می خواهید زعفران را به صورت فله ای صادر کنید، سعی کنید تا زعفرانی را صادر کنید که برای مصارف روتین همانند پختن غذایی، دمنوش و… مناسب باشد.

از آن جایی که در بازار کشور عراق با چند دسته مشتری کیفیت محور و قیمت محور رو به رو هستید، سعی کنید تا از سه نمونه زعفران برای کشور مذکور استفاده کنید.

زعفران پوشال:

این زعفران می تواند برای ان دسته از مشتریانی که به دنبال قیمت ارزان هستند یک گزینه ایده آل باشد، اما با این جال سعی کنید تا زعفران ضعیف را برای صادرات استفاده نکنید و از پوشال های معمولی تا خوب برای کار خود بهره ببرید.

زعفران سرگل:

شاید بتوان از این زعفران به عنوان بهترین پیشنهاد یاد کرد، چرا؟

این زعفران همان طور که در مقاله زعفران سرگل خراسان بیان کردیم دارای قیمت و کیفیت هم راستا بوده و توانسته است گزینه خوبی برای صادرات باشد.

زعفران سرگل را می توان به عنوان یک محصول خوب برای صادرات به عراق دانست و باز هم همانند مورد قبلی توصیه می کنیم تا از نمونه های خوب آن برای بسته بندی استفاده کنید.

زعفران نگین پوشالی:

این زعفران در برخی موارد برای صادرات مناسب بوده و اگر مشتری کیفیت محور داشتید که به دنبال زعفران نگین بود، نگین پوشالی برای کار وی کفایت می کند.

صادرات زعفران بسته بندی به عراق

صادرات زعفران بسته بندی به نسبت فله برای بازار عراق سود بیشتری دارد، اما برای این کار دو راه پیش رو دارید:

  1. مستقیما وارد بازار شوید و بازاریابی کنید.
  2. از شرکت های پخش عراقی استفاده کنید.

قطعا مورد اول زمان بر بوده اما اگر بتوانید مشتری پیدا کنید در این زمینه موفق خواهید شد، پس از صادرات زعفران بسته بندی شده و بازاریابی در کشور عراق غافل نشوید و در صورت توان این کار را انجام دهید.

مورد بعدی در حالتی خوب است که بتوانید یک شرکت معتبر را پیدا کرده و خیال خود را بابت فروش در عراق راحت کنید.

در صورتی که به دنبال چنین مشتریانی هستید، قطعا حضور در نمایشگاه های بصره، بغداد و… می تواند کمک زیادی را به شما داشته باشد.

نوع زعفران بسته بندی که در عراق به فروش می رسد چیست؟

بسته بندی های مختلفی را می توان برای فروش در کشور عراق استفاده کرد.

برخی از مناطق عراق بسته بندی های پاکتی و ارزان قیمت رواج دارد و در برخی دیگر از مناطق این کشور بسته بندی های کریستالی و لوکس به فروش می رسد.

یکی از بزرگ ترین مزیت های فروش زعفران بسته بندی در کشور عراق این است که شما می توانید از هر نمونه بسته بندی ایران در این کشور استفاده کرده و موفق باشید.

به عنوان آخرین سوال در این مقاله باید بپرسیم که وزن بسته بندی چگونه باشد؟

در زعفران فله وزن بسته بندی ها یک کیلویی و در بسته بندی های کوچک نیز وزن بسته بندی باید یک مثقال و نیم مثقال باشد.

اگر چه این مقاله در مورد صادرات زعفران فله ایران به عراق بود، اما ما سعی کردیم تمام آن چه را که در مورد بازار این کشور می دانستیم را به شما بگوییم تا شاید شما بتوانید در فروش زعفران ایرانی موفق باشید.

اگر پس از مطالعه مقاله سوالی در ذهن شما ایجاد شده، آن را با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 7 =