صادرات زعفران قاین رقم سرگل به اسپانیا

صادرات زعفران قاین رقم سرگل به اسپانیا با استقبال بالایی همراه است و همه ساله وارد کنندگان این کشور برای خرید عمده ای این محصول اقدام می کنند.
همان طور که می دانید، زعفران ایران به عنوان یکی از محصولات خاص کشاورزی با خواص و کاربردهای دارویی است که همه ساله بیشترین حجم تولید آن در ایران و به ویژه در منطقه ی قاینات استان خراسان رضوی انجام می گیرد.
از این رو صادرات زعفران قاین، به عنوان یکی از مهمترین کالاهای حوزه ی کشاورزی، بسیار مورد توجه بوده و کشورهای مختلفی متقاضی خرید آن هستند.

اهمیت صادرات زعفران قاین به صورت بسته بندی

البته صادرات زعفران قاین به کشورهایی چون اسپانیا، به صورت فله صورت می گیرد و در آن جا و بعد از انجام یک بسته بندی مناسب، با عناوین و برندهای تجاری این کشور وارد بازار جهانی می گردد.
در واقع صادرات زعفران قاین که بیشترین حجم آن مربوط به زعفران سرگل است، علی رغم ارزآوری به جهت فروش خارجی، با در نظر گرفتن این که در نهایت تحت یک برند خارجی عرضه می شود نیازمند تغییر رویه است.
این امر باعث می شود، در صادرات زعفران قاین، بیشترین درصد ارزآوری نصیب کشورهایی مانند اسپانیا شده و نه تنها ایران در بحث برند سازی عقب بماند، بلکه بیشترین ارزش افزوده نیز نصیب کشورهای وارد کننده ای مانند اسپانیا گردد.

البته منظور از صادرات زعفران قاین به صورت فله، عدم استفاده از هر گونه بسته بندی نیست، بلکه قاعدتاً هر محصول جهت ماندگاری و حفظ کیفیت و بسته به نوع محصول در بسته بندی های اولیه ای صادر می گردد که این امر در مورد زعفران به صورت 500 گرمی نیز ارسال می گردد.

اما طبیعی است که زعفران 500 گرمی وارد شده به کشور مقصد، در نهایت در بسته بندی های با وزن بسیار پایین تر آماده و ارائه می گردد.

همچنین در سال های اخیر گام های خوبی در زمینه ی صادرات زعفران بسته بندی برداشته شده، اما این امر چندان در خور این محصول استراتژی کشاورزی نبوده و امید است با برنامه ریزی هر چه بیشتر و انجام زیرساخت های لازم، بهترین زعفران جهان در بهترین بسته بندی و تحت عنوان برندهای ایرانی وارد بازار های جهانی از جمله کشور اسپانیا شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =