صادرات زعفران مشهد انواع سرگل – نگین – پوشال

صادرات زعفران مشهد در ارقام مختلفی انجام می شود که می توان از آن جمله سرگل – پوشال و نگین را به عنوان اصلی ترین موارد نام برد.

صادرات زعفران مشهد

صادرات زعفران مشهد

همان طور که می دانید مشهد به عنوان اصلی ترین مرکز خرید و فروش زعفران در خراسان بزرگ بوده و بسیاری از تولیدکنندگان زعفران در کشور محصول خود را از طریق شرکت های حاضر در شهر مشهد برای صادرات به بازار های صادراتی ارائه می کنند.

قبل از هر چیز بهتر است متوجه شویم که منابع تامین زعفران موجود در مشهد کدام شهر ها هستند؟

اولین شهر خود مشهد است که در اطراف آن مزارع گسترده تولیدکننده زعفران وجود دارد و توان تولید شهرستان بسیار بالاست، اما مجموعه آرین زعفران مشهد را برای تجارت انتخاب نمی کند!

شاید بپرسید چرا؟

همه ما می دانیم که مشهد یکی از شهر های کم آب کشور است و شهرداری مشهد این اجازه را به کشاورزان اطراف مشهد نمی دهد که زعفران های خود را با آب چاه آبیاری کنند و به آن ها آب فاضلاب می دهد تا در مزارع خود از آن استفاده کنند و به دلیل ریسک بالای صادرات این چنین محصولاتی ما سعی می کنیم تا خرید زعفران خود را از جایی انجام دهیم که بتوان روی سلامت محصول آن حساب کرد.

تربت حیدریه دومین شهری است که به دلیل بعد مسافت بسیار کم تا مشهد امکان تامین نیاز زعفران بسیاری از تجار را دارد، زعفران تربت حیدریه در انواع پوشال و نگین بوده و دارای کیفیت بسیار بالایی است.

ما خودمان زعفران تربت حیدریه را برای صادرات گزینه خوبی می دانیم چرا که کشاورزان این منطقه از آب چاه یا از آب برف های کوهستان برای آبیاری مزارع خود استفاده می کنند.

برخی از مناطق تربت حیدریه که از آب رودخانه آبیاری می شود، دارای عیار بسیار خوبی بوده و ضمن آن محصولی کاملا سالم و ارگانیک را به بازار ارائه می کند.

قائنات سومین گزینه برای تامین زعفران در مشهد!

کشاورزان زیادی از قائنات، زعفران خود را در شهر مشهد ارائه کرده که زعفران آن ها دارای کیفیت بسیار خوبی است.

بر کسی پوشیده نیست که زعفران قائنات بهترین زعفران برای صادرات بوده و با توجه به شناخته بودن نام قائنات در بازار بین المللی به راحتی می توان این محصول را در بازار صادراتی زعفران به فروش رساند.

مطالعه مقاله:

بازار صادراتی زعفران فله – بسته بندی ایران

را به شما عزیزان توصیه می کنیم.

در ادامه شهر های دیگر خراسان بزرگ از جمله تایباد، تربت جام، فریمان، بیرجند، فاروج، قوچان و… نیز در زمره تولیدکنندگان زعفران بوده و می توان زعفران این مناطق را به صورت عمده و قیمت مناسب خریداری کرد.

قیمت صادرات زعفران مشهد

مساله ای که ما همیشه با آن دست و پنجه نرم می کنیم، قیمت صادرات زعفران مشهد می باشد.

مشتریان ما تاکید زیادی برای گرفتن تخفیف از ما دارند و به دنبال آن هستند که بتوانند زعفران مورد نیاز خود را با بهترین نرخ ممکن خریداری کنند.

در این میان ما می خواهیم در مورد برخی از پارامتر ها که بر قیمت زعفران موثر هستند را برای شما تشریح کنیم.

میزان و عرضه و تقاضا در بازار:

اولین موردی که بازار زعفران را به سرعت تحت تاثیر قرار می دهد میزان عرضه و تقاضای زعفران در بازار است.

عرضه و تقاضا آنقدری بر بازار موثر است که در یک روز شاید قیمت زعفران 4 میلیون تومان هم جا به جا شود و این مساله نکته ای را به ما گوشزد می کند، آن هم این است که در قرارداد های خود هیچ گاه قیمت مطلق به مشتریان خود ارائه نکنید و تلاش شما بر این باشد که زعفران را به صورت شناور قیمت گذاری نمایید.

میزان خرید:

قطعا اگر شما برای خرید چند گرم زعفران به بازار مراجعه کنید، فروشنده محصول نخواهد توانست زعفران خود را با همان قیمتی به شما ارائه کند که زعفران را به صورت چندین کیلو به فروش می رساند.

پس هنگامی که قصد صادرات زعفران مشهد را داشتید، سعی کنید قرارداد های خود را به شکلی منعقد کنید که حجم قابل توجهی زعفران به مشتری ارائه شود.

نوع بسته بندی:

نوع بسته بندی دیگر پارامتر موثر بر قیمت زعفران است، شما فرض کنید که اگر مشتری از شما درخواست کند که زعفران مورد نظر خود را در بسته بندی های یک گرمی میخواهد، قطعا هزینه بسته بندی، هزینه پرت، هزینه انجام بسته بندی و… به قیمت تمام شده شما اضافه خواهد شد.

پارامتر های دیگری نیز بر نرخ صادرات زعفران مشهد موثر هستند که قطعا در آینده به آن ها خواهیم پرداخت.

همکاران محترم دقت کنند که این پارامتر های ذکر شده در مورد بقیه محصولات نیز صدق می کند، به عنوان مثال اگر شما بخواهید انواع پسته صادراتی ایران را نیز خریداری کنید با این مسائل درگیر هستید، پس مسائل یاد شده به صورت مشترک در تمامی بازار ها وجود دارد.

مرجع مناسب صادرات زعفران مشهد

شاید از خود بپرسید که اگر ما تصمیم بگیریم که زعفران مورد نیاز خود را برای صادرات بخریم، باید تامین محصول خود را از چه مرجعی انجام دهیم؟

قطعا پیدا کردن شخصی مطمین برای تامین زعفران مورد نیاز برای امر صادرات کار بسیار سختی است، به همین جهت بازرگانی خشکبار آرین در اقدامی تامین انواع زعفران مورد نیاز مشتریان خود را بر عهده گرفته و در حال حاضر به عنوان یک تامین کننده قدرتمند در بازار حضور دارد.

ما با نیاز سنجی مشتریان خود و بررسی بازار هدف آنان بهترین نوع زعفران را برای امر صادرات ارائه می کنیم تا آنان با خیالی آسوده به تجارت خود در خارج کشور بپردازند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =