صادرات میوه خشک به روسیه ارقام بسته بندی – فله

صادرات میوه خشک به روسیه می تواند برای صادرکنندگان سود آوری بالایی داشته باشد، اما شناخت ارقام مختلف این محصول و آیا این که ما به صورت بسته بندی شده صادر کنیم یا فله سوالاتی است که ذهن همه صادر کنندگان را به خود درگیر کرده است.

روسیه!

یکی از شرکای سیاسی و اقتصادی اصلی ایران در سطح دنیا بوده و در زمینه تجارت مواد غذایی با ایران، یکی از اصلی ترین بازار های هدف به حساب می آید.

کشور ما صادرات محصولات مختلف از جمله انواع خشکبار من جمله پسته، کشمش، خرما، میوه خشک، زرشک و…. را به این کشور انجام می دهد، از سویی دیگر در زمینه تره بار نیز انواع میوه جات به کشور مذکور صادر می گردد.

قبل از این که در مورد صادرات میوه خشک به روسیه بخواهیم با شما صحبت کنیم، خیلی بهتر است تا اندکی در مورد وضعیت بازار این کشور به صورت کلی بحث کنیم.

آیا فکر می کنید بازار روسیه را می شناسید؟

اگر اینطور نیست، پس ادامه این مقاله را بخوانید…..

وضعیت بازار روسیه با دیگر کشور ها اندکی متفاوت است، شما اگر بخواهید در روسیه کار کنید، می بایست با یکی از مجموعه هایی که در این کشور تحت عنوان مافیا فعالیت می کنند لینک باشید تا اجازه فروش محصولات خود را پیدا کنید.

در این بین دولت نمی تواند برای شما کاری کند و شما ناچار هستید تا با یکی از مافیا های بازار روسیه در ارتباط باشید.

شاید بپرسید این مافیا در کجا هستند؟

ما هم مثل شما اطلاعات درستی نداریم، اما مطمئن باشید کسانی که در روسیه فعالیت می کنند، خود چاره کار را می دانند و دقیقا می دانند که چه کنند و چگونه رفتار نمایند.

به عنوان مثال چندین سال قبل که ما تجربه کافی برای صادرات به روسیه را نداشتیم، به اشتباه یکی از کانتینر های پسته خود را به آستارخان روسیه فرستادیم، پس از صرف مدت چندین ماه ما توانستیم بار خود را در روسیه به فروش برسانیم و این کار نه از طریق کنسول گری ایران، بلکه از طریق دوست تاجیکی که روابطی در بازار داشت امکان پذیر شد.

ما این مثال را زدیم تا شمایی که می خواهید قدم در بازار روسیه بگذارید، به صورت کامل آگاه باشید که این بازار مثل بازار های دیگر نبوده و باید خیلی با احتیاط رفتار کرد.

حتی در برخی موارد شما شاید ناچار باشید که به جای فروش یک کانتینر خشکباری که به روسیه منتقل می کنید، یک چمدان پول نقد از خریدار دریافت کنید!

بله درست خواندید، یک چمدان پول نقد!!

دولت روسیه نظارت زیادی را بر روی حساب های افرادی که در این کشور فعالیت می کنند، دارد و مالیات های زیادی را از آنان اخذ می نماید، به همین دلیل برخی روس ها به معامله با پول نقد علاقه زیادی دارند.

و اما بپردازیم به صادرات میوه خشک به روسیه….

صادرات میوه خشک به روسیه فله یا بسته بندی؟

هر دو این محصولات را خواهید توانست در روسیه به فروش برسانید، اما این بر عهده شماست که ارزیابی کنید و متوجه شوید که مشتری شما کدام یک از انواع را خریداری می کند.

معمولا به دلیل قیمت محور بودن مشتریان در بازار روسیه، بسیاری از صادرکنندگان ترجیح می دهند تا محصول خود را به صورت فله ای و با بهترین قیمت در اختیار مشتریان روسیه قرار دهند، به همین دلیل میزان صادرات فله به نسبت بسته بندی حجم بالاتری دارد.

اگر بخواهید در زمینه صادرات میوه خشک بسته بندی شده به کشور روسیه فعالیت کنید، دقت کنید تا کار خود را به نحوه ای انجام دهید که بتوانید پایین ترین قیمت ممکن را به مشتریان خود ارائه دهید.

شما شک کنید اگر قیمت محصولات شما مناسب باشد، می توانید کالای خود را در مدت کمی به فروش برسانید.

بهتر است تا در ادامه این بخش کیفیت محصولات صادراتی به روسیه را نیز برای شما بیان کنیم….

ما تجربه زیادی را در زمینه صادرات عمده پسته به روسیه داریم و در زمینه صادرات میوه خشک به نسبت کم تجربه تر هستیم.

چندین سال فعالیت در بازار کشور روسیه به ما این درس را داده است که اگر کسی بخواهد در بازار روسیه موفق باشد، باید کیفیت محصولات خود را با آن چه که بازار این کشور نیاز دارد تنظیم کند.

این را بدانید که روس ها جنس اعلا نمی خواهند و اگر کالایی که به آنان عرضه می کنید، کیفیت معمولی داشته ولی قیمت خوبی را دارا باشد، می توانید به فروش خود امیدوار باشید.

استاندارد صادرات میوه خشک به روسیه

اگر نام آلمان یا هر کشوری در عنوان یک مقاله بود، بخش استاندارد ها و گواهی ها می بایست پر از گواهی های بین المللی مختلف می بود.

شاید در مرحله اول یک مشتری روس تمامی گواهی های بین المللی را از شما بخواهد اما در نهایت اگر قیمت خوبی را به وی بدهید، تمام آن چه به شما گفته را فراموش خواهد کرد.

برای صادرات میوه خشک به روسیه لازم است تا تنها گواهی های روتین بهداشتیی و گمرکی که برای هر کشوری اخذ می شود توسط شرکت صادرکننده اخذ شده و در کشور روسیه چند تست اولیه از محصول انجام شده و شما می توانید کالای خود را با اطمینان خاطر در آن جا بفروشید.

دقت کنید غیر از مسائل یاد شده در بالا که بیشتر به بحث نحوه فروش پرداخته شد، اگر شما مشکلی نداشته باشید، قطعا برای استاندارد ها هیچ چالشی نخواهید داشت.

در صورتی که به دنبال آن هستید تا اطلاعات تکمیلی را در مورد صادرات خشکبار به روسیه داشته باشید و از مزیت های این فعالیت اقتصادی بهره مند شوید می توانید با ما در ارتباط باشید.

در نهایت باید به شما بگوییم که بازار روسیه، یک بازار بسیار خوب برای فعالیت بوده اما شما باید مشکل نحوه پرداخت و نحوه تحویل کالا را به شرکت های روسی حل کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + نوزده =