صادرات پسته ارزان خندان خام به بازار عراق

آیا می دانید صادرات پسته ارزان به بازار عراق چگونه است؟ واردات محصولات خندان ایرانی به صورت خام صورت می گیرد یا بو داده ؟ بیایید تا با هم بررسی کنیم.

بازار عراق یکی از مهم ترین بازار هایی که کشور ما آمار بسیار خوبی را در زمینه صادرات به این کشور داراست.

آمار خوب صادرات به کشور عراق باعث شده تا این کشور به عنوان یک مقصد جذاب برای صادرات پسته ایران قرار گیرد.

در ادامه قصد داریم تا نکاتی را پیرامون صادرات پسته ارزان ایران به کشور عراق برای شما بیان کنیم تا دید شما نسبت به فروش پسته در کشور مذکور باز شود.

ابتدا بیایید تا به چند سوال در مورد این بازار پاسخ دهیم:

بازار عراق استاندارد خاصی نیاز دارد؟

خیر؛ کشور عراق بر خلاف بسیاری از کشور های خریدار پسته ایران به دنبال پسته خاصی نبوده و یک کشور صرفا مصرف کننده است و سعی دارد تا محصولات مورد نیاز خود را از کشور های تولیدکننده ای هم چون ایران تهیه کند.

آیا ما برای انتقال پول با عراقی ها مشکلی داریم؟

خیلی جالب است بدانید که جدیدا خود تجار عرب به ایران مراجعه کرده و خرید خود را انجام می دهند، اما اگر هم آنان برای خرید به کشورمان مراجعه نکنند، از طریق صرافی ها امکان خرید برای تجار عرب فراهم می شود.

این مساله تا حدودی به نفع ایرانیان شده و آنان توانسته اند، پسته خود را به راحتی به کشور عراق بفروشند.

صادرات پسته ارزان در انواع مختلف

به صورت کلی می توان صادرات پسته ارزان به کشور عراق را به دو دسته پسته تقسیم کرد:

  1. پسته بسته بندی شده
  2. پسته فله

پسته بسته بندی شده:

شاید از خود بپرسید که چطور ممکن است کشوری که به دنبال پسته ارزان قیمت است، از پسته بسته بندی استفاده کند؟

این را بدانید که قطعا در هر بازاری پسته به عنوان یک محصول محبوب بوده و چه به صورت بسته بندی شده و چه به صورت فله فروش دارد.

قطعا عراق از این قاعده مستثنی نبوده و فروش پسته در این کشور به دو شکل ذکر شده انجام می شود.

اما چه نوع بسته بندی در چه وزنی؟

بر اساس تجربه ای که ما از فعالیت در بازار عراق داریم، همه اوزان پسته بسته بندی شده را می توان در این کشور به فروش رساند.

اگر پسته در بسته های قوطی 220 گرمی و 350 گرمی باشد، از مشتریان بیشتری برخوردار است، اما پسته بسته بندی شده در بسته های لفافه آلمینومی و سلفون نیز محبوبیت خاصی نزد خریداران دارد.

نوع پسته مورد استفاده در داخل بسته بندی نیز می تواند پسته احمد آقایی و فندقی به شکل های خندان و آب خندان باشد.

حتی در برخی موارد به سفارش مشتری می توان از کله قوچی آب خندان شور استفاده نمود که قیمت تمام شده ارزان تر طی شود.

و اما پسته فله:

در مورد بازار پسته فله می توان این گونه عراق را بررسی نمود که می توان صادرات پسته ارزان و پسته لوکس را به این کشور داشت، اما نکته ای که باید در نظر گرفت این است که پسته ای را که برای صادرات به کشور عراق استفاده می کنیم را در بازار مناسب آن به فروش برسانیم.

اگر مقصد شما برای صادرات کردستان عراق است، حتما سعی کنید از پسته هایی همانند پسته اکبری یا کله قوچی باکیفیت استفاده کنید، اما اگر بازار شما شهر هایی هم چون کربلا، بغداد و… است، توصیه می کنیم پسته های گران قیمت خود را به این شهر ها ارائه نکنید.

البته بنک داران این شهر ها مدعی هستند که می توانند این پسته ها را در شهر خود بفروشند، اما توصیه می کنیم که کاری را که خود صلاح می دانید را انجام دهید.

بر اساس آمار تمامی ارقام پسته های ایران به خصوص احمد آقایی و فندقی به مناطق خریدار پسته ارزان تر و کله قوچی و اکبری به شهر های خریدار محصولات لوکس تر ارسال می شود.

همان طور هم که گفته شد، پسته آب خندان هم در ارقام مختلف بازار خوبی را داشته و به صورت فله و بسته بندی شده برای صادرات استفاده می شود.

شاید به عنوان آخرین سوال بتوان این را پرسید که مغز پسته چطور! آیا برای صادرات به عراق مناسب است؟

جواب مثبت است، مغز پسته برای تولید شیرینی جات و باقلوا در کشور عراق بسیار محبوب بوده و شما می توانید به میزان خیلی زیاد محصول خود را در این کشور به فروش برسانید.

ما خود توانسته ایم محصولات مختلفی را به کشور عراق صادر کنیم، اما در این بین مغز پسته فیض آبادی را گزینه های بدون رقیب برای عراقی ها می دانیم.

این مغز پسته اگر چه ظاهر خوبی ندارد، اما کاملا سبز و باکیفیت بوده و قیمت آن به نسبت بقیه انواع مغز پسته برای صادرات به کشور عراق مناسب است.

توصیه می کنیم که مغز پسته هایی هم چون مغز کال، دوپوست و… را به مشتریان عراقی پیشنهاد ندهید و سعی کنید تا محصولات ارزان قیمت را برای آنان ارائه نمایید تا بازار خود را حفط نمایید.

در صورتی که برای انجام فعالیت اقتصادی دیگر هم چون صادرات زعفران، زرشک و دیگر محصولات به کشور عراق سوالی دارید، ما می توانیم کلیه سوالات شما را در این زمینه پاسخ گفته و شما را کاملا در این زمینه راهنمایی کنیم.

در صورت نیاز به تامین کننده برای خرید محصولات مورد نیاز خود نیز ما آماده هر گونه همکاری برای صادرات هستیم.

بازرگانی خشکبار آرین به دنبال آن است تا بهترین بستر ها را برای فعالیت اقتصادی سالم فراهم کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 10 =