صادرات پسته کرمان

صادرات پسته کرمان رقم فندقی به چین

صادرات پسته کرمان رقم فندقی به چین با استقبال بالایی همراه است و در صورتی که بتوان در رقابت با آمریکا و قیمت های پایین تری ارائه نمود، درصد موفقیت فروش و معامله با تجار چینی افزایش می یابد.

همان طور که می دانید چین یکی از بازارهای صادراتی انواع پسته ایرانی را تشکیل می دهد و همه ساله تجار چینی حجم قابل توجهی از پسته های ایرانی را خریداری می کنند.

در میان انواع تجاری چهار گانه پسته، صادرات پسته کرمان به این کشور بیشتر به سه رقم احمد آقایی، کله قوچی و فندقی اختصاص می یابد که باز در میان این ارقام، نوع فندقی از تقاضای بیشتری برخوردار است.

اهمیت قیمت در صادرات پسته کرمان به چین

در واقع صادرات پسته کرمان به این کشور، بیشتر قیمت محور است و تاجران چینی به دنبال پایین ترین قیمت برای خرید پسته از ایران هستند.

بنابراین از آن جایی که ارزان قیمت ترین پسته ایرانی به نوع فندقی تعلق دارد، بنابراین این رقم با استقبال بیشتری همراه است.

البته پسته فندقی نیز شامل باکیفیت و یا کیفیت پایین و ارزان می شود که طبیعتاً صادرات پسته کرمان به این کشور بیشتر باید از ارقام ارزانی چون دهن بست، آب خندان و مواردی از این دست باشد.

مسئله ی دیگر حضور پررنگ رقیبی جدی چون آمریکا در بازار جهانی پسته است که اهمیت کاهش قیمت پسته در تجارت با چین را بیشتر می کند.

در واقع تاجران چینی به دنبال خرید پسته های ارزان هستند تا بتوانند با فرآوری و بسته بندی، فروش پرسودی تجربه نمایند.

به همین دلیل شرکت های بازرگانی پسته که با عنایت به این نکته سعی می کنند، ارزان ترین پسته ایرانی را در اختیار تجار چین قرار دهند، معامله را برده اند.

در این راستا به دلیل تعدد تولید کنندگان و شرکت های بازرگانی پسته، دسترسی به یک تأمین کننده ی دست اول با قیمت و حجم قابل قبول برای صادرات پسته کرمان به این کشور اهمیت زیادی می یابد.

بازرگانی خشکبار آرین به عنوان یکی از منابعی که به دلیل فعال بودن در سطح فضای مجازی به راحتی در دسترس بوده و امکان ارائه ی بهترین قیمت ها را به تاجرین مختلف دارد، بنابراین یکی از انتخاب های مناسب پیش روی تاجرین عزیز است که ارتباط با کارشناس فروش به عنوان اولین قدم می تواند راهنمای بسیار خوبی باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + شش =