عرضه بهترین رقم زرشک دانه اناری قائنات

زرشک دانه اناری قائنات به عنوان یکی بهترین محصولات این ناحیه، ارزش صادراتی بالایی داشته و بنابراین در کنار ارقام مختلف زعفران می تواند به خریداران خارجی عرضه شود.

همان طور که می دانید، ارزش کارهای تجاری برون مرزی چندین برابر تجارت داخلی است و این امر در محصولاتی که ایران در تولید و عرضه ی آن ها جایگاه بسیار خوبی در مقایسه با کشورهای دیگر دارد، موجب رشد صادرات گردیده است.

زعفران مرغوب ایرانی با داشتن کیفیت فوق العاده به یکی از مهمترین محصولات صادراتی کشور تبدیل شده است و کشور ما با در دست داشتن بیشترین زمین های زیر کشت زعفران، رتبه بسیار عالی در تولید این محصول دارد.

بنابراین صرف نظر از این مسئله که به دلیل به کاربردن برنامه های حرفه ای بسته بندی و صادرات دوباره توسط کشورهایی چون اسپانیا، زعفران ایرانی در بازارهای جهانی همواره با نام ایران شناخته نمی شود؛ اما در هر صورت صادرات فله زعفران اهمیت ویژه ای در بین کالاهای صادراتی ایران دارد.

اما ایران همچنان در تولید برخی از محصولات خاص کشاورزی نیز توانمند می باشد.

صادرات زرشک دانه اناری قائنات

به عنوان مثال زرشک دانه اناری قائنات، علاوه بر محصول زعفران که بیشتر با نام قائنات شناخته می شود کیفیت عالی و فوق العاده ای دارد و به لحاظ حجم تولید از ظرفیت بالایی برخوردار است.

در واقع استان خراسان جنوبس تنها در خصوص تولید محصول زعفران رتبه ی اول نبوده و بلکه در تولید محصولاتی چون زرشک دانه اناری قائنات و البته عناب حرف های زیادی دارد.

اما چرا صادرات این محصول مانند زعفران، از جایگاه مناسبی برخوردار نیست؟

طبیعی است تا زمانی که یک محصول به لحاظ ارزش، خواص و فواید به جامعه ی جهانی شناخته نشود، نمی تون انتظار زیادی برای خرید و فروش آن داشت.

بنابراین اگر چه در سال های اخیر صادرات زرشک دانه اناری قائنات و البته رقم پفکی این منطقه که دارای کیفیتی بهتر است رشد داشته، اما هنوز با جایگاه واقعی صادراتی این محصول فاصله داریم.

در این راستا بازاریابی و تبلیغات برنامه ریزی شده می تواند در افزایش استقبال مشتریان در بازارهای جهانی و به دنبال آن افزایش عرضه و صادرات تأثیرات بسزایی داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =