فروشنده پسته اکبری اعلا مناسب بازار جهانی

فروشنده پسته  اکبری اعلا در چه صورت می تواند در بازار جهانی جایگاه مناسبی داشته و تجارت و صادرات موفقی رقم بزند؟ بدون شک علاوه بر شناخت محصول و بازار هدف، نحوه ی ارتباط با مشتری نیز اهمیت زیادی خواهد داشت.

همان طور که می دانید کار فروش و تجارت یکی از پر سود ترین مشاغل دنیا بوده که امروزه با رقابت بسیاری همراه است و این امر در خصوص محصولاتی که دارای قدمت بیشتری می باشند، فشرده تر است.

به عنوان مثال فروشنده پسته اکبری و سایر ارقام، امروزه رقبای بسیاری دارد و بنابراین برای موفقیت در بازار جهانی پسته بایستی به صورت حرفه ای عمل نماید.

لزوم شناخت محصول و بازار هدف برای فروشنده پسته اکبری

در این خصوص بخشی از وظایف فروشنده پسته مربوط به شناخت محصول و بازار هدف و بخشی مربوط به ارتباط با مشتریان می باشد.

در واقع زمانی که فروشنده پسته اکبری به درستی از محصول آگاهی داشته و کیفیت ها و انس های مختلف را می شناسد و همچنین در خصوص ارقام مختلف محصولات فرآوری شده از آن اطلاعات لازم را دارد، به راحتی به مشتریان خود اطلاعات خواهد داد.

از طرفی بایستی بازار هدف را نیز به درستی بشناسد.

به عنوان مثال این که برای در بحث تولید کره پسته، کدام رقم از پسته مناسب است و یا برای بازار هر شهر و کشور کدام انس و کیفیت از پسته بهتر می باشد، از جمله مواردی است که یک فروشنده پسته اکبری بایستی به آن اشراف کامل داشته باشد.

در واقع شناخت محصول و شناخت بازار هدف، از جمله اولین گام هایی است که یک فروشنده موفق بایستی بدان مسلط باشد تا در برخورد با مشتریان به عنوان یک مشاور دلسوز و آگاه عمل کند.

پیگیری و پشتیبانی، پاسخگو بودن، ارتباط درست و صمیمانه با مشتری و نیز تعهد و تحویل به موقع از دیگر وظایفی است بایستی فروشنده پسته اکبری بدان توجه کافی داشته باشد.

اما علاوه بر این موارد، شناخت طیف مختلف مشتریان داخلی و جهانی به لحاظ تفاوت در انتخاب محصول نیز اهمیت زیادی دارد.

نوع بسته بندی، کیفیت های مختلف و کاربردهای مختلف از جمله عواملی است که هر کدام از مشتریان را خواستار نوع بخصوصی از پسته می کند.

طبیعی است که راهنمایی درست در جهت پاسخگویی به نیاز مشتریان از جمله گزینه های مهم برای فروش خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 11 =