فروش انواع زعفران سرگل فله ای ممتاز مشهد

زعفران سرگل فله ای مشهد در انواع ممتاز و یا کیفیت های پایین تر در بازار اینترنتی به فروش می رسد که موجب زمینه سازی بسیار خوبی برای توسعه ی صادرات شده است.

اهمیت صادرات و تأثیر آن بر رونق فروش بر کسی پوشیده نیست و بنابراین کشورهایی که در زمینه های مختلف صادراتی پیشگام ترند، شرایط بهتری برای توسعه ی اقتصادی خواهند داشت.

خوشبختانه ایران نیز بسترهای زیادی برای توسعه ی صادرات در بخش های مختلف کشاورزِی، صنعتی، فرهنگی و موارد دیگر دارد.

در بخش کشاورزی نیز محصولات بسیار خوبی برای صادرات به بازارهای جهانی داریم که از آن جمله می توان به زعفران اشاره کرد.

زعفران با دار بودن خواص فوق العاده و عطر، طعم و رنگ دهی فوق العاده ی خود مصرف کنندگان بسیاری در جهان دارد و بنابراین صادرات انواع زعفران ایرانی، همواره مورد استقبال بوده است.

تأثیر روش های به روز در افزایش صادرات زعفران سرگل فله ای

اما طبیعتاً مانند هر محصول کشاورزی دیگری، زعفران نیز در درجه کیفیت های مختلفی تولید و عرضه می شود که به طور کلی به چهار رقم تقسیم می گردد.

  • زعفران نگین
  • زعفران سرگل
  • زعفران پوشال
  • زعفران دسته

این چهار نوع، چهار محصول کلی زعفران را تشکیل می دهند که هر کدام به لحاظ کیفیت، قیمت و بازار هدف، شرایط متفاوتی دارند.

در این میان زعفران سرگل بیشترین میزان صادرات و تجارت در بازار جهانی را دارا بوده و مشتریان بسیاری از کشورهای مختلف برای خرید و فروش این محصول داوطلب هستند.

اما مانند سایر ارقام زعفران، بیشترین صادرات زعفران سرگل نیز به زعفران سرگل فله ای اختصاص یافته است.

اما تأثیر روش های به روز در افزایش تجارت جهانی زعفران چگونه بوده است؟

طبیعی است که برای افزایش فروش و صادرات هر محصول، افزایش تبلیغات و بازاریابی تأثیر فوق العاده ای دارد و در این میان سهم روش های به روز و در عین حال کم هزینه و پرمخاطب بیشتر است.

فروش اینترنتی زعفران سرگل فله ای

در این میان فروش اینترنتی زعفران سرگل فله ای نیز مانند بسیاری از محصولات دیگر، به عنوان یک روش به روز، به صرفه و با بازده ی بالای اقتصادی در افزایش تجارت این محصول، تأثیر بسزایی خواهد داشت.

یکی از مزیت هایی که در فروش اینترنتی زعفران سرگل فله ای شاهد هستیم تعداد زیاد خریدارانی است که همه روزه بر تعداد آن ها افزوده می شود.

تصور کنید مشتریانی که تا دیروز برای خرید و فروش زعفران ایرانی بایستی یا سفری به ایران را برنامه ریزی می کردند و یا با تجار ایرانی رایزنی می کردند، اکنون به راحتی می توانند با تولید کنندگان و شرکت های بازرگانی زعفران ارتباط بگیرند و برای خرید اقدام نمایند.

طبیعی است که در این حالت، دست بازتری برای گرفتن اطلاعات از بازار زعفران سرگل فله ای داشته و خرید رضایت بخش تری خواهند داشت.

البته شاید تصور آن باشد که فروش اینترنتی زعفران، صرفاً برای خرید و فروش های در حد خرده فروشی مناسب است و فروش عمده ی اینترنتی چندان مناسب نخواهد بود.

اما واقعیت این است که در یک کار کاملاً اصولی و برنامه ریزی شده و استاندارد، حتی در رقم های بالای خرید و فروش زعفران نیز می توان به صورت اینترنتی معامله نموده و در کنار آن از روش های مکمل ارتباط تلفنی، ایمیلی و شبکه های اجتماعی نیز استفاده کرد.

کاملاً واضح است که در این شیوه، ارائه ی رزومه ی کاری، کاتالوگ محصولات، معرفی مشتریان قبلی، بیان نحوه ی انجام سفارش و صادرات به صورت دقیق و شفاف و هر موردی که برای جلب اعتماد مشتری صادراتی لازم است، بایستی به کار گرفته شود.

البته می توان از ارسال نمونه از طریق پست های هوایی قبل از شروع معامله و برای مشاهده ی کیفیت محصول استفاده کرد و یا در نهایت از جلسات حضوری استفاده کرد.

در واقع اینترنت می تواند علاوه بر این که برای شکل گیری تمام مراحل خرید و سفارش زعفران صادراتی نقش بسزایی داشته باشد، همچنان شروع بسیار خوبی برای معاملات حضوری و سنتی نیز خواهد بود.

تمامی موارد بیان شده در قالب اینترنت در حالی ممکن است که هزینه ی تبلیغاتی اینترنتی برای فروش زعفران سرگل فله ای، به هیچ وجه با هزینه های تبلیغات معمول نظیر تلویزیون، مجله، بیلبورد و روش های سنتی دیگر قابل مقایسه نبوده و در عین حال بازده بسیار بالایی دارد.

نیاز به یادآوری نیست که در حالت سنتی فروش زعفران و استفاده از روش های تبلیغاتی قدیمی، علاوه بر هزینه های بالا، مشتریان محدود به یک منطقه و یا در نهایت به یک کشور می شدند، در حالی که در روش اینترنتی، مشتریان به وسعت جهان توسعه می یابند.

حذف واسطه ها در فروش اینترنتی زعفران سرگل فله ای

از طرفی طبیعتاً در حالت سنتی صادرات زعفران ایرانی، تمامی مشتریان امکان خرید مستقیم و بدون واسطه را ندارند.

در حالی که در استفاده از فروش اینترنتی، به راحتی تولید کنندگان و یا عرضه کنندگان اصلی زعفران در دسترس تعداد زیادی از مشتریان کشورهای خارجی قرار می گیرند و طبیعتاً همین امر موجب شکل گیری تعداد معاملات صادراتی بیشتری می گردد.

قاعدتاً دو فاکتور قیمت و کیفیت، در این حالت شرایط مناسب تری خواهد داشت و مشتری احساس رضایت بیشتری می کند.

نیاز به یادآوری نیست که زعفران تقلبی نیز به عنوان یکی از چالش های زعفران مطرح است که در حالت حذف واسطه ها توسط روش های به روزی مانند فروش اینترنتی، تا حد زیادی قابل کنترل خواهد بود.

اما در میان بازرگانی های مختلف و عرضه کنندگان اینترنتی زعفران ایرانی، بازرگانی آرین با فراهم کردن امکان ارتباط مستقیم با کارشناس فروش و صادرات زعفران، سعی در افزایش هر چه بیشتر رضایت مندی مشتریان در جهت توسعه ی صادرات دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 4 =