فروش زرشک مشهد ویژه بازار جهانی

فروش زرشک مشهد ویژه بازار جهانی یک موقعیت ویژه برای توسعه ی تجارت خارجی محسوب می شود؛ چرا که میزان تولید و کیفیت این محصول در ایران حرف اول را در جهان می زند.

هر کشور با در دست داشتن منابع مختلف زمینه های متفاوتی در بحث فروش در بازار جهانی و صادرات دارد و این امر در کشور ما از تنوع بسیار زیادی برخوردار است؛ هر چند که تمامی ظرفیت های بالقوه ی ایران برای بحث تجارت جهانی و توسعه ی صادرات مورد توجه قرار نگرفته است.

اما یکی از مهمترین بخش هایی که در بردارنده ی پتانسیل و ظرفیت بسیاری بالایی برای بحث صادرات است؛ انواع محصولات کشاورزی ایران می باشد.

پسته، زعفران و انواع خشکبار از جمله مهمترین این محصولات کشاورزی هستند.

اما حتی در این عرصه نیز برخی از محصولات مهجور مانده اند و آن چنان که شایسته است کاری در خور برای توسعه ی صادرات صورت نگرفته.

زرشک ایرانی یکی از بهترین مثال ها در این خصوص است؛ محصولی که همچون زعفران، رتبه ی اولی جهانی را در تولید و البته کیفیت دارد.

فروش زرشک مشهد محصولی عالی برای صادرات

البته در سال های اخیر گام های مثبتی در جهت صادرات زرشک برداشته شده و بنابراین مسیر رو به رشدی در پیش رو داریم؛ اما هنوز نیازمند کارهای اصولی بیشتر و سازمان یافته تری هستیم.

همان طور که می دانید بهترین زرشک ایرانی در خراسان جنوبی و در شهرهایی مانند بیرجند و قائنات تولید می شود و بنابراین بازار مشهد به عنوان کلان شهری مهم در شرق کشور و مرکز خراسان رضوی، بازاری عالی برای خرید و فروش زرشک محسوب می شود.

بازار فروش زرشک مشهد به دلیل موقعیت عالی اقتصادی، فرهنگی و زیارتی این شهر، نقش مهمی در رونق تولید ایفا می کند.

همان طور که می دانید همه ساله شهر مشهد میزبان تعداد زیادی از زائرین و مسافرین است و بنابراین فروش زرشک مشهد به عنوان سوغاتی می تواند گامی مهم در جهت معرفی این محصول ناب ایرانی به جهانیان باشد.

البته کاملاً پیداست که برای توسعه ی صادرات این محصول مواردی چون فروش اینترنتی و بازاریابی اهمیت و تأثیر فوق العاده ی خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =