فروش عمده پسته احمد آقایی خندان – مکانیکی درجه یک

پسته احمد آقایی خندان – مکانیکی درجه یک محصولی است که در عین  داشتن قیمت مناسب، دارای کیفیتی مطلوب می باشد و بنابراین فروش عمده آن برای صادرات مناسب است.

پسته به عنوان محصولی پر مصرف در جهان است که در صنایع مختلف فرآوری مورد استفاده ی فراوانی قرار دارد و از این رو خرید و فروش و صادرات آن به کشورهای مختلف جهان، با سود بالایی همراه است.

البته تولید این محصول در ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کننده های پسته ی جهان به دلیل مشکلاتی از قبیل خشکسالی و آفت کاهش یافته است.

اما همچنان فروش و صادرات آن به کشورهای مختلف جهان انجام می گیرد.

طبیعتاً در میان انواع پسته های تولید شده، قیمت ها و کیفیت های مختلفی وجود دارد که هر کدام برای عرضه در بازار خاص خود مناسب خواهد بود.

به عنوان مثال زمانی که با خریدار محصولی لوکس و درجه یک سرو کار دارید، پسته اکبری خندان، بهترین پیشنهاد است.

در این حالت طبیعتاً قیمت محصول جزء اولویت های اولیه نبوده و مهم کیفیت بالا و لوکس بودن آن است.

اما زمانی که بحث فروش و صادرات پسته به کشورهای قیمت محور در میان است، باید به دنبال محصولاتی با شرایط بهتر بود.

قیمت پسته احمد آقایی خندان

در میان ارقام چهار گانه ای که معمولاً برای صادرات به بازارهای مختلف پیشنهاد می شود، دو رقم احمد آقایی و فندق شرایط قیمتی بهتری دارند.

از این رو این دو پسته برای کار با کشورهایی نظیر روسیه که اغلب به دنبال قیمت های ارزان از پسته هستند مناسب می باشد.

این دو رقم از پسته نیز خود به ارقام و درجه کیفیت های مختلفی تقسیم می شوند که در بهترین حالت به لحاظ کیفیت و درجه بندی، پسته احمد آقایی خندان و پسته فندقی خندان قرار دارد.

البته این که می گوییم بهترین حالت به لحاظ درجه بندی عرف بازار است؛ در حالی که ممکن است در صادرات به کشورهایی که در آن آفلاتوکسین پسته مسئله ی حساسی است، پسته احمد آقایی خندان، به هیچ وجه پسته ی گزینه ی مناسبی نباشد.

در مواجه به چنین مشتریانی قطعاً دو رقم پسته فندقی دهن بست و احمد آقایی دهن بست که به لحاظ استاندارد آفلاتوکسین شرایطی ایده آل داشته و مورد تأیید گمرک بازار مقصد خواهند بود، پیشنهاد بهتری می باشد.

اما پسته احمد آقایی خندان به ویژه برای استفاده در آجیل و البته بسته بندی به جهت قیمت مناسب آن در مقایسه با ارقامی چون اکبری خندان، گزینه  ای ایده آل می باشد.

پسته احمد آقایی خندان مانند هر پسته ی دیگری به صورت های مختلفی مانند ساده و یا فرآوری شده به بازار ارائه می گردد که طبیعتاً در صورت فرآوری، قیمت های بیشتری خواهد داشت.

بسته بندی پسته احمد آقایی خندان و مکانیک

علاوه بر پسته احمد آقایی خندان که به صورت طبیعتی خندان می شود و نیازی به استفاده از فرآیند های مکانیکی و غیر طبیعی ندارد، رقم آب خندان نیز قابل تولید است.

طبیعتاً پسته ی احمد آقایی آب خندان که از نمونه های دهن بست، طی فرآیندی مشخص تولید می شود، قیمت پایین تری نیز در مقایسه با نمونه های خندان طبیعی دارد.

با توجه به توضیحات بیان شده، حتی می توان برای ارائه ی شرایط قیمتی مناسب به مشتریانی که کیفیت نیز برای آن ها مطرح است، قسمتی از پسته احمد آقایی خندان را با آب خندان و یا حتی دهن بست ترکیب نموده و نرخ مناسب تری ارائه دهد.

در واقع نه تنها در خصوص پسته احمد آقایی، بلکه در مورد سایر ارقام پسته نیز، بحث ترکیب کردن انواع مختلف به لحاظ دهن بست بودن یا طبیعی و خندان بودن و حتی نمونه های کم کیفیت تر از محصول، می توان قیمت مورد درخواست مشتری را عرضه داشت.

در هر صورت پسته احمد آقایی خندان به عنوان یکی از محصولاتی است که برای فروش به صورت های مختلف از جمله فله و بسته بندی برای صادرات به کشورهای مختلف، مورد استفاده قرار می گیرد.

همان طور که می دانید صنعت بسته بندی، بخش بزرگی از اقتصاد جهانی را تشکیل داده است و کشورهایی که در خصوص بسته بندی محصولات مختلف و از جمله خشکبار و پسته پیش رو هستند، حرف های بیشتری در بازار جهانی دارند.

خوشبختانه قیمت و کیفیت مناسب پسته احمد آقایی، آن را به یکی از انتخاب های محبوب برای بسته بندی و صادرات تبدیل نموده است.

اما چه نوعی از بسته بندی برای پسته احمد آقایی خندان مناسب است؟

طبیعتاً برای ارائه ی بهترین پاسخ به این سوال، باید درک درستی از بازار هدف داشته باشیم.

به این معنا که شرایط فروش محصولات بسته بندی در کشورهای مختلف متفاوت است.

این مسئله نه تنها شرایطی مانند کیفیت محصول، وزن بسته بندی و قیمت را در بر می گیرد، بلکه به مسئله ی انتخاب نوع بسته بندی نیز مربوط می شود.

توضیح آن که در یک تقسیم بندی، می توان انواع بسته بندی های مناسب برای مواد غذایی و خشکبار را به دو نوع تقسیم کرد؛ نمونه ای که داخل بسته بندی مشخص نباشد.

و نوعی که بخش یا قسمتی از محصول درون بسته بندی از بیرون برای خریدار مشخص باشد تا بتواند میزان کیفیت ظاهری و رنگ و اندازه پسته را مورد ارزیابی اولیه قرار دهد.

کاملاً طبیعی است که اگر در انتخاب نوع بسته بندی برای پسته احمد آقایی خندان، هر چند با درجه کیفیت درجه یک و لوکس و حتی با قیمت مناسب، به درستی عمل نکنیم و بر خلاف استاندارهای مطرح از نظر مشتریان در کشور مقصد، اقدام به بسته بندی و صادرات نماییم، توفیقی در فروش نخواهیم داشت.

بنابراین استفاده از مشاوره های متخصصینی که آشنایی با بازارهای مختلف داشته و شرایط کیفی و کمی فروش انواع پسته را در بازار مقصد می دانند، در این زمینه بسیار راهگشا خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =