عاملیت فروش عناب دارویی – خرمایی – آجیلی خراسان

عاملیت فروش عناب دارویی – خرمایی – آجیلی را باید در استان خراسان خراسان جنوبی و شهرهایی مانند بیرجند و قائنات جست و جود کرد که قطعاً در کاهش قیمت و دسترسی به بهترین کیفیت اثر گذار خواهد بود.

همان طور که می دانید، شرایط اقلیمی مناطق مختلف ایران آن را به سرزمینی چهار فصل تبدیل کرده که در گوشه ی آن انواع مختلفی از پوشش های گیاهی و محصولات کشاورزی قابلیت پرورش دارد.

در این میان برخی از محصولات شناخته شده اند و در بازارهای داخلی و خارجی به فروش می رسند و در مقابل برخی از محصولات نیز علی رغم فواید بسیار زیاد و سطح زیر کشت قابل توجه آن، چندان که باید از موقعیت تجاری خوبی برخوردار نیستند.

عناب خراسان جنوبی از جمله محصولاتی است که وضعیت فروش مطلوبی ندارد و همانند زعفران این استان که در بازارهای جهانی معامله می شود، شناخته شده نیست.

حتی همان طور که گفته شد در بازارهای داخلی نیز عناب خراسان جنوبی چندان که باید مورد توجه قرار نگرفته و علت آن هم عدم آگاهی مردم از خواص دارویی و درمانی و مصارف مختلف آن می باشد.

فروش عناب دارویی در بیرجند

اما جالب است بدانید که عناب دارای خاصیت های فراوانی است که از آن جمله می توان به تصفیه ی خون و تأثیر مثبت در درمان آسم و تنگی نفس اشاره کرد.

این میوه دارای لعاب خوبی است و بنابراین نرم کننده ی خوبی برای سینه می باشد و از این رو می توان برای درمان سرفه و گرفتگی صدا از جوشانده ی عناب استفاده کرد.

از طرفی بالا بودن ویتامین C  در آن از دیگر ویژگی های این محصول کشاورزی بوده و به دلیل قند بسیار زیادی که دار می توان در تهیه ی شیرینی از آن استفاده کرد.

این ها بخشی از خواص دارویی عناب بود که متأسفانه بسیاری از مردم نسبت به آن آگاهی کمی دارند و بنابراین مانند محصول پر مصرفی مانند زعفران که اتفاقاً در خراسان جنوبی نیز در سطح بسیار بالایی کشت می شود، متقاضی خرید و مصرف آن نیستند.

این در حالیست که اگر تبلیغات و فرهنگ سازی درستی در جهت مصرف عناب و استفاده از آن در طول سال در برنامه ی غذایی افراد جامعه قرار گیرد، بدون شک می توان شاهد رشد و توسعه ی فروش عناب دارویی در جامعه بود.

البته مصرف عناب تنها به موارد دارویی ختم نمی شود، بلکه گاهی مانند محصولاتی چون سنجد، انواع خشکبار و  مغز دانه هایی چون پسته و فندق مصارف آجیلی دارد.

عناب در انواع مختلفی مانند جگری، کله قوچی و خرمایی تولید می شود و گونه های مختلفی از عناب وجود دارد که با توجه به بالا بودن سطح زیر کشت عناب در استان خراسان جنوبی، بیشترین تولید و در نتیجه بالاترین تنوع از ارقام مختلف عناب را در این استان شاهد هستیم.

شهر بیرجند به عنوان مرکز استان خراسان جنوبی و به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان عناب کشور، یکی از مناسب ترین منابع و مرجع برای خرید و فروش عناب دارویی به شمار می رود.

بنابراین یک از عاملیت های فروش عناب دارویی را می توان در شهر بیرجند یافت و برای خرید مستقیم و بدون واسطه سفری به این شهر داشت.

جالب است بدانید که به دلیل عدم تبلیغات مناسب صورت گرفته در بحث مصرف عناب و به دنبال آن خرید و فروش آن، در بسیاری از موارد، این دلالان هستند که عناب مرغوب خراسان رضوی را در کمترین قیمت ممکن خریداری نموده و با بیشترین سود وارد بازار می نمایند.

کاملاً واضح است که در این حالت قیمت خرید مستقیم از باغداران و عناب کاران تفاوت قابل توجهی با خرید واسطه ای خواهد داشت.

فروش عناب دارویی به صورت اینترنتی

با توجه به توضیحات یاد شده در خصوص عناب، برای حل مشکل خرید و فروش عناب در سطح کشور، بایستی علاوه بر برنامه ریزی در خصوص افزایش آگاهی جامعه در جهت بالا بردن مصرف عناب، بایستی راه را برای عرضه مستقیم عناب توسط باغداران هموار نمود.

در واقع این حالت از فروش عناب دارویی علاوه بر این که به شکستن قیمت های واسطه ای کمک قابل توجهی می کند، به دلیل امکان عرضه ی محصول به تعداد بسیار زیادی از مشتریان، موجب افزایش تعداد معاملات با قیمتی مورد قبول برای طرفین باغدار و مشتری می گردد.

در این راستا استفاده از سایت های اینترنتی فروش عناب دارویی که در آن عاملیت فروش این محصول و باغداران فعالیت می کنند، پیشنهاد فوق العاده ای محسوب می شود.

همان طور که می دانید تعداد کاربران اینترنت در حال افزایش است و بسیاری از افراد نه تنها برای دسترسی به اطلاعات بلکه برای خرید و فروش محصولات خود به اینترنت مراجعه می کنند.

از طرفی هزینه های تبلیغاتی و بستر های فروش عناب دارویی در یک سایت اینترنتی هزینه ی چندانی ندارد و حتی می توان گفت در مقابل سود آوری و بازده بالای اقتصادی که در مقایسه با فروش سنتی دارد، قابل چشم پوشی است.

در هر صورت فروش عناب دارویی در بستر اینترنت یکی از مناسب ترین کارها در راستای افزایش خرید و فروش های این بازار است.

بنابراین اگر در حالت عادی عاملیت فروش عناب را می بایست با مراجعه به شهرهای تولید کننده و عرضه کننده ای چون بیرجند پیدا کرد، اکنون در روش عرضه مستقیم اینترنتی به راحتی می توان یافت که قاعدتاً زمینه سازی بسیار خوبی برای ارائه به مشتریان خارجی و صادرات نیز خواهد شد.

البته باید توجه داشت که با توجه به هزینه های کم استفاده از سایت های فروش عناب دارویی به صورت اینترنتی و فراهم بودن امکان استفاده از آن برای تعداد قابل توجهی از افراد، باید فعالیت در اینترنت به صورت آگاهانه، تخصصی و با تسلط مناسب بر قوانین فضای مجازی صورت گیرد، تا بازخورد مطلوب و رضایت بخشی را از فروش عناب دارویی در سطح اینترنتی داشته باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 19 =