فروش میوه خشک شده ایرانی صادراتی – تایلندی وارداتی

فروش میوه خشک شده در دو نوع ایرانی که برای بازار صادراتی مناسب است و تایلندی که به عنوان یک محصول وارداتی در کشور پخش می شود، توسط مجموعه های فعال با نرخ مناسب صورت می گیرد.

اگر به عنوان این مقاله دقت کرده باشید، ما می خواهیم در مورد دو قطب مختلف در بازار میوه خشک با شما صحبت کنیم و از مزیت ها و معایب فروش هر یک از محصولاتی ایرانی صادراتی و تایلندی وارداتی بپردازیم.

همان طور که می دانید ایران بستر های بسیار مناسبی را برای تولید انواع میوه خشک داشته و صادرات این محصول را به کشور های مختلفی انجام می دهد.

در این بین کشور هایی همانند روسیه اصلی ترین خریدار های میوه خشک های ایرانی بوده و ما برای صادرات میوه خشک به روسیه نیز یک مقاله کامل نگارش کرده ایم.

از سویی دیگر میوه خشک های تایلندی را داریم، این محصولات دارای کیفیت بسیار بالا، قیمت خوب و طعم عالی هستند و هیچ مصرف کننده ای نمی تواند از خرید این محصولات چشم پوشی کند.

به همین دلیل برخی از واردکنندگان سرمایه و وقت خود را وقف واردات میوه خشک تایلندی به کشور نموده اند و فروش آن را انجام می دهند.

اجازه دهید تا وارد بحث اصلی مقاله یعنی فروش میوه خشک شده ایرانی و وارداتی شویم….

فروش میوه خشک شده ایرانی

یکی از بزرگ ترین مزیت هایی که تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی از آن بهره می برند این است که میوه خشک شده ایرانی دارای تنوع بسیار بالایی است.

این تنوع خوب در محصول باعث شده تا صادرکنندگان ما بتوانند با دستی باز انواع محصولات را روی میز مذاکره گذاشته و فروش خود را انجام دهند.

فروش میوه خشک در بازار داخلی دارای مشکل چندانی نبوده و فروشندگان در بازار داخلی کا خود را طبق یک برنامه مدون انجام می دهند.

اما مشکل ما در بازار صادراتی است، جایی که فروشندگانی همانند چین حضور دارند که قیمت هایی را زیر قیمت ما را به مشتریان خود اعلام می کنند و این مساله باعث شده تا ما برخی از بازار های قیمت محور را از دست بدهیم.

البته نا گفته نماند برخی از تولیدکنندگان ایرانی برای این مساله فکر چاره ای کرده اند و انواع میوه خشک شده را با گرید بندی ها و قیمت های مختلف در بازار جهانی به فروش می رسانند.

فروش میوه خشک شده بسته بندی

بحثی که در حوزه محصولات صادراتی ما بدان می پردازیم، این است که فروش میوه خشک شده ایرانی نباید به صورت فله در بازار جهانی انجام شود.

اما متاسفانه به دلیل نو پا بودن صنعت تولید میوه خشک در ایران و عدم توانایی بازاریابی و بسته بندی درست این محصول صادرات میوه خشک بسته بندی شده ایران به خارج کشور حجم پایینی را دارد، به همین جهت در حال حاضر صادرات میوه خشک بسته بندی شده به صورت محدود و سفارشی بوده و تنها در مواردی خاص می توان کار بسته بندی را انجام داد.

اما جای امیدواری است با توجه به شرکت های خوبی که در زمینه فروش میوه خشک شده بسته بندی وارد شده اند، بتوانیم آینده خوبی را برای تجارت میوه خشک ایران رقم بزنیم.

همه ما به یاد داریم که تولیدکنندگان سیب در ارومیه تمامی سیب های خود را در کنا باغات دپو کرده بودند، اما صنعت تولید میوه خشک توانست کاری کند که این کار به حداقل رسیده و تولیدکنندگان به جای دور ریختن دست رنج خود بتوانند محصولاتشان را با نرخ بسیار خوبی در بازار جهانی عرضه کنند.

پس نتیجه می گیریم که صنعت تولید میوه خشک می تواند به رونق کشاورزی در ایران کمک خواهد کرد.

فروش میوه خشک شده تایلندی وارداتی

بسیاری از تولیدکنندگان داخلی ما را متهم می کنند که نباید شما فروش میوه خشک شده تایلندی را در ایران انجام دهید چرا که فروش این محصولات به تولیدات داخلی ما لطمه می زند!

اما مساله ای که ما مداما به آن اشاره داریم این است که بازرگانی آرین هیچ گاه به دنبال لطمه زدن به تولید داخلی نبوده و فروش محصولات تایلندی مغایرتی با تولیدات داخلی ندارد، چرا که میوه خشک های تایلندی نمونه داخلی نداشته و تولید آن در ایران انجام نمی شود.

میوه خشک شده تایلندی وارداتی که توسط آرین در بازار ایران عرضه می شود به دلیل طعم خوب و تازگی محصول طرفداران زیادی داشته و به همین جهت اگر کسی به دنبال تازه ترین محصولات تایلندی باشد، باید از آرین خرید کند.

دقت کنید که برخی از فروشندگان در شهر های بزرگ اقدام به مخلوط نمودن بار جدید و قدیمی نموده و قیمت ها را در بازار می شکنند، به همین دلیل برای خرید این دست محصولات نباید به هر کسی اعتماد کرد.

قیمت فروش میوه خشک شده

مهم ترین مساله در بازار تجارت جهانی و داخلی قیمت میوه خشک شده می باشد.

در مورد محصولات داخلی که بیان کردیم خوشبخاتانه با برنامه ریزی که توسط تولیدکنندگان صورت گرفته است، می توان گرید بندی های متفاوتی را برای انواع میوه خشک با قیمت های متفاوت ارائه نمود.

اما در مورد میوه خشک تایلندی قضییه متفاوت است….

میوه خشک تایلندی که امروزه در بازار ایران به فروش می رسد به شدت تحت تاثیر نرخ ارز بوده و با تغییرات نرخ ارز قیمت آن دستخوش تغییر می شود به همین جهت اگر قصد تجارت این محصول را دارید، توصیه می کنیم که از فروشندگان آن قیمت به روز دریافت کنید.

در نهایت از شما دعوت می کنیم که اگر این مقاله را مطالعه کردید و مورد توجه شما قرار گرفت، خواهشمند است دیگر مقالات ما را مطالعه کرده و با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − سه =