فروش پسته رفسنجان ارقام اکبری – کله قوچی خندان ممتاز

فروش پسته رفسنجان ارقام اکبری – کله قوچی خندان ممتاز به دلیل استقبال مشتریان در بازارهای جهانی، سود بسیار خوبی دارد؛ اما از دیگر تولید کنندگان به ویژه آمریکا نیز نباید غافل بود.

پسته به عنوان یکی از پرفروش ترین محصولات حوزه ی کشاورزی و بخش آجیل و خشکبار محسوب می شود؛ که مصرف قابل توجهی در کشورهای مختلف جهان دارد.

در سال های نه چندان دور، ایران به عنوان بزرگ ترین تولید کننده پسته در جهان مطرح بوده و به دلیل این که پسته رفسنجان از کیفیت و حجم بالایی به لحاظ تولید برخوردار بود، فروش پسته رفسنجان استقبال بسیار خوبی داشت.

قیمت فروش پسته رفسنجان در بازار جهانی

اما چندین سال است که رقیب قدری به نام آمریکا، توانسته با یک برنامه ریزی اصولی، فروش پسته رفسنجان را در بازارهای جهانی کمرنگ تر نماید.

در واقع تولید، برداشت، بسته بندی و به طور کلی کار استاندارد تولید پسته در آمریکا، یک تهدید برای فروش پسته رفسنجان در بازار جهانی محسوب می شود.

عملکرد صنعتی و استفاده ی کمتر از نیروی انسانی وانسته قیمت فروش پسته آمریکا را در مقایسه با پسته ایرانی کاهش دهد.

ناگفته نماند که تا کنون طعم پسته های آمریکایی نتوانسته پسته های اکبری، فندقی، احمد آقایی و پسته کله قوچی را کنار زده و حرف اول را بزند، اما همچنان قیمت پایین تر پسته های آمریکایی عاملی مهم در کاهش فروش و صادرات پسته اکبری، کله قوچی و دیگر ارقام محسوب می شود.

طبیعی است که در چنین شرایطی، تمایل واردات پسته آمریکایی نسبت به پسته های ایرانی کمتر باشد.

هر چند همچنان طعم متفاوت پسته ایرانی، توانسته مشتریان خوبی را حفظ نماید اما این امر نیازمند تقویت است.

کم آبی، عدم استفاده از صنایع مدرن بسته بندی در حد قابل قبول و تولید سنتی، از جمله عواملی هستند که برای افزایش فروش پسته رفسنجان در بازار جهانی، نیازمند برنامه ریزی حساب شده و اجرایی می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 11 =