فروش پسته وحشی انواع بنه – مغز کوهی سرخس

فروش پسته وحشی در انواع بنه و مغز کوهی سرخس صورت گرفته و معمولا قیمت خرید آن در فصل برداشت و توسط تجار بازار کشورمان تعیین می شود.

پسته وحشی را شاید بتوان یکی از خاص ترین انواع محصولات ایران دانست چرا که در هیچ کجای دنیا چنین محصول وجود ندارد و نمی توان برای آن هیچ رقیبی را در جهان پیدا نمود.

ما می خواهیم در این مقاله به صورت کامل در مورد انواع پسته وحشی که در ایران تولید می شود و روش فروشی که آرین برای ارائه این محصولات در نظر گرفته را برای شما توضیح دهیم، پس در ادامه بحث همراه ما باشید….

ما به صورت کلی دو نوع پسته وحشی در کشورمان داریم که شاید هر کسی این موضوع را نداند و همه تصور کنند که تنها پسته وحشی موجود در بازار ایران، نمونه بنه است.

اما این تصور اشتباه بوده و در واقع ما دو نوع پسته وحشی تولید می کنیم:

  1. پسته وحشی بنه
  2. پسته وحشی منطقه سرخس

پسته وحشی بنه چیست؟

همان طور که می دانید این نوع پسته دارای ظاهری گرد، پوستی سبز و سخت است.

تولید این محصول در سراسر ایران اتفاق می افتد و جالب است بدانید حتی بنده درخت های این محصول را در کوه های طبس حاشیه کویر مرکزی ایران دیده ام!!

اما بیشترین حجم تولید این محصول منحصر به استان های شرقی، جنوبی و غربی کشور است و حتی برخی از محلی های این مناطق محصول مربوطه را به خوبی نمی شناسد و به عنوان خوراک برای دام های خود از ان استفاده می کنند.

اگر ما بتوانیم فروش پسته وحشی بنه را در بازار های بین المللی به روش درستی آغاز کنیم، طولی نخواهد کشید که قیمت این نوع پسته در بازار افزایش یافته و زمینه برای صادرات بیشتر این کالا فراهم خواهد شد.

پسته وحشی یا کوهی سرخس چیست؟

اگر مقالات ما را مطالعه کرده باشید، قطعا دیده اید که ما از جنگل های پهناوری در شمال شرق ایران صحبت کرده ایم که تماما پسته است.

این جنگل ها هر ساله زمینه ساز تولید حجم انبوهی از پسته کوهی در منطقه سرخس شده و بستر های بسیار مناسبی را برای صادرات فراهم می کند.

مغز پسته کوهی سرخس یکی از محبوب ترین محصولاتی است که توسط بازرگانی آرین در بازار صادراتی ارائه می شود و مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است.

بیایید تا با هم به صورت جزئی تر در مورد فروش هر یک از این محصولات صحبت کنیم.

فروش پسته وحشی بنه

بازرگانی خشکبار آرین هر ساله در فصل برداشت محصول بنه اقدام به هماهنگی با مشتریان زیادی نموده و برای سفارش های هر یک از این مشتریان کار تامین محصول را انجام می دهد.

معمولا فروش بنه توسط مجموعه آرین از منطقه فارس مدیریت شده و ما سه نوع بنه را برای فروش به بازار ارائه می کنیم:

بنه معمولی:

این بنه همان محصولی است که همه ما می شناسیم و فروش این پسته وحشی معمولا به صورت سورت شده و با کیفیت خوب انجام می شود.

بنه سفید شده:

در برخی از موارد مشتریان ما بنه را برای امور صادراتی به کشور های خاص نیاز دارند و می خواهند که محصولشان کاملا سفید شده و یک دست باشد.

ما در این هنگام پوست رویی بنه را گرفته و محصول را به صورت یکدست سفید تحویل می دهیم.

فروش پسته وحشی به این طریق اندکی برای مشتریان هزینه بر است.

بنه مغز شده:

مشتریانی که بنه را برای تولید روغن ارگانیک نیاز دارند، معمولا مغز این محصول را گرفته و از ان برای امور تولیدی خود بهره می برند، فروش پسته وحشی بنه به صورت مغز شده توسط بازرگانی خشکبار آرین در هوای سرد انجام شده و به محض گرم شدن هوا فروش متوقف می شود.

فروش پسته وحشی سرخس

با توجه به موقعیت مکانی بازرگانی ما کار فروش پسته وحشی سرخس بسیار ساده تر از بنه انجام می شود.

معمولا در بازار مشهد پسته وحشی به دو طریق مورد معامله قرار می گیرد:

پسته وحشی سالم:

برخی از تولیدکنندگان مغز پسته کوهی این پسته را به صورت سالم خریداری کرده و خودشان مغز گیری را انجام می دهند، اما بازرگانی ما به دلیل محدودیت هایی که در انجام این کار دارد، خرید و فروش این محصول را به صورت سالم انجام نمی دهد.

پسته وحشی مغز شده:

معمولا فروش پسته وحشی سرخس به صورت مغز شده انجام می گیرد و ما سعی می کنیم تا کالا را از تولیدکنندگان دست اول که خودشان محصول را جمع اوری کرده اند تهیه کنیم، تا قیمت تمام شده اجناس برای مشتریان مناسب تر تمام شود.

خود مغز پسته کوهی سرخس دارای دو مدل عمده است:

مغز گلدار که در بازار کمتر موجود بوده و مشتریان تمایل زیادی را برای خرید آن ندارند.

مغز کال که بیشترین حجم تولید این محصول را به خود اختصاص داده و بیشتر مشتریان به دنبال خرید ان هستند.

این نوع مغز پسته دارای کیفیتی مثال زدنی بوده و نمی توان مزه آن را به هیچ نوع مغز پسته دیگری که در بازار وجود دارد مقایسه کرد.

در نهایت اگر به دنبال خرید و فروش پسته وحشی هستید می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت آرین با ما در تماس باشید تا در صورت تمایل بتوانیم راه های همکاری با هم را مورد بررسی قرار دهیم.

بازرگانی ما همیشه اماده بوده تا بهترین محصولات خود را با بهترین قیمت ممکن در اختیار مشتریان قرار داده و با تمام تولیدکنندگان و تجار همکاری های چند جانبه ای را داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + بیست =