قیمت اجیل میوه خشک

قیمت اجیل میوه خشک ایرانی – استوایی ویژه نوروز 98

قیمت اجیل میوه خشک ایرانی – استوایی ویژه نوروز 98 که از تنوع بالایی نیز برخوردار است، بر اساس کیفیت، بسته بندی و نوع محصول تعیین و در بازار عرضه می گردد.

عید نوروز یکی از اعیاد ویژه ی ما ایرانیان است و همه ساله خانواده های بسیاری از ماه های قبل از سال نو، در تکاپوی خرید عید هستند.

اما بخش ویژه ای از خرید عید نوروز را اجیل و خشکبار آن تشکیل می دهد.

بر همین مبنا برای عید نوروز 98 نیز بسیاری از فروشندگان و عمده کاری اجیل و خشکبار به دنبال خرید بهترین قیمت از این محصولات هستند.


قیمت اجیل میوه خشک

قیمت اجیل میوه خشک صنعتی ایرانی

اما همان طور که می دانید، منظور از آجیل و خشکبار در سال های اخیر، صرفاً آجیل و خشکبار متداولی چون آجیل مخلوط، انواع تخمه، پسته و مواردی از این دست نیست.

بلکه انواع میوه خشک صنعتی نظیر میوه خشک آلو کالیفرنیا، آلو شابلون، پرتقال، کیوی، سیب، هلو، شلیل، موز، میوه خشک مخلوط و البته بسیاری از ارقام دیگر میوه خشک اسلایس شده نیز به حوزه ی آجیل و خشکبار راه یافته و در بازار شهرهایی چون تهران، تبریز، شیراز و مشهد عرضه می شوند.

اما قیمت اجیل میوه خشک را چه عواملی تعیین می کنند و در واقع چه فاکتورهایی موجب تغییر قیمت این محصولات می گردند؟

قاعدتاً مانند بسیاری از انواع آجیل و خشکبار و سایر محصولات غذایی، بحث کیفیت محصول در درجه اول اهمیت برای قیمت گذاری قرار دارند.

و بدین ترتیب هر چه کیفیت میوه خشک بالاتر باشد، قیمت اجیل میوه خشک 98 نیز بیشتر خواهد بود.

البته بحث کیفیت شامل موارد مختلفی چون اندازه، رنگ، عطر و طعم می باشد.

به عنوان مثال برای بسیاری از افراد، تیره نبودن سیب و موز خشک اهمیت زیادی دارد و ترجیح می دهند از میوه خشک هایی استفاده کنند که در تولید آن ها با استفاده از مواد مخصوص و البته تحت مجوز بهداشت، بحث تیرگی محصولات فوق کنترل شده باشد.

در مقابل نیز افرادی هستند که محصولات بدون افزودنی و یا نگهدارنده را برای مصرف ترجیح می دهند و بنابراین بحث اکسید شدن و تیره شدن سیب یا موز خشک برای آنان امری پذیرفته شده است.

اما علاوه بر رنگ ظاهری بحث طعم نیز اهمیت زیادی در کیفیت و در نتیجه قیمت اجیل میوه خشک خواهد داشت.

به عنوان مثال اگر در تولید اجیل میوه خشک درصد استفاده از مواد افزودنی یا نگهدارنده، استاندارد نباشد، طعم محصول را تحت ثأثیر خواهد گذاشت.

بنابراین طعم و البته عطر بهتر، کیفیت بهتری را نتیجه داده و از نظر مشتری قابل قبول تر خواهد بود.

دیگر آن که درشتی و یکدست بودن میوه های خشک نیز در امر قیمت گذاری آن ها مورد اهمیت هستند و کاملاً بدیهی است که برای خرید محصولی دست چین، درشت و یکدست، بایستی قیمت بیشتری پرداخت شود.

نکته ی دیگری که در بحث قیمت گذاری میوه خشک اهمیت زیادی دارد، فله یا بسته بندی بودن آن است.

بدون شک در حالت دوم به ویژه اگر در بسته بندی های شیک، بهداشتی و جذاب ارائه شود، قیمت اجیل میوه خشک در مقایسه با حالت عرضه ی فله ای آن، متفاوت خواهد بود.


قیمت اجیل میوه خشک

قیمت اجیل میوه خشک وارداتی تایلندی

اما همان طور که می دانید، میوه خشک هایی که در بازار ایران پخش و توزیع می شوند، تنها شامل ارقام تولید شده در داخل نیستند؛ محصولاتی که عمدتاً شکلی اسلایس شده و حلقه ای داشته و در دستگاه های مختلف حرارتی و با از دست دادن مقادیر زیادی از آب خود، خشک می شوند.

بلکه موارد متنوعی از میوه خشک های وارداتی نیز جایگاه خوبی در بازار ایران پیدا کرده اند.

البته نحوه ی خشک کردن میوه خشک های وارداتی تایلندی و یا آمریکایی از انواع ایرانی متفاوت بوده وهمین عامل باعث می شود تا قیمت اجیل میوه خشک خارجی نیز متفاوت از ارقام ایرانی قیمت گذاری شود.

به عنوان مثال برای خشک کردن آناناس استوایی مقادیر کمتری از میوه ی تازه نیاز است و در مقابل در تولید آناناس خشک ایرانی چندین برابر، آناناس تازه مصرف می شود.

بر همین اساس قیمت اجیل میوه خشک تایلندی – استوایی و دیگر ارقام وارداتی با تفاوت قابل توجهی عرضه می گردد.

در واقع در چند ساله ی اخیر، به موازات تولید میوه خشک در ایران، انواع میوه خشک های وارداتی شامل میوه خشک بلوبری، کرنبری، گوجی بری، زنجبیل، آناناس، طالبی، انبه، پوملو و بسیاری از موارد دیگر نیز از کشورهای استوایی چون تایلند و یا کشورهایی مانند کانادا وارد ایران شده است.

البته باید توجه داشت که نوسانات دلار در سال 97 باعث شده که قیمت اجیل میوه خشک استوایی که تا قبل از آن با تفاوت زیادی در مقابل ارقام مشابه ایرانی عرضه می شد و نرخ های پایین تری داشت؛ افزایش قابل توجهی یابد.

اما بحث کیفیت، عطر، طعم و رنگ در قیمت گذاری انواع میوه خشک خارجی نیز اهمیت بسزایی دارد؛ به ویژه آن که بسیاری از میوه خشک های عرضه شده ی وارداتی در بازار ایران، به صورت قاچاق و بدون مجوز وارد کشور می شود.

بنابراین بررسی کیفیت محصول، رابطه ی مستقیمی با بحث سلامت آن پیدا می کند و بنابراین برای خرید ویژه نوروز 98 نیز بایستی دقت کافی مبذول شود.

اما ارائه ی میوه خشک استوایی در کنار میوه خشک های ایرانی در سایت های اینترنتی، بستر جست و جو و یافتن یک منبع معتبر برای خرید میوه خشک نوروز 98 مهیا نموده است.

و خریداران عمده از سراسر کشور می توانند با مجموعه های بازرگانی فعال در اینترنت ارتباط گرفته و لیست درخواستی برای خرید را اعلام و در خصوص نحوه ی دریافت محصول با کارشناسان فروش در ارتباط باشند.

در این راستا مجموعه بازرگانی آرین با داشتن تجارب کافی در زمینه ی فروش انواع محصولات آجیلی نظیر زعفران قائنات، پسته و انواع میوه خشک ایرانی و خارجی، جهت خرید میوه خشک ویژه نوروز 98 نیز مشاوره های لازم را به همکاران محترم ارائه می نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =