قیمت انواع زعفران نگین سوپر – معمولی – پوشالی

قیمت انواع زعفران نگین چگونه است؟ آیا نرخ ارقام سوپر – معمولی و پوشالی تفاوتی دارد؟ چه کسی یا کسانی نرخ نهایی این کالا را در بازار تعیین می کنند؟

همان طور که می دانید ارقام زعفران نگین موجود در بازار بسیار متنوع بوده و هر محصول به تناسب کیفیت خود نرخ گذاری متفاوتی دارد.

زعفران نگین

زعفران نگین

قطعا این نرخ گذاری ها بر اساس پارامتر های مختلفی بوده که با هم می خواهیم به قیمت انواع زعفران نگین در بازار بپردازیم و به سوالاتی که در ذهن هر خواننده ای در مورد قیمت زعفران ایجاد می شود، پاسخ مناسبی را ارائه کنیم ….

به عنوان سوال اول بهتر است بپرسیم که انواع زعفران نگین چه تفاوت هایی دارند و این تفاوت ها چگونه بر روند قیمت گذاری محصول موثرند؟

ما در بسیاری از مقالات خود در مورد زعفران های نگین ایران توضیحاتی را ارائه کردیم و آن را به چند دسته:

  • زعفران نگین پرسی
  • زعفران نگین سوپر
  • زعفران نگین تاپ
  • زعفران نگین معمولی
  • زعفران شبه نگین یا پوشال نگین

تقسیم نموده ایم.

در این بین زعفران نگین پرسی گران قیمت ترین نوع زعفران و نمونه شبه نگین ارزان قیمت ترین زعفران در بازار است.

زعفران نگین پرسی:

برای تولید این زعفران نیاز است تا تولیدکننده از قلم درشت ترین نوع زعفران خود استفاده کند و محصول مذکور را تولید نماید.

کیفیت بالای زعفران نگین پرسی و از سویی دیگر هزینه های بالای تولید این محصول باعث می شود تا قیمت تمام شده آن افزایش یابد.

زعفران نگین سوپر:

برای تولید این نوع زعفران باید دقت زیادی را در فرایند پاک کردم گل زعفران و همچنین خشک کردن داشت، این محصول پر درخواست ترین نوع زعفران بازار برای صادرات الخصوص به کشوری همانند چین می باشد.

زعفران نگین تاپ:

زعفران نگین تاپ مقداری از زعفران نگین معمولی ضعیف تر است، اما با این حال کیفیت آن بسیار بالا بوده و اگر شخص خریدار تخصص نداشته باشد، نمی تواند زعفران نگین سوپر از نگین تاپ را تفکیک کند.

زعفران نگین معمولی:

این زعفران در بازار فراوان بوده و قیمت آن متوسط قیمت انواع زعفران نگین می باشد.

محصول مذکور کیفیت خوبی را داراست، اما هر چه در مورد کیفیت آن بگوییم نمی توانیم محصولی همانند گزینه های فوق را برای شما تداعی کنیم.

زعفران نگین پوشالی:

این نوع زعفران پایین ترین رده زعفران در بین تمامی محصولات بوده و قیمت آن بسیار مناسب است، اگر میخواهید در بین زعفران های میان رده چیزی را برای بسته بندی یا فروش در کشور های دیگر انتخاب کنید، قطعا زعفران نگین پوشالی یا همان شبه نگین گزینه خوبی برای کار شما خواهد بود….

تعیین قیمت انواع زعفران نگین در بازار؟

تعیین قیمت انواع زعفران نگین در بازار توسط چه کسانی انجام می شود؟

باید به این نکته دقت کنید که در بازار ایران میزان عرضه و تقاضا قیمت محصولات را تعیین می کند، به عنوان مثال هنگامی که قیمت دلار بالا می رود، تقاضا برای خرید آن افزایش می یابد و قیمت بالاتر می رود، این موضوع در مورد قیمت زعفران نیز صادق است، هنگامی که قیمت زعفران در بازار افزایش می باید به تبع آن افرادی برای سود بیشتر خرید بیشتری انجام داده و قیمت آن مجددا بالاتر می رود و کار تا جایی جلو خواهد رفت که عده زیادی با ریزش قیمت متضرر می شوند.

پس اولین نکته در بازار عرضه و تقاضایی است که تعیین کننده قیمت است.

در موارد دیگر شرکت ها، اشخاص پر نفوذ و…. در بازار زعفران ایران قیمت های خرید و فروش را تعیین می کنند.

قیمت انواع زعفران نگین بسته بندی شده

از بحث قیمت گذاری فله که بگذریم بهتر است تا به قیمت انواع زعفران نگین بسته بندی اشاره ای داشته باشیم ….

قیمت زعفران نگین بسته بندی شده به نسبت زعفران فله در بازار بسیار گران تر بوده و دلیل این موضوع به:

  • قیمت بالای بسته بندی خالی زعفران
  • هزینه بسته بندی
  • هزینه خود زعفران
  • و…

اشاره نمود.

به عنوان مثال هر گرم از زعفران نگین خوب در بازار مشهد در حوالی ماه های آبان و مهر چیزی در حدود 12000 تومان بوده است، حال اگر بخواهیم این زعفران را به صورت بسته بندی شده در بازار به فروش برسانیم، هر بسته چیزی در حدود 2000 هزار تومان هزینه جانبی داشته که قیمت ما را به صورت فزاینده ای تا گرمی 14000 تومان بالا می برد.

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که چه زعفرانی برای بسته بندی مناسب است؟

برای بسته بندی زعفران در بازار بهتر است تا از زعفران پوشال نگین استفاده کنیم، چرا که این محصول کیفیت لازم جهت بسته بندی را دارا بوده و از سویی دیگر قیمت تمام شده آن برای مشتریان مناسب تر می باشد.

بهترین مرجع قیمت انواع زعفران نگین

اگر به دنبال آن هستید تا از یک مرجع معتبر و مطمئن قیمت انواع زعفران را دریافت کنید، قطعا بازرگانی خشکبار آرین می تواند در این زمینه راهنمای خوبی باشد، مجموعه آرین با ارائه قیمت های به روز در کانال تلگرامی خود توانسته بستری را فراهم سازد تا مشتریان بتوانند در هر کجای ایران و دنیا که هستند، نرخ روز زعفران را در اختیار داشته باشند.

در حال حاضر مجموعه خشکبار آرین ضمن ارایه نرخ به روز و واقعی بازار زعفران توانسته است قیمت دیگر انواع خشکبار را نیز تعیین نموده و با ارائه حدود قیمت به روز شده خدمات نوینی را ارائه دهد.

برای دریافت اطلاعات و قیمت به روز می توانید با بخش فروش بازرگانی آرین در ارتباط باشید، تا بهترین محصولات در کنار بهترین قیمت ها در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =