قیمت بهترین زعفران صادراتی سرگل به اروپا

بهترین زعفران صادراتی سرگل به اروپا بر اساس نوع بسته بندی، زمان و حجم تقاضا با قیمت های متفاوتی برای فروش در بازار جهانی عرضه می شود.

همان طور که می دانید، حجم بسیار قابل توجهی از نیاز به زعفران در بازارهای جهانی از طریق ایران تأمین می شود و همه ساله شاهد صادرات بخش زیادی از زعفران تولید شده به کشورهای مختلف جهان هستیم.

صادرات زعفران به اروپا بخش مهمی از صادرات این کالای کشاورزی مهم را تشکیل می دهد که در این میان زعفران سرگل، جزء بهترین زعفران صادراتی ایران به شمار می آید.

زعفران سرگل خود بر اساس میزان کیفیت و البته نحوه ی عرضه به صورت فله یا بسته بندی، با قیمت های متفاوتی در بازار جهانی و اروپا عرضه می شود.

اهمیت بسته بندی و افزایش ارزش افزودی برای بهترین زعفران صادراتی

اگر چه ایران در جهان جایگاه ویژه ای برای تولید و فروش بهترین زعفران صادراتی به خود اختصاص داده است؛ اما جای بسی تأسف است که حجم قابل توجهی از بهترین زعفران صادراتی ایران از جمله سرگل، برای فروش در بازارهایی مانند اروپا، به صورت فله از کشور خارج می شود.

و در مقابل و کشورهایی که در زمینه ی بسته بندی زعفران از موقعیت مطلوبی برخوردار بوده و سرمایه گذاری خوبی در این خصوص داشته اند، از مزایای ارزش افزوده ی بسته بندی زعفران ایران به نام و برند خود و در نتیجه تبلیغات بیشتر برای تداوم صادرات بهره می برند.

و همین واقعیت تلخ موجب می شود که بهترین زعفران صادراتی در دنیا با نام واقعی آن یعنی ایران، کمتر شناخته تر باشد.

در واقع اگر چه تولید بهترین زعفران در کشور یک موقعیت ویژه جهت ارزآوری بیشتر و صادرات محسوب می شود؛ اما عدم توجه کافی به مسائلی مانند بسته بندی و تبلیغات مناسب، موجب شده تا جایگاهی که شایسته ی آن هستیم نداشته باشیم.

امیداست تا با نگرش هر چه بیشتر و بهتر در خصوص صادرات زعفران بسته بندی و دیگر کالاهای پرارزش کشاورزی، گامی مهم در راستای ارزآوری هر چه بیشتر برای کشورمان و به دنبال آن تقویت تولید برداریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + نه =