قیمت بهترین زعفران

قیمت بهترین زعفران نگین – سرگل – پوشال

قیمت بهترین زعفران چند است، آیا تعریف متمرکزی برای خوب بودن نمونه های نگین، سرگل یا پوشال وجود دارد که شاخص بازار باشد؟

زعفران نگین مناسب بسته بندی

بسیاری از بازاریان زعفران زمانی که می خواهند زعفران را خریداری کنند، به صورت کامل پارامتر های خاصی را بررسی کرده و پس از بررسی های کامل قیمت خود را برای خرید محصول اعلامی کنند، این پارامتر ها به صورت کلی برای تمامی ارقام زعفران مشترک بوده و در مورد هر زعفران خاص یک سری پارامتر های خصوصی نیز وجود دارد.

پارامتر های عمومی قیمت گذاری زعفران چیست؟

مهم ترین پارامتر های عمومی قیمت گذاری زعفران شامل:

نوع زعفران:

قاعدتا اولین مساله ای که در قیمت گذاری زعفران اهمیت دارد این است که کشاورز چه نوع محصولی را تولید کرده باشد، زعفران سفید، دسته، پوشال، سرگل یا نگین که به ترتیبی که گفته شد از ارزان ترین به گران ترین نوع را شامل می شود و قیمت گذاری برای هر یک بر اساس نوع آن صورت می گیرد.

میزان قلم دار بودن:

هر چه کالایی که خریداری می کنید، قلم دار تر باشد، قاعدتا مشتریان بیشتری آن را از شما خریداری خواهند کرد، همان طور که در تصویر بالا مشخص است، محصولی که ما برای بسته بندی خود انتخاب کرده ایم، قلم مطلوبی داشته و در داخل بسته بندی رویت خوبی خواهد داشت.

هنگامی که زعفران قلم دار است، قیمت بهتری داشته و همان طور که گفتیم فروش راحت تری نیز خواهد داشت.

رنگ زعفران:

حتما سعی کنید تا زعفران خوش رنگ را برای کار خود انتخاب کنید، هر چه زعفران خوش رنگ تر باشد، قیمت آن افزایش پیدا کرده و زعفران های تیره رنگ، بد رنگ ، سرما زده و …. نمی تواند جایگاه خوبی را در قیمت گذاری داشته باشد.

نکته مهم:

برخی از کسبه، زعفران تیره را برای امور بسته بندی خریداری می کنند و همکارانی که پخش دارند متوجه این مساله نمی شوند، سعی کنید هنگام خرید محصول بسته بندی، به این مساله توجه ویژه داشته باشید که زعفران تیره ارزان را به جای زعفران نگین درجه یک (همانند عکس اول مقاله) به شما نفروشند.

میزان تمیزی:

اگر کشاورز یا کاسب هستید، به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید، چرا که هر چه زعفران شما تمیز تر باشد و پرتی کمتری داشته باشد، قاعدتا مشتریان قیمت بالاتری برای آن پیشنهاد می دهند.

به عنوان مثال در برخی موارد کشاورزان زعفران هایی را برای ما می آورند که سراسر علف زعفران، سنگ، مو و… است که ما حتی به خرید آن فکر هم نمی کنیم، چرا که اینچنین زعفرانی اگر قرار باشد در کارگاه تمیز شود هزینه بالایی برای ما در برخواهد اشت و اگر هم کسی حاضر به خرید زعفران شما شود، قیمت پایینی را برای آن پیشنهاد خواهد داد.

سرما زدگی و باران خوردگی:

زعفران سرما زده و باران خورده در بازار مشتریان خاص خود را دارند و کسانی که این زعفران ها را با قیمت پایین خریداری می کنند معمولا برای مصارف خاص از آن بهره می برند.

مصارف خاص چیست؟

منظور از مصارف خاص این است که زعفران برای اموری هم چون تولید پودر زعفران ارزان قیمت تر، بسته بندی ارزان قیمت تر و … استفاده می شود.

شاید بپرسید این دو زعفران چه ویژگی دارند؟

زعفران سرما زده به دلیل این که فشار سرمایی و یخ زدگی را تحمل کرده کاملا ظاهری رنگ باخته داشته و تار های زعفران رنگی متمایل به صورتی دارند.

زعفران باران خورده هم از ذرات گل روی تار های زعفران مشخص می شود!

پس همان طور که دیدید قیمت گذاری زعفران آن هم به صورت عمومی مستلزم آن است که شما به صورت دقیق زعفران را بررسی کنید تا بتوانید بهترین قیمت را به همکاران پیشنهاد دهید.

برخی از این پارامتر ها دست خودمان است که آن را بهبود دهیم و برخی دیگر در دست عوامل طبیعی است که باید آن را به خدا بسپاریم…..!!!!

پارامتر هایی که دست خود کشاورز است این است که زعفران خود را به صورت نگین و با دستگاه فرآوری کند تا بتواند آن را به عنوان یک محصول لوکس در بازار به فروش برساند.

به عنوان مثال هر زمان که قیمت پوشال در بازار 20 میلیون است قطعا قیمت نگین آن هم ضعیف ترین نوع آن از 25 میلیون شروع می شود، پس سعی کنید برای زحمات خود ارزش قائل شوید و محصول خود را به بهترین شکل ممکن فرآوری کنید.

برخی پارامتر ها که باعث افت کیفیت و قیمت محصول ما می شوند و کاری نمی توان کرد همانند سرمازدگی، باران زدگی و …. است که در موقع برداشت باید دعا کنیم این اتفاقات برایمان پیش نیاید.

قیمت بهترین زعفران به صورت خاص

حال که بررسی کردیم مشخصات عمومی برای قیمت گذاری چیست، باید به این بپردازیم که برای بررسی هر یک از انواع زعفران و قیمت گذاری بر روی آن باید چه پارامتر هایی را در نظر بگیریم:

زعفران پوشال:

زعفران پوشال بازرگانی آرین

زعفران پوشال را همه ما می شناسیم، اکثرا این زعفران برای تولید سرگل یا بسته بندی به صورت مستقیم استفاده می شود.

اولین مساله مهم که در مورد این نوع زعفران باید بگوییم، بحث این است که زعفران می بایست کاملا کلاف باشد و به عبارت عامیانه کلاف آن باز نشده باشد.

دومین نکته در هنگام قیمت گذاری آن است که زعفران مورد نظر ما دم سفید زیادی نداشته باشد تا هنگام تولید سرگل پرتی آن کمتر شود.

اگر بتوانید زعفران پوشال دستگاهی را با قیمت بالاتر خریداری کنید بهتر است، دلیل آن هم این است که نمونه زعفران هر در بسته بندی و هم در هنگام تولید سرگل عملکرد بهتری را خواهد داشت.

تامین زعفران صادراتی

زعفران سرگل:

زعفران سرگل بازرگانی آرین

این نوع زعفران از دم گیری پوشال حاصل می شود، در تعیین قیمت بهترین زعفران سرگل می بایست ضمن توجه به نکاتی که در بالا بیان شد، به میزان نرمه محصول توجه شود.

تقلب در این زعفران زیاد است!

اگر در این نمونه زعفران با قیمت ارزان مواجه شدید باید به تقلب های رایج همانند ریشه رنگ کرده، میزان نرمه بیش از حد توجه ویژه داشته باشید.

زعفران نگین:

زعفران نگین بازرگانی آرین

این نوع زعفران دارای انواع مختلفی بوده که ما در مقالات بسیار زیادی از سایت خود به آن پرداخته ایم و همان طور که می دانید بهترین نوع ان زعفران سوپر نگین پرسی و پایین ترین آن زعفران پوشال نگین است، در این بین ارقام مختلفی قرار گرفته که بر اساس پارمتر های عمومی و خاص مختلفی مورد بررسی قرار گرفته و قیمت نهایی جنس تعیین می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دست محصولات و به خصوص بسته بندی آن می توانید مقاله زیز را نیز مطالعه کنید:

زعفران درجه یک نگین

در انتهای این مقاله باید بیان کنیم که مجموعه خشکبار بازرگانی آرین در زمینه تامین بهترین محصولات صادراتی فعال بوده و اماده است محصولاتی هم چون آلو، زعفران، زرشک، توت خشک و … را برای صادرات و بازار داخلی تامین کرده و بسته بندی های متنوعی را به شما ارائه کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =