قیمت توت خشک

قیمت توت خشک صادراتی مشهد نقلی – رسمی

قیمت توت خشک مشهد بر چه اساسی تعیین می شود؟ آیا نرخ محصولات صادراتی در انواع رسمی و نقلی متفاوت است؟ وجه تمایز توت درجه یک و لوکس چیست؟

توت خشک سورت صادراتی آرین

مشهد به عنوان یکی از اصلی ترین تامین کنندگان توت خشک در کشور بوده و بسیاری از تجار فعال در زمینه صادرات، سعی می کنند تا برای خرید محصولات مورد نیاز خود از شهر مشهد خرید خود را انجام دهند.

بسیاری از این عزیزان هنگامی که با مجموعه خشکبار بازرگانی آرین تماس می گیرند، از ما سوال های مختلفی در مورد قیمت توت خشک دارند، ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد مسائل مختلف موثر بر قیمت این محصول با شما صحبت کنیم، ضمنا اگر میخواهید قیمت این محصول را به صورت حدودی در شهر مشهد، ملاحظه کنید، می توانید به صحفه قیمت روز سایت ما مراجعه کنید.

قیمت روز توت خشک را اینجا ملاحظه کنید

ابتدا اجازه بدهید تا به سوالاتی که در بالا مطرح کردیم، پاسخ دهیم تا اندکی ابهامات در مورد نحوه قیمت گذاری این محصول کاهش پیدا کند.

مبنای قیمت گذاری توت خشک در مشهد بر چه اساسی است؟

قاعدتا بازار توت خشک همانند هر بازار دیگری در کشور ما موثر از چندین پارامتر است که این پارامتر ها هر یک به نوبه خود در افزایش یا کاهش قیمت محصول موثر هستند.

اولین پارامتر عرضه و تقاضا!

قاعدتا هر زمان تقاضا بر عرضه محصول پیشی بگیرد، باعث افزایش قیمت می شود، در مورد توت هم این قضیه وجود دارد و در ایامی همانند عید، شب یلدا و مراسمات دیگر که موجودی انبار ها کمتر از میزان تقاضا است، بحث افزایش قیمت مطرح می شود.

اما زمانی که در فصل برداشت محصول قرار داریم، قیمت ها کاهشی بوده و بهترین زمان برای خرید محصول است.

دومین پارامتر نوع محصول (نقلی یا رسمی)!

اگر انواع توت خشک صادراتی را بشناسید، قطعا می دانید که توت خشک نقلی دارای قیمت ارزان تری بوده و نوع رسمی آن قیمت های بالاتری خواهد داشت.

ما در مقاله توت خشک صادراتی به صورت کامل در مورد توت خشک نقلی و رسمی و بازار صادرات این دو محصول صحبت کرده ایم:

توت خشک صادراتی

سومین پارامتر سطح کیفی محصول(درجه یک، لوکس یا ….)!

بر کسی پوشیده نیست که هر چه کیفیت یک محصول بالاتر باشد، قیمت آن محصول بالاتر است.

برای این که همکاران ما در بازار داخلی و صادراتی راحت تر باشند، مجموعه ما چندین رده کیفی محصول را به همکاران پیشنهاد می دهد، تا بتوانند در هر سطح قیمتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند، به عنوان مثال در پایین یک نمونه توت خشک فوق لوکس که برای صادرات آماده کرده ایم را ملاحظه می کنید:

اتیتوت خشک لوکس صادراتی

ما در کنار این محصول چندین محصول دیگر در رده های قیمتی مختلف را به همکاران پیشنهاد داده ایم، تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایند.

قیمت توت خشک صادراتی و آجیلی

قاعدتا برای فروشنده های غیر حرفه ای قیمت گذاری تمامی محصولاتی که عرضه می کنند یک روند برابر را دارد، اما اگر فروشنده اندکی حرفه ای باشد، می داند که فروش یک محصول برای صادرات با محصولی که برای فروش آجیلی استفاده می شود متفاوت است.

توت خشک عرضه شده جهت صادرات با توت خشک آجیلی تفاوت هایی دارد که این تفاوت ها در قیمت نهایی محصول ممکن است تاثیر گذار باشد:

1- نوع بسته بندی:

اگر کسی برای صادرات بخواهد محصول مورد نظر خود را ارائه کند، قطعا می بایست از کارتن هایی با وزن 5 کیلو و 10 کیلو استفاده کرده و این موضوع باعث می شود تا هزینه کارتن بر قیمت محصول منظور شود، اما در عرضه توت آجیلی فروشندگان و خریداران سعی می کنند برای کاهش هزینه های جانبی از کارتن دست دوم مثل کارتن موزی استفاده کنند.

2- نوع سورت:

اگر بخواهید صادرات انجام دهید، قطعا مشتریان شما حساسیت بیشتری نسبت به مشتریان داخلی دارند و به همین دلیل باید محصول شما مشخصاتی از جمله یک دست بودن، بدون شاخ و برگ و … بودن و…. را دارا باشد، که این موضوع در مورد تمامی محصولات صادراتی صادق است و قاعدتا هزینه های اضافی را بر فروشنده تحمیل کرده و باعث می شود قیمت تمام شده بالاتر تمام شود.

نکته مهم: این موضوع که هزینه سورت در توت های صادراتی بر خریدار تحمیل می شود در انواع لوکس آجیلی نیز وجود داشته و مشتری می بایست هزینه های اضافی سورت را روی قیمت محصول پرداخت کند.

3- استاندارد صادراتی:

مساله مهم دیگر در تفاوت قیمت های توت صادراتی و آجیلی بحث استاندارد هاست، زمانی که شما در بازار داخلی فروشی انجام می دهید، قاعدتا کالای شما آزمایش نمی شود، اما در حوزه صادرات به دلیل آزمایشاتی که محصول شما دارد، می بایست دقت کنید که کالایی با درجه کیفی خوب از تولیدکنندگان خریداری کنید که آزمایشات مربوطه را پاس کند و این موضوع گاهی با صرف هزینه بیشتر به کشاورز امکان پذیر است.

در این بخش تنها سعی شد چند نکته مهم در مورد قیمت گذاری صادراتی و داخلی بیان شود که شما با دید باز تری در مورد قیمت گذاری های توت خشک قضاوت کنید.

و اما نکته آخر در مورد فرایند قیمت گذاری در خرید از کشاورز …..

هنگامی که ما برای خرید محصول از کشاورز مراجعه می کنیم، نکات مختلفی را مد نظر قرار می دهیم که برخی از مهم ترین آن ها:

1- میزان سفیدی توت خشک

هر چه توت خشک سفید تر باشد، قاعدتا قیمت بالاتری دارد، در برخی موارد یک توت خشک درشت اما تیره رنگ نمی تواند قیمت بالایی را به خود اختصاص دهد، پس این پارامتر به شدت برای قیمت گذاری مهم است.

2- سایز توت خشک

هر چه توت درشت تر باشد، قطعا بازار پسندی بیشتر دارد، به این شکل که توت خشک سفید و درشت می تواند بیشترین قیمت را داشته باشد.

3- زدگی توت خشک

این مساله شاید برای شما آشنا نباشد، اما هر چه توت های دارای زدگی و خرابی در داخل محصول برداشت شده بیشتر باشد، بر اساس درصد ان از قیمت کالا کاسته می شود، اما دقت کنید مجموعه ما سعی می کند تا این گونه توت خشک های مشکل دار را از کالایی که در اختیار شما قرار می دهد جدا کرده تا در فروش نهایی برای شما مشکلی نباشد.

پارامتر های دیگری از جمله میزان عناصر خارجی هم چون سنگ، برگ، شاخه و همچنین میزان توت های پوک و کال نیز اهمیت دارند.

در نهایت کارشناس خرید پس از بررسی تمامی پارامتر های دخیل در قیمت گذاری، قیمت نهایی محصول را اعلام کرده و به صورت توافقی از کشاورز خرید می کند.

شما می توانید برای خرید محصولات مورد نیاز خود به بازرگانی خشکبار آرین اعتماد کرده چرا که ما بهترین قیمت را به شما پیشنهاد می دهیم.

در ادامه با مطالعه مقاله ای در حوزه زعفران صادراتی به کویت همراه ما باشید:

صادرات زعفران به کویت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =