قیمت جهانی میوه خشک

قیمت جهانی میوه خشک اسلایس صنعتی تولید ایران

قیمت جهانی میوه خشک اسلایس صنعتی تولید شده در ایران، به عنوان یکی از مهمترین عواملی است که به جهت افزایش صادرات نیازمند کاهش است؛ هر چند در شرایط فعلی نیز به لحاظ طعم عالی، مشتریان بسیاری داوطلب سفارش از ایران هستند.

در بازار انواع محصولات، همواره قیمت یکی از عوامل مهم و مورد توجه برای سفارش و خرید بوده است و طبیعی است که در میان رقبای مختلفی که یک محصول را با کیفیت یکسان عرضه می کنند، ارائه دهنده ی قیمت پایین تر برنده خواهد بود.

این امر در بحث محصولات آجیل و خشکبار ایرانی و از آن جمله انواع میوه خشک نیازمند برنامه ریزی است.

در واقع قیمت جهانی میوه خشک ایران، در مقایسه با برخی کشورهایی که به تولید میوه خشک صنعتی مشغول هستند، بالاست و همین عامل موجب می شود، آن گونه که باید نتوان بر روی صادرات میوه خشک از ایران متمرکز شد.

قیمت جهانی میوه خشک و لزوم کاهش هزینه های تولید

قیمت جهانی میوه خشک ایران به دلیل روش های متفاوت خشک شدن و نیز استفاده ی همزمان از روش های صنعتی و سنتی بالاست.

در واقع اگر چه روند تولید میوه خشک در ایران به صورت صنعتی، با استفاده از دستگاه های خشک کن انجام می شود، اما به هر حال نیروی انسانی نیز نقش قابل توجهی دارد.

همین امر باعث می شود تا قیمت جهانی میوه خشک تولید شده در ایران بالا باشد.

در واقع استفاده از نیروی انسانی در فرآیند تولید محصولات خشکبار، یکی از چالش هایی است که در مورد محصول مهمی مانند انواع پسته ایرانی نیز وجود داشته و به شدت بر کاهش صادرات آن تأثیر گذار است.

در واقع استفاده از روش های تولید مکانیزه و صنعتی محصول موجب می شود قیمت جهانی کاهش یابد و همین عامل موجب شود تا محصول تولید ایران بیشتر مورد توجه باشد.

البته باید توجه داشت که برگ برنده ی میوه خشک ایران برای عرضه در بازار جهانی، بحث کیفیت و طعم متفاوت آن است.

بدان معنا که اگر چه قیمت جهانی میوه خشک های تولید ایران در مقایسه با ارقام تولید شده در کشورهایی مانند تایلند که در زمینه ی تولید میوه خشک استوایی فعال هستند بالا باشد، اما بحث طعم همچنان یک نقطه ی قوت محسوب می شود.

اما بدیهی است که این عامل نمی تواند به تنهایی، موجب رشد فزاینده و قابل توجه صادرات میوه خشک به کشورهای مختلف باشد.

بنابراین بایستی همچنان که طعم میوه خشک های ایران یک امتیاز است، قیمت جهانی میوه خشک نیز کاهش یابد.

و این مورد می تواند با استفاده ی بیشتر از دستگاه های صنعتی در برداشت میوه تا اسلایس کردن، تولید و در نهایت بسته بندی میوه خشک، تا حدودی محقق شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 12 =