قیمت زرشک اعلا قائنات پفکی فله و بسته بندی

قیمت زرشک اعلا تابع چه پارامتر هایی است؟ آیا نوع بسته بندی فله یا کوچک آن می تواند تاثیری در نرخ نهایی این محصول داشته باشد؟ آیا محصولات قائنات گران تر است یا بیرجند؟

زرشک یکی از محصولات صادراتی کشور بوده و قیمت آن می تواند از پارامتر های زیادی تاثیر بگیرد، که برخی از این پارامتر ها خواهند توانست تاثیر زیادی را بر قیمت داشته و برخی تاثیر بسیار کمی را داشته باشند، به صورت تیتر وار برخی از پارامتر ها را بیان می کنیم و به توضیح برخی موارد خواهیم پرداخت:

  • نوع زرشک
  • میزان سفارش
  • نوع بسته بندی
  • شهر تولیدکننده
  • درجه کیفی زرشک
  • نحوه پرداخت مشتری
  • و…

نوع زرشک یکی از مهم ترین مواردی است که در قیمت تاثیر می گذارد، قاعدتا زرشک پفکی گران ترین زرشک ایران و زرشک دانه اناری دارای کیفیت پایین تر و قیمت ارزان تر است.

نوع بسته بندی یکی دیگر از مهم ترین پارامتر هاست …..

در صورتی که زرشک پفکی یا دانه اناری را به صورت بسته های فله ده کیلویی عرضه کنیم، قیمت آن با قیمت هایی که از کشاورز خریداری کرده ایم چندان تفاوتی نخواهد داشت.

زمانی قیمت بیشترین تفاوت را با قیمت های خرید از کشاورز دارد که محصول را به صورت بسته بندی شده عرضه کنیم.

بسته بندی زرشک در بسته های کوچک باعث می شود که شرکت مربوطه بتواند محصول را با قیمت گران تری به بازار عرضه کند.

اگر یک کیلو زرشک پفکی به صورت فله 20 هزار تومان باشد در صورت بسته بندی 100 گرمی هر بسته 5 هزار تومان فروش خواهد رفت و این به معنی فروش هر کیلو 50 هزار تومان می باشد.

شما صادرات و فروش کدام یک را ترجیح می دهید، فله یا بسته بندی ؟

قیمت زرشک اعلا قائنات

اگر چه تمامی انواع زرشک تولیدی در خراسان جنوبی دارای کیفیت بسیار خوبی هستند، اما به گفته خود کشاورزان منطقه خراسان جنوبی، زرشک قائنات دارای کیفیت خوبی بوده و از زرشک بیرجند بهتر است.

قیمت زرشک اعلا در هر یک از این شهرستان ها تفاوت چندان زیادی نداشته و تفاوت قیمت جزئی این دو شهرستان به دلیل تفاوت جزئی در کیفیت محصولات است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =