قیمت زرشک 96 انواع پفکی دانه اناری مجلسی اعلا

قیمت زرشک 96 و 97 در بازار جهانی به چه شکل رقم خورد؟ آیا کمبود اقلامی همچون پفکی دانه اناری مجلسی آن هم در کیفیت اعلا تاثیری در فروش این محصولات داشت؟

زرشک یکی از آن محصولاتی است که صادرات آن می تواند کمک زیادی را به رشد میزان ارز آوری به کشور نماید و از این رو قیمت آن یکی از اصلی ترین پارامتر هایی است که برای حضور در بازار جهانی اهمیت دارد.

در بسیاری از مقالات سایت خود اشاره کردیم که قیمت صادرات زرشک به پارامتر های مختلفی از جمله کیفیت محصول، میزان فراوانی و… بستگی دارد.

قیمت زرشک 96 در بازار

قیمت زرشک در سال 96 اتفاقات زیادی را به خود دید، بد نیست تا اندکی روند قیمتی این محصول را مورد بررسی قرار دهیم.

در ابتدای سال 96 زمزمه هایی مبنی بر افزایش قیمت انواع زرشک در بازار وجود داشت، اما هیچ منبعی آن را تایید یا رد نمی کرد.

با افزایش زرشک پفکی در بازار، شاهد روند ثابت قیمت این محصول بودیم، تا به صورت ناگهانی در تابستان 96 انواع زرشک دانه اناری – پفکی و مجلسی به شدت در بازار نایاب شد، برخی از اقلام زرشک تا کیلویی 7 و بعضا 10 هزار تومان افزایش نرخ را تجربه کردند!

بسیاری از کارشناسان معتقد بودند که قیمت زرشک در حباب قرار گرفته و چندان قابل استناد نیست، برخی هم معتقد بودند که این محصول قیمت واقعی خود را گرفته و پس از این باید توقع این نرخ ها را برای زرشک داشته باشیم.

واقعیت چه بود؟

با فرا رسیدن فصل برداشت، قیمت زرشک 96 به خصوص در نوع دانه اناری به شدت کاهش پیدا کرد و ورود اجناسی همانند پفکی پازل کاهش قیمت را کامل کرد و قیمت این محصول از رقم های بسیار زیاد به حد تعدیل شده ای کاهش پیدا نمود.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد قیمت زرشک، صادرات و… با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 1 =