قیمت زعفران بسته بندی شده درجه یک صادراتی

قیمت زعفران بسته بندی شده درجه یک در بازار به مسائل مختلفی بستگی دارد که شاید اشاره به پاره ای این نکات شما را برای داشتن خریدی موفق برای امور صادراتی یاری کند.

همواره ما در مقالات متعددی در سایت آرین روی این نکته تاکید داشتیم که صادرات انواع زعفران به صورت بسته بندی شده می تواند کمک زیادی را به رشد اقتصادی کشورمان داشته باشد، به همین جهت کسانی که به فکر آن هستند که از صادرات خود بیشترین میزان سود را ببرند، باید روی محصولات بسته بندی شده برنامه ریزی کنند.

قطعا قیمت زعفران بسته بندی شده چندین پارامتر دارد که باید به صورت جزئی به آن ها بپردازیم تا اگر شما قصد تجارت این محصول را دارید، بدانید با چه هزینه هایی رو به رو هستید.

ما پارامتر های موثر بر قیمت زعفران بسته بندی شده را به دو دسته تقسیم می کنیم، یک سری پارامتر های درون بازار زعفران هستند و یک سری پارامتر ها فرا بازار زعفران، یعنی اتفاقاتی که در بازار زعفران رخ نمی دهند اما بر بازار زعفران تاثیر گذاشته و قیمت ها را جا به جا می کند.

پس در بررسی این پارامتر های موثر بر قیمت با ما همراه باشید.

پارامتر درون بازاری قیمت زعفران بسته بندی شده

همان طور که گفتیم پارامتر هایی هستند که در بازار زعفران وجود داشته و بازار را تحت تاثیر خود قرار می دهند، این پارامتر ها بعضا شامل:

  • نوع زعفران
  • نوع بسته بندی
  • عرضه و تقاضا
  • میزان تولید
  • و…

دو پارامتر اول مهم بوده و ارزش بحث کردن را دارد!!

نوع زعفران:

ما در کشورمان انواع مختلفی از زعفران را تولید می کنیم و در بازار جهانی عرضه می نماییم.

این زعفران ها بر اساس درجه کیفی خود به چندین دسته و زیر دسته تقسیم شده و هر یک درجه بندی قیمتی خاصی را دارا هستند، صادرکنندگان بر اساس میزان نیاز خود به یک محصول اقدام به خرید زعفران نموده و بسته بندی خود را انجام می دهند.

انواع زعفران مورد استفاده دز بسته بندی بر اساس قیمت ارزان به گران شامل:

زعفران سرگل: این زعفران از دید بازرگانی آرین یکی از بهترین انواع زعفران برای بسته بندی بوده و تنوع قیمتی این محصول در رنج های مختلف باعث شده تا صادکنندگان به این محصل روی آورند.

زعفران بسته بندی سرگل به دلیل این که در بین مصرف کنندگان ایرانی و خارجی شناخته شده است، به همین دلیل بیشترین میزان فروش را داراست.

زعفران پوشال نگین: این مدل زعفران هم برای کسانی که می خواهد کیفیت کار خود را از سطح معمول بالاتر ببرند بسیار مناسب بوده و در حال حاضر زعفران پوشال نگین برای بسته بندی ظروف کریستال مورد استفاده قرار می گیرد.

ظاهر حجیم این محصول و به عبارتی پفکی بودن زعفران شبه نگین، رویت خوبی را به بسته بندی می دهد و قطعا می تواند راهگشای صادرکنندگانی که می خواهند کیفیت کار خود را حفظ کنند، باشد.

پس این نوع زعفران با درجه قیمتی متوسط به بالا هم گزینه خوبی برای بسته بندی است.

زعفران نگین:

در نهایت می رسیم به زعفران نگین که بهترین زعفران تولیدی در ایران بوده و قیمت آن به نسبت بازار بالاتر است، زعفران نگین را در صورتی برای بسته بندی استفاده کنید که مشتریان کیفیت محور انتظار شما را بکشند، در غیر این صورت زعفران سرگل برای کار مناسب است.

سوالی که برخی از کاربران از ما می پرسند این است که آیا می توانم از زعفران پوشال استفاده کنم؟

در صورتی که بخواهید با برند خود یا بدون برند بسته بندی کنید بله، اما اگر بخواهد کار با برند ما انجام شود، خیر!

چرا که اگر برند ما به عنوان عرضه کننده محصول کم کیفیت تر در بازار معرفی شود، کار در آینده برای ما سخت خواهد شد.

قیمت زعفران بسته بندی شده خالی

بسته بندی خالی زعفران به تناسب نوع بسته بندی دارای قیمت های مختلفی بوده و قطعا به دلیل بالا بودن قیمت برخی از بسته بندی ها ما شاهد تفاوت قیمت بسیار زیادی بین بسته بندی های مختلف زعفران هستیم.

شاید بسته بندی پاکتی زعفران به نسبت بسته بندی خاتم در یک مثقال چیزی در حدود 2 تا 3 هزار تومان اختلاف قیمت داشته باشد!

اجازه دهید تا بسته بندی ها را از ارزان به گران لیست کنیم:

بسته بندی پاکتی:

این بسته بندی دارای قیمت ارزان و مقرون به صرفه است، اما اگر در بازار صادرایت قصد فروش دارید، سعی کنید تا از این بسته بندی در کنار بقیه بسته بندی استفاده نمایید.

بسته بندی کریستال:

بسته بندی مذکور گزینه خوبی برای کار بسته بندی زعفران است، اما نکته مهم در مورد این بسته بندی این است که قیمت آن اندکی به نسبت بقیه اقلام بالاتر بوده و اگر قصد بسته بندی زعفران را دارید حتما از بسته بندی فوق استفاده نمایید.

بسته بندی خاتم:

از همه گران تر در بین تمامی بسته بندی های روتین، ظروف خاتم است، پس در صورتی که از کشش اقتصادی خود اطمینان دارید، کار بسته بندی کار استفاده کنید.

دقت کنید بسته بندی خاتم انواع مختلفی دارد، حتی برخی از اقلام بسیار ارزان هستند، ما در این مقاله منظورمان گران ترین و درجه یک ترین نوع بسته بندی است.

بقیه بسته بندی های زعفران در بازار مرسوم نیستند، اما اگر مشتری بخواهد می توانیم به سفارش تولید بسته بندی داشته باشیم.

پارامتر های فرا بازاری قیمت زعفران بسته بندی شده

قیمت زعفران بسته بندی شده گاهی درگیر پارامتر های فرا بازاری می شود، از مهم ترین پارامتر های فرا بازاری می توان به قیمت ارز اشاره نمود.

قطعا هنگامی که قیمت ارز در بازار تغییر کند ما شاهد تغییر قیمت در بسیاری از اقلام هستیم و این مساله باعث می شود تا تولیدکنندگان و صادرکنندگان این عرصه آسیب ببینند.

پس اگر می خواهید در بازار زعفران بسته بندی صادراتی کار کنید، نکاتی را که گفتیم فراموش نکنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =