قیمت زعفران در ایران انواع بسته بندی – فله

آیا تا کنون فکر کرده اید که قیمت زعفران در ایران توسط چه کسانی تعیین می شود؟ چرا نرخ صادرات زعفران فله و بسته بندی شده تا این حد متفاوت است؟ برای پی بردن به این نکات ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

پاسخ به سوال بالا نباید کار چندان سختی باشد، شما هم حدس میزنم که درست گفته باشید…

بله! بسیاری از بازاریان و شرکت هایی که در زمینه تجارت و صادرات زعفران فعال هستند سعی می کنند تا قیمت زعفران را در بازار ایران تحت کنترل خود در آورند.

اما این موضوع تا سال 96 در بازار کشور ما خیلی مشهود بود، بعد از سال 96 به دلیل اعتراضات بسیاری از کشاورزان به دلیل پایین بودن قیمت ها دولت بر آن شد تا با تشکیل تعاونی از افت بیشتر قیمت ها جلوگیری کند.

دولت با وارد کردن سرمایه بسیار زیاد توانست نزدیک به 100 تن زعفران خشک را خریداری کرده و قیمت زعفران در ایران را تعیین کند، اما این آخر ماجرا نبود….

این تعاونی ها با نگه داشتن پول مردم در حساب های خود سود بسیار خوبی را از محل خرید زعفران بردند و از سویی دیگر زعفران هایی را که بین قیمت 4.2 تا 5.2 خریداری کرده بودند را با افزایش قیمت زعفران به 5.1 تا 7.4 با سود بسیار بالایی به فروش رساندند.

اگر چه کار دولت برای کنترل قیمت زعفران در ایران خوب بود، اما مشکلات زیادی را داشت که امید می رود با سیاست گذاری هایی که در این مورد انجام شده، بتوان شاهد رونق بیشتری در بازار زعفران بود.

پارامتر های موثر بر قیمت زعفران در ایران

قطعا پارامتر های زیادی بر قیمت زعفران تاثیر می گذارد که باید یک به یک آن ها را به شما توضیح دهیم.

هیجانات بازار در صدر جدول!

ایران کشور هیجان ها و حباب هاست و در هر محصولی ما سطان و وزیر داریم….

قطعا زعفران به عنوان یک محصول استراتژیک در ایران، تحت تاثیر هیجانات بازار بوده و در برخی از برهه ها قیمت آن گران می شود.

گران شدن قیمت زعفران نیز از سوی برخی از افراد و دلال هایی که زعفران موجود دارند، انجام شده که نیازی به بیان روش کاری این افراد نیست.

تاثیر نرخ ارز بر قیمت زعفران:

زعفران همواره یک محصول صادراتی بسیار خوب بوده و در بسیاری از کشور ها خرید و فروش می شود، قطعا تغییران نرخ ارز مورد توجه بسیاری از صادر کنندگان ایرانی قرار می گیرد و این پارامتر را می توان به عنوان دومین پارامتر موثر بر قیمت کالا قلم داد کرد.

نوع محصول:

بر کسی پوشیده نیست که هر زعفرانی در بازار دارای قیمت خاص خود است، پس در نتیجه قیمت زعفران در بازار همواره بر اساس نوع آن نیز تقسیم می شود.

به صورت کلی زعفران پوشال ارزان ترین نوع زعفران و زعفران های سرگل معمولی و شبه نگین دارای قیمت های متوسط، در نهایت سرگل ممتاز قیمت متوسط به بالا و زعفران نگین درجه یک و نگین سوپر گران ترین انواع زعفران بازار هستند.

و اما به یک پارامتر بسیار مهم می رسیم که آن هم نوع بسته بندی زعفران است که بهتر است آن را در بخش بعدی به صورت جامع به شما توضیح دهیم.

قیمت زعفران در ایران بسته بندی شده و فله

اگر به خاطر داشته باشید ما در ابتدای متن پرسیدیم که آیا قیمت زعفران فله و بسته بندی متفاوت است؟

جواب این سوال مثبت است.

کسانی که در بازار زعفران را به صورت فله خریداری می کنند، قطعا به دلیل این که محصول آن ها بسته بندی خاصی ندارد، پس در نتیجه قیمت آن به صورت قیمت فله محاسبه می گردد.

همان طور که در بالا گفتیم اگر قصد خرید زعفران عمده به صورت فله را دارید، قطعا می توانید بر اساس دسته بندی قیمتی که در بالا ارائه کردیم، محصول را تهیه کنید.

اما سوال اینجاست چرا زعفران بسته بندی گران است؟

بسیاری از ما بسته بندی خشکبار را به عنوان یک فرایند ارز آور می شناسیم و این موضوع به این دلیل است که می توانیم محصول بسته بندی شده را با سود بیشتر و در نهایت قیمت بیشتری بفروشیم.

قطعا گران تر بودن قیمت زعفران بسته بندی به این دلیل است که:

  1. هزینه بسته بندی به آن اضافه شده
  2. سود بیشتری روی زعفران منظور شده
  3. کثورات هنگام بسته بندی روی آن منظور شده
  4. هزینه های استاندارد، سیب سلامت و….

پس دیدیم که بالاتر بودن قیمت زعفران به صورت بسته بندی شده بی حکمت نیست.

بهترین قیمت زعفران در ایران کجاست؟

اگر شما هنوز در حال مطالعه این مقاله هستید، قطعا به دنبال آن می گردید که بتوانید زعفران مورد نیاز خود را با قیمت بسیار بهتری تهیه کرده و سود بیشتری ببرید.

پس ما شما را راهنمایی می کنیم….

در مرحله اول برای خرید زعفران فله می توانید خود به کشاورزان هر منطقه که تولید این محصول را دارند، لینک شده و کالای آنان را در اول فصل خریداری کنید.

اگر می گویید که کشاورزی را نمی شناسید باز هم نگران نباشید، ما این کار را برای شما انجام می دهیم.

آرین تصمیم گرفته تا انواع زعفران مورد نیاز مشتریان خود را به صورت عمده و جزئی از کشاورز تهیه کرده و با حاشیه سود اندک به آنان ارائه کند.

پس اگر می خواهید زعفران فله را خریداری کنید هم کنون با ما در تماس باشید.

در مرحله بعدی برای خرید زعفران بسته بندی شما باید شما را یاری کنیم.

اگر زعفران بسته بندی شده با برند و استاندارد نیاز دارید، قطعا ما ناچار هستیم تا زعفران های مجموعه خود را با نرخ مصوب در اختیار شما قرار دهیم.

اما اگر استاندارد برای شما مهم نیست، ما می توانیم زعفران را در بسته بندی های مناسب برای شما بسته بندی کرده و با حاشیه سود بسیار اندک در اختیار شما قرار دهیم.

در نهایت از شما دعوت می کنیم اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت، دیگر مقالات سایت ما را نیز به آدرس ها زیر را مطالعه کنید:

از توجه شما سپاس گزاریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + دوازده =