قیمت زعفران صادراتی

قیمت زعفران صادراتی ارقام نگین سرگل پوشال

قیمت زعفران صادراتی در ارقام مختلف نگین، سرگل و پوشال، بر اساس مواردی چون زمان خرید، حجم سفارش و نیز بسته بندی یا فله بودن محصول تعیین می شود.

یکی از ارزشمندترین کالاهای کشاورزی در حوزه گیاهان دارویی، اختصاص به زعفران دارد.

همان طور که می دانید، کشور ایران به تنهایی بالای 90 درصد از زعفران جهان را تأمین می کند و هم به لحاظ حجم تولید شده و هم از نظر کیفیت و مرغوبیت زعفران، حرف اول را می زند.

حال بگذریم از این که برخی نارسایی ها در حوزه ی صادرات زعفران ایرانی باعث شده، که تولید کننده اصلی زعفران در جهان یعنی ایران، آن چنان که باید شناخته شده نباشد.

اما در حالت کلی، تاجران و شرکت های بازرگانی فعال خارجی، همه ساله حجم قابل توجهی از ارقام مختلف زعفران را  از ایران خریداری می کنند.

قیمت زعفران صادراتی به چه عواملی بستگی دارد

اما طبیعتاً یکی از مهمترین مسائل در خصوص صادرات، قیمت زعفران صادراتی است.

همان طور که گفته شد، زعفران ایرانی به صورت کلی در ارقامی چون نگین، پوشال و سرگل و البته دسته، گرید بندی می شود که طبیعتاً هر کدام با قیمت های متفاوتی به فروش می رسند.

در این میان قیمت زعفران صادراتی نگین بیشترین رقم را به خود اختصاص می دهد و در رتبه ی بعد، زعفران سرگل قرار دارد.

لازم به ذکر است که بیشترین حجم صادرات زعفران، مربوط به زعفران سرگل می باشد.

اما علاوه بر نوع زعفران انتخابی، مواردی مانند زمان خرید و حجم خرید نیز بر قیمت زعفران صادراتی اثر گذار خواهد بود و در این خصوص طبیعی است که در زمان برداشت زعفران، یعنی اواسط پاییز می توان قیمت زعفران صادراتی را به دلیل بالا بودن موجودی، با ارقام مناسب تری خریداری نمود.

اما حجم سفارش خرید زعفران نگین و سرگل نیز اهمیت زیادی دارد و طبیعتاً در حجم های بالا، می توان قیمت زعفران صادراتی را با اعداد مناسب تری اعلام کرد و به فروش رساند.

از دیگر عوامل در بحث قیمت زعفران صادراتی، نحوه ی سفارش این محصول به صورت فله یا بسته بندی است.

طبیعی است که خرید زعفران صادراتی به صورت فله، قیمت سفارش را کاهش می دهد ولی با این وجود از بحث اهمیت بسته بندی زعفران برای جذب مشتری به لحاظ نگهداری، بهداشتی بودن و البته جذابیت بیشتر برای خرید نیز نمی توان به سادگی گذشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 10 =