قیمت عمده زرشک دانه اناری بیرجند

زرشک دانه اناری بیرجند به عنوان محصولی ویژه و خاص در این منطقه، در صورتی که در بازارهای جهانی به صورت اصولی معرفی شود، شاهد افزایش صادرات آن با قیمت عمده مناسب خواهیم بود.

برخلاف تصور بسیاری از افراد مبنی بر این که فقط زعفران، محصول خاص و استراتژیک بیرجند و شهرهای اطراف آن است، تولید عناب و زرشک نیز از امتیازات ویژه ی کشاورزی در این منطقه محسوب می شود.

زرشک دانه اناری بیرجند و نیز پفکی با داشتن بهترین کیفیت و با دارا بودن بالاترین میزان تولید در جهان، یکی دیگر از محصولات کشاورزی خاص این منطقه را تشکیل می دهد.

بنابراین علاوه بر صادرات زعفران، صادرات زرشک دانه اناری بیرجند نیز می تواند ارز بسیاری وارد کشور کند.

تجارت زرشک دانه اناری بیرجند و فرآورده های آن

متأسفانه موقعیت ویژه ی تولید زرشک در ایران، مانند زعفران شناخته شده نیست و بنابراین تجارت و صادرات آن نیز به اندازه ی زعفران گسترش و توسعه نیافته است.

البته در سال های اخیر شاهد افزایش تجارت و صادرات زرشک دانه اناری بیرجند و رقم پفکی بوده ایم؛ اما این رقم در مقابل جایگاه ویژه ی تولید زرشک ایرانی در جهان، نیازمند ارتقا و بهبود است.

ضمن آن که مانند هر محصول دیگری، باید تأکید بر صادرات زرشک دانه اناری به صورت بسته بندی باشد؛ امری که بدون شک با ارزش افزوده ی بیشتری همراه خواهد بود.

از سوی دیگر، فرصت برندسازی و تبلیغات در زرشک بسته بندی شده توسط شرکت های ایرانی، خود گامی مهم برای معرفی بیشتر این محصول در بازارهای جهانی و به دنبال آن افزایش تقاضا برای واردات زرشک از ایران خواهد بود.

در کنار این مسئله نباید از ارز آوری فرآورده های زرشک نیز غافل بود.

شکی نیست که در صورت گسترش تولید فرآورده های زرشک مانند شربت و مربای زرشک، می توان این محصول خاص و ویژه ی ایرانی را با ارزشی بسیار بیش تر از زرشک خام وارد بازار جهانی کرد.

در مورد قیمت زرشک دانه اناری بیرجند نیز مانند هر محصول دیگر فاکتورهای مختلفی تأثیر گذار است.

از میزان کیفیت و نوع بسته بندی گرفته تا زمان و حجم خرید همه از عواملی هستند که بر قیمت عمده ی این محصول تأثیر بسزایی دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − چهار =