قیمت عمده هر کیلو زرشک درجه یک مشهد

قیمت عمده هر کیلو زرشک درجه یک مشهد در بازار چند است؟ در پاسخ به این سوال بایستی مواردی مانند کیفیت مورد درخواست، نوع زرشک و البته حجم خرید در نظر گرفته شود.

مشهد به عنوان مرکز استان خراسان رضوی یک موقعیت ویژه برای فروش انواع محصولات کشاورزی محسوب می شود و از این رو محصولاتی مانند زرشک، عناب و زعفران به عنوان محصولات خاص این استان که به خصوص در خراسان جنوبی کشت می شوند، در بازار مشهد معامله می گردند.

در واقع بازار مشهد یکی از ایده آل ترین مراکز خرید و فروش عمده ی این محصولات در سطح کشور بوده و موقعیت تجاری، توریستی و اقتصادی این شهر باعث شده تا بسیاری از شرکت های بازرگانی برای خرید عمده ی محصولات اقدام به خرید از مشهد نمایند.

فروش زرشک درجه یک مشهد

در این میان زرشک به عنوان یک محصول عالی که به صورت عمده در شمال شرق کشور و به ویژه در خراسان جنوبی و شهرهایی مانند قائنات و بیرجند کشت می شود، در کنار زعفران از سوغاتی های عالی و معروف بازار مشهد است.

اما مانند سایر محصولات قیمت زرشک جزء اولین سؤالاتی است که در ذهن خریداران شکل می گیرد.

از این رو امروزه که بازار خرید و فروش های اینترنتی در بستر سایت ها و فروشگاه های آنلاین رونق گرفته است، بسیاری از خریداران با مراجعه به این سایت ها در پی اطلاع از قیمت روز زرشک درجه یک مشهد هستند.

اما قطعاً عوامل مختلفی قیمت هر کیلو زرشک را تعیین می کند که بخشی از آن عوامل مسائل کیفی و بخشی نیز عوامل ثانویه مانند حجم خرید، وضعیت بازار و زمان خرید خواهد بود.

اهمیت کیفیت در تعیین قیمت زرشک درجه یک مشهد

همان طور که می دانید، زرشک به صورت کلی به دو نوع دانه اناری و پفکی تقسیم می شود که هر کدام صرفاً به دلیل تفاوت در شیوه ی خشک شدن تحت عناوین مختلفی نامگذاری می گردند.

البته در یک تقسیم بندی جزئی تر، زرشک زیرتالاری نیز به دو رقم یاد شده اضافه می گردد اما معمول بازار همان دو رقم پفکی و دانه اناری می باشد.

در میان دو زرشک دانه اناری و پفکی، رقم پفکی دارای کیفیت بیشتری بوده و بنابراین قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

یکی از عوامل افزایش کیفیت زرشک پفکی، شیوه ی خشک شدن متمایز آن است که در یک پروسه ی 3 تا شش ماهه و حتی بیشتر انجام می گردد.

هر چند زرشک درجه یک مشهد در رقم پفکی نیز خود به کیفیت های مختلفی تقسیم می گردد.

بحث بسته بندی و قیمت گذاری زرشک درجه یک مشهد

از دیگر عواملی که در قیمت عمده زرشک درجه یک، تأثیر بسزایی دارد، نوع بسته بندی انتخابی برای عرضه به بازار است.

مانند هر محصول دیگری، این که زرشک را به صورت کلی و فله و یا در بسته بندی های شکیل و در وزن های مختلف به بازار عرضه کنیم، هر کدام شرایط متفاوتی برای قیمت گذاری خواهند داشت.

در این میان اما بهترین شیوه ی عرضه به بازار کدام است؟

طبیعتاً در بحث عرضه به مصرف کننده ی نهایی که عمدتاً در فروشگاه های مختلف عرضه می شوند، انتخاب زرشک بسته بندی گزینه ای مناسب تر و عالی تر خواهد بود.

چرا که امروزه اهمیت استفاده از محصولات بسته بندی به دلیل افزایش آلودگی های زیست محیطی و تأثیر مخرب آن بر روی مواد غذایی افزایش چشمگیری داشته و این مسئله از دید مشتریان هوشمند و آگاه امروزی دور نمی ماند.

بنابراین متناسب با طیف مختلف مشتریان با قدرت های خرید متفاوت، بایستی انواع بسته بندی زرشک درجه یک مشهد، در وزن های مختلف ارائه گردد.

اما اگر با مشتریان عمده ای مانند کارخانه ها و یا عمده فروشان سرو کار داریم که یا زرشک را به صورت مستقیم مورد استفاده قرار می دهند و یا بسته بندی می کنند، بهتر است زرشک به صورت فله ای عرضه گردد.

اهمیت زمان خرید زرشک درجه یک مشهد

زرشک تازه مانند بسیاری از محصولات کشاورزی، در فصل پاییز به بازار عرضه می شود و بنابراین کمی بعد از این مدت، زرشک خشک امسالی را می توان با قیمت های مناسب تری تهیه نمود.

البته همان طور که گفته شد، این مسئله در مورد زرشک دانه اناری صادق است و در خصوص زرشک پفکی درجه یک مشهد، بایستی در اوایل فصل عرضه ی محصول خشک یعنی بهمن ماه اقدام به خرید کرد.

طبیعی است که هر چه از زمان عرضه ی زرشک خشک شده ی سال جدید به بازار دور تر می شویم، زمینه ی بار در بازار کمتر شده و امکان افزایش قیمت ها وجود خواهد داشت.

در آخر نیز بحث حجم خرید زرشک مسئله ای است که قیمت زرشک درجه یک مشهد را تحت تأثیر قرار می دهد و بنابراین در حجم های تناژ، عمده و خرده شاهد قیمت های متفاوتی از این محصول خواهیم بود.

سایر مسائل مهم در قیمت زرشک درجه یک مشهد

البته مسائلی مانند نوبت خرید به عنوان مشتری قدیمی بون و یا مشتری تازه بودن نیز بدون شک در خصوص ارائه ی قیمت های مختلف از زرشک درجه یک مشهد بی تأثیر نبوده و بنابراین مشتریان ثابت همواره میزان تخفیف و قیمت های بیشتری دریافت خواهند کرد.

به صورت کلی عوامل مختلفی در بحث قیمت زرشک درجه یک مشهد دخیل هستند که قاعدتاً با در نظر گرفتن مجموع آن عوامل می توان خریدی رضایت بخش تجربه نمود.

هر چند بایستی توجه داشت که یک خرید مناسب از زرشک به نوع بازار هدف برای عرضه نیز وابستگی زیادی داشته و بنابراین شناخت بازار و انتخاب بهترین رقم از زرشک، بهترین بسته بندی و بهترین زمان خرید اهمیت بسزایی برای شرکت های بازرگانی و خریداران عمد خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 8 =