قیمت عمده پسته کله قوچی انواع درجه یک خندان

قیمت عمده پسته کله قوچی در بازار بر اساس کیفیت محصول تعیین شده اما انواع درجه یک خندان این محصول بیشترین نرخ را دارد می باشد.

یکی از محوری ترین انواع پسته موجود در بازار ایران که همیشه تجار نظر خاصی روی آن دارند، پسته کله قوچی است.

شاید در ابتدای این مقاله تقسیم کردن بازار صادراتی و داخلی این محصول و سپس پرداختن به قیمت آن بتواند کمک زیادی به تحلیل بازار و نرخ آن به شما نماید.

بازار صادراتی پسته کله قوچی:

پسته کله قوچی یکی از اصلی ترین پسته های صادراتی ایران در چند ساله اخیر بوده و بسیاری از کارشناسان دلیل عمده ان را این می دانند که پسته مذکور در تمامی رنج های قیمتی نماینده دارد!

این بدان معناست که اگر ما بخواهیم در بازار کشور های قیمت محوری همانند روسیه فعالیت کنیم، قطعا مشتریانی هستند که این پسته را از ما خریداری کنند و می توان به آنان پسته های انس ریز و آب خندان را پشنهاد داد، و البته در آن روی سکه می توان با این پسته در بازار های کیفیت محور جهان نیز حضور پیدا کرد.

به عنوان مثال شاید جالب باشد بدانید که لبنان یکی از خریداران خوب پسته کله قوچی بوده که سالانه حجم زیادی کله قوچی دستچین شده را از کشور ما خریداری می کند.

با توجه به این که پسته کله قوچی در تمامی رنج ها مشتری خاص خود را دارد، پس می توان روی فروش این محصول در بازار صادراتی به خوبی مانور دارد.

بازار داخلی پسته کله قوچی:

در بازار داخلی کشورمان کسی نیست که این پسته را نشناسد.

هر کس به دنبال خرید پسته آجیلی است، قطعا پسته کله قوچی را در کیفیت ها و قیمت های مختلف خریداری می کند.

شاید جالب باشد بدانید که قیمت عمده پسته کله قوچی آجیلی در بازار داخلی به نسبت بازار صادراتی بیشتر بوده و این موضوع دلیلی جز بهتر بودن پسته آجیلی ندارد.

اکنون که با بازار این محصول در بازار صادراتی و داخلی آشنا شدید، بیاییم تا پارامتر های موثر بر قیمت عمده پسته کله قوچی را بررسی کنیم.

قیمت عمده پسته کله قوچی در بازار

برخی از مسائلی که بر قیمت پسته کله قوچی تاثیر می گذارند، مسائل بیرونی بازار پسته هستند و برخی مسائل هم مربوط به بازار پسته و خود پسته کله قوچی است.

مسائل بیرونی کدامند؟

مسائلی از جمله نرخ ارز که این روز ها به شدت در حال تغییر است، باعث شده تا نرخ پسته مداما تغییر کرده و دستخوش تلرانس شدید باشد.

اگر به فکر تجارت پسته هستید، قبل از هر چیز تغییرات نرخ ارز را در نظر بگیرید، سپس اقدام به خرید یا عدم خرید پسته نمایید.

مسائل درون بازار پسته چه مواردی هستند؟

اولین مساله که بر قیمت عمده پسته کله قوچی درجه یک ایران تاثیر می گذارد، قیمت جهانی پسته است.

قیمت جهانی پسته توسط تجار امریکایی در سطح دنیا تعیین شده و در صورتی که آنان قیمت پایینی را برای پسته در نظر بگیرند، قطعا عرصه بر پسته های ایرانی تنگ شده و ما نمی توانیم چندان گران تر از امریکا در بازار جهانی ظاهر شویم.

مساله بعدی میزان موجودی پسته در بازار است، هنگامی که پسته در بازار فراوان باشد قطعا قیمت آن در بازار افت می کند، اما هنگامی که میزان موجودی کاهش پیدا کند، قیمت رو به افزاش خواهد بود.

میزان تقاضا یکی دیگر از مسائل موثر بر قیمت پسته درون بازار است، شما اگر بخواهید قیمت عمده پسته را در بازار پیش بینی کنید ببنید که چه تعداد خریدار برای تهیه پسته مورد نظر شما در بازار حضور دارند، اگر تعداد خریداران زیاد بود، قطعا بدانید که قیمت رو به افزایش می رود، اما اگر خریداران برای تهیه پسته سرد بودند، قیمت با کاهش رو به رو می شود.

مسائل مربوط به خود پسته….

برخی پارامتر ها که بر قیمت پسته درجه یک تاثیر می گذارند، در مورد خود پسته هستند.

به عنوان مثال این که پسته مکانیکی باشد یا خندان درختی، توچین چقدر باشد؟ و… بر قیمت محصول موثر است، پس اجازه دهید تا این مسائل را کامل به شما توضیح دهیم

مسائل داخلی مربوط به قیمت عمده پسته کله قوچی

پسته کله قوچی به به سه دسته تقسیم می شود:

 • خندان درختی
 • خندان مکانیکی
 • دهن بست

به لحاظ قیمتی خندان درختی گران ترین مورد و دهن بست ارزان ترین موارد در بازار است.

قیمت روز پسته خندان درختی کله قوچی اگر چه گران است، اما خود به مسائل مختلفی از جمله:

 • درصد توچین (تعداد پسته های خندان کامل داخل بار)
 • انس (یعنی سایز پسته که از تقسیم تعداد 142.5 گرم پسته بر 5 حاصل می شود و هر چه عدد کمتر باشد پسته گران است، مثلا پسته انس 20 به نسبت پسته انس 26 گران تر و درشت تر است)
 • رویت (یعنی ظاهر پسته، هر چه پسته سفید تر، خوش دهن تر باشد قطعا قیمت گران تر است)
 • و…

و اما پسته مکانیکی که همان پسته آب خندان است، به پارامتر های مختلف دیگری نیز وابسته بوده که مهم ترین آن:

 • گرم مغز (یعنی این که پسته در 100 گرم چند گرم مغز خواهد داشت، مثلا اگر پسته در 100 گرم 50 گرم مغز بدهد به نسبت پسته 46 گرم گران تر و مشتریان بیشتری دارد)
 • کیفیت خندان کردن (برخی از کارگاه های آب خندان پسته را به خوبی خندان نمی کنند و پسته ظاهر خوبی ندارد، به همین جهت این پارامتر بر قیمت موثر است)
 • انس
 • رویت
 • و….

در نهایت پسته دهن بست می رسیم که یکی از انواع ارزان پسته کله قوچی معرفی شد، در این پسته پارامتر هایی هم چون:

 • گرم مغز
 • نوع مغز پسته
 • انس

موثر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش فروش ما در تماس باشید، تا بهترین پسته کله قوچی خندان را به شما ارائه کنیم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =