قیمت میوه خشک درجه یک مخلوط صادراتی

قیمت میوه خشک درجه یک صادراتی بر حسب مخلوط  یا ساده بودن، میزان کیفیت و نوع بسته بندی با نرخ های متفاوتی بیان می شود؛ اما بی گمان بهترین گزینه را شرایط بازار هدف تعیین می کند.

شاید در گذشته برای انجام خرید و فروش ها و معاملات داخلی و خارجیT قیمت محصول ملاک بسیار مهمی به شمار می آمد و بنابراین فروشندگانی که بهترین شرایط قیمتی را عرضه می کردند، در رأس انتخاب و گزینش برای خرید قرار داشتند.

هر چند تعداد عرضه کنندگان کالا در گذشته چندان قابل توجه نبوده و رقابت زیادی نیز برای جذب مشتری حکمفرما نبود.

به هر صورت ارائه ی نرخ مناسب در تجارت یک مسئله ی مهم محسوب می شد.

اما امروز چطور؟

آیا صرفاً تولید کنندگانی که بهترین شرایط قیمتی را ارائه می کنند، درصد موفقیت بیشتری برای جذب مشتری دارند؟

به ویژه آن که دیگر رقابت بر سر یافتن منبع خرید محصول کمتر شده و امروزه مشتری پادشاهست.

آن چه در دنیای پیشرفته و پر رقابت مشتری شاهد هستیم، تعداد زیاد تولید کنندگانی هستند که یک مشتری می تواند به راحتی برای خرید محصول به آن ها مراجعه کند.

این مورد در خصوص محصول جدیدی مانند میوه خشک نیز به چشم می خورد و روز به روز تعداد بیشتری از افراد به حوزه ی تولید میوه خشک وارد می شوند.

بنابراین مسئله ی رقابت بر سر جذب مشتری میوه خشک نیز وجود داشته و روز به روز پر رنگ تر می شود.

اهمیت قیمت میوه خشک درجه یک

در چنین شرایطی شاید تصور شود مانند آن چه در گذشته مرسوم بود، ارائه ی یک قیمت مناسب از میوه خشک می تواند برای مشتریان یک گزینه ی عالی محسوب شده و وی را برای خرید از یک تولید کننده ی مشخص ترغیب نماید.

اما حقایق، عکس مطلب بالا را نه صرفاً در حوزه ی میوه خشک بلکه به طور کلی در خصوص اهمیت قیمت برای مشتریان نشان می دهد.

در واقع امروزه مشتریان در ابتدا به دنبال یافتن یک کیفیت مناسب از محصولات مختلف هستند و سپس معیار قیمت را در نظر می گیرند.

بر اساس تحقیقات انجام شده، درصد بسیار بالایی از مشتریان، کیفیت را محور خرید خود قرار می دهند و تنها جامعه ی آماری کمی از مشتریان صرفاً تأکید بر قیمت داشته و سپس به انتخاب کیفیت مناسب می پردازند.

بنابراین برای این که مشخص شود بهترین قیمت میوه خشک درجه یک کدام است باید در ابتدا ببینم مشتری به دنبال چه درجه کیفیتی از میوه خشک است.

تفاوت قیمت میوه خشک درجه یک بر اساس میزان کیفیت و نوع بسته بندی

بدون شک کیفیت میوه خشک را بحث طعم و مزه، درشتی، یکدست بودن محصول، سلامت آن و البته رنگ و بحث بهداشت آن تشکیل می دهد.

بنابراین هر چه کیفیت بالاتری از میوه خشک ارائه شود، قیمت میوه خشک درجه یک نیز با اعداد بالاتری بیان می گردد.

بدیهی است که هر چه میوه خشک ارائه شده، تعداد بیشتری از گزینه های یک میوه خشک باکیفیت را داشته باشد، ارزش بیشتری برای قیمت گذاری خواهد داشت.

در واقع بعضی اوقات میوه خشکی که تحت عنوان درجه یک عرضه می شود، ممکن است به صرف درشتی و یا یکدست بودن آن با این نام نامگذاری شده باشد اما به دلیل عدم داشتن رنگ و طعم مناسب و یا داشتن درصد بالایی از مواد افزودنی و نگهدارنده مورد تأیید مشتریان قرار نگیرد.

و یا این که طعم و مزه ی بسیار عالی داشته باشد و وضعیت بهداشت و سلامت محصول نیز از نظر مشتری موردی نداشته باشد اما به لحاظ شکل ظاهری چندان لوکس و جذاب نباشد.

طبیعی است که هر کدام از حالت های مذکور شرایط متفاوتی برای خرید و سفارش توسط مشتری خواهند داشت.

اما علاوه بر موارد بالا، قیمت میوه خشک درجه یک را نوع بسته بندی آن نیز تعیین می کند.

همان طور که می دانید امروزه در صنایع مختلف غذایی تأکید بسیار زیادی بر لزوم استفاده از بهترین و بهداشتی ترین بسته بندی ممکن وجود دارد و بنابراین برای محصولی لوکس مانند میوه خشک و به ویژه برای صادرات، توجه به این مقوله اهمیت زیادی خواهد داشت.

خوشبختانه امروزه در حوزه ی خشکبار نیز بسته بندی های متنوع، بهداشتی، زیبا و در اندازه ها و جنس های مختلفی ارائه شده است.

بنابراین برای بسته بندی میوه خشک نیز گزینه های متفاوتی برای انتخاب وجود دارد.

اما بهترین بسته بندی برای میوه خشک کدام است و کدامیک بهترین شرایط  فروش را را برای مشتری میوه خشک درجه یک دارد؟

بدیهی است که انواع مختلفی از بسته بندی برای میوه خشک وجود دارد:

  • بسته بندی چوبی
  • لفافه آلومینیویم
  • پاکت کرافت
  • پلاستیکی و تلقی
  • بسته بندی های متنوع ارائه شده در صنایع دستی مانند خاتم

و انواع دیگری از بسته بندی هایی که امروزه توسط تولید کنندگان و توزیع کنندگان خشکبار مورد استفاده قرار می گیرد، برای انواع میوه خشک درجه یک نیز قابل استفاده است.

طبیعی است که هر کدام از موارد ذکر شده می تواند در نوع خود بهترین بسته بندی برای میوه خشک باشد؛ اما در نهایت این شرایط بازار هدف است که بهترین انتخاب را مشخص خواهد کرد.

این که کدام یک از بسته بندی های ذکر شده از نظر مشتری نهایی در بازار هدف بیشتر جذاب است و بیشتر استقبال می شود، کاملاً ارتباط با آگاهی کامل از بهترین بسته بندی های مورد استفاده ی صنایع غذایی در بازار هدف دارد.

البته در راستای ارائه ی انواع بسته بندی ایرانی مانند انواع صنایع دستی مانند خاتم نیز می توان تبلیغات مناسبی انجام داد؛ اما به هر حال بسته بندی های انتخابی بایستی در چارچوب قوانین بسته بندی کشور هدف باشد.

بدون شک انتخاب هر کدام از بسته بندی های بیان شده قیمت میوه خشک درجه یک را تغییر خواهد داد، اما همان طور که گفته شد، امروزه کیفیت شاخصه ی مهمی از دید مشتری بوده و بحث بسته بندی از جمله فاکتورهای تأثیر گذار در بحث میزان کیفیت ارائه شده از بسته بندی خواهد بود.

بحث دیگری که در خصوص قیمت گذاری میوه خشک اهمیت دارد، نوع ترکیبی است که برای ارائه ی محصول انتخاب می شود.

در واقع این که هر کدام از انواع میوه خشک به صورت مجزا و مشخص و یا به عبارتی به صورت میوه خشک ساده ارائه شود، با حالتی که مخلوطی از میوه خشک های درجه یک را در یک بسته بندی داشته باشیم، هر کدام شرایط متفاوتی برای قیمت میوه خشک درجه یک ایجاد خواهند کرد.

البته اگر بخواهیم یک بسته بندی زیبا و یک ترکیب رنگ و طعم متنوع و زیبا را ارائه دهیم، انتخاب میوه خشک مخلوط برای صادرات گزینه ای مناسب می باشد.

اما در خصوص این مسئله باز هم نظر مشتری نهایی است که تعیین کننده خواهد بود.

در نهایت و طبق آن چه گفته شد تمامی موارد بیان شده در قیمت میوه خشک درجه یک تأثیر گذارند اما این بازار هدف و مشتری نهایی است که بهترین قیمت را بر اساس ملاک های مختلف کیفی و نوع بسته بندی انتخاب خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =