مشاوره صادرات زرشک

مشاوره صادرات زرشک انواع پفکی – دانه اناری

مشاوره صادرات زرشک را باید از جایی گرفت که تجربه انجام امور صادراتی در زمینه محصولات هم چون انواع پفکی و دانه اناری را داشته باشد.

همواره صادرات به عنوان یک فرایند پر چالش، برای کسانی است که تجربه این کار را نداشته یا اطلاعات زیادی در مورد این کار ندارند، ما در این مقاله میخواهیم مشاوره عمومی صادرات زرشک را به شما ارائه کنیم تا آن چه را در مورد صادرات این محصول لازم است بدانید، را دریافت نمایید.

نکته مهم:

خواهشمند است در قدم اول مقاله مربوطه را کامل مطالعه نمایید و اگر قرار است فعالیت صادراتی خود را آغاز کنید آن گاه با بخش فروش ما در ارتباط باشید، چرا که روزانه تعداد زیادی از افراد به قصد کسب اطلاعاتی که ما در پایین آن را نگاشته ایم تماس می گیرند و به همین دلیل بر آن شدیم تا مشاوره صادرات زرشک را به صورت رایگان به شما ارائه کنیم.

قدم اول در بحث صادرات آن است که ما بدانیم قصد صادرات چه محصولی را داریم، که در عنوان این مقاله به صورت کامل بیان کردیم که قصد داریم تا در مورد فروش زرشک با هم صحبت کنیم، پس به عنوان مبتدی ترین سوال ابتدا می پرسیم که :

انواع زرشک صادراتی ایران کدامند؟

زرشک پفکی:

زرشک پفکی درجه یک آرین

همان طور که در تصویر ملاحظه می کنید زرشک پفکی به عنوان بهترین نوع زرشک بازار بوده و صادرات آن به بسیاری از نقاط دنیا صورت می گیرد.

از مهم ترین مشخصات فنی این محصول می توان به مواردی هم چون:

 • خوش رنگ بودن
 • پف دار بودن کالا و رویت بسیار خوب
 • رطوبت پایین کالا و مناسب جهت صادرات
 • تامین ساده در فصل تولید

اشاره نمود.

زرشک پفکی در بهمن ماه هر سال کشاورزی به بازار ارائه می شود و معمولا تا تابستان سال بعد نمونه های فراوانی از ان در بازار قابل تامین است.

زرشک زیرتالاری:

زیرتالاری درجه یک آرین

زرشک زیرتالاری نمونه میان رده زرشک است، این نوع محصول از زرشک پفکی ضعیف تر بوده و نسبت به زرشک دانه اناری کیفیت پایین تری دارد، به همین دلیل برای همکارانی مناسب است که همیشه به دنبال یک محصول باکیفیت خوش قیمت هستند.

از مهم ترین مشخضات این محصول می توان به مواردی هم چون:

 • رنگ مطلوب
 • قیمت مناسب
 • تامین در فصل برداشت
 • رطوبت مناسب صادرات
 • مناسب بسته بندی
 • و…

اشاره نمود.

زرشک دانه اناری:

زرشک اناری درجه یک آرین
زرشک اناری درجه یک آرین

شاید هنگامی که تصویر زرشک اناری را با زیرتالاری مقایسه می کنید، متوجه تفاوت های انچنانی در این دو محصول نشوید، اما زرشک اناری به نسبت زیرتالاری مقداری ضعیف تر بوده و معمولا برای همکارانی مناسب است که قصد صادرات این نمونه زرشک را به کشور های قیمت محور دارند که در ادامه بیشتر بدان خواهیم پرداخت.

از مهم ترین مشخصات این نوع زرشک می توان به:

 • کیفیت مطلوب بازار های قیمت محور
 • مناسب بسته بندی ارزان
 • ظاهری مناسب
 • و…

اشاره نمود.

حال که با انواع زرشک صادراتی ایران آشنا شدید، بهتر است تا به بقیه سوالات ذهن شما پاسخ دهیم.

مشاوره صادرات زرشک بخش بازاریابی

یکی از بزرگ ترین چالش هایی که بسیاری از همکاران با آن رو به رو هستند، پیدا کردن مشتری در خارج کشور است و تعداد زیادی از کسانی که با ما تماس می گیرند، درخواست دارند که در خارج کشور به آن ها مشتری معرفی کنیم، تا بتوانند محصول خود را به آن ها بفروشند.

قاعدتا اطلاعات مشتری هر شرکت جزء اسرار آن شرکت بوده و کسی اطلاعات مشتریان خود را برای دیگران فاش نمی کند، در نتیجه اگر شما به فکر صادرات به هر کشوری باشید در قدم اول باید خودتان مشتری پیدا کنید.

سوالی که از ما می پرسند این است که مشتریانی که خریدار یک محصول باشند را چگونه پیدا کنیم؟

1- بازاریابی حضوری:

در قدم اول بسیاری از همکاران که قصد صادرات دارند، به کشور هدف رفته و به صورت حضوری در آن جا بازاریابی را آغاز می کنند، آن ها با سر زدن به شرکت ها و بازارهای مختلف سعی می کنند تا با ارائه چندین محصول به همراه قیمت رقابتی بهترین مشتریان را پیدا کنند.

2-شبکه های اجتماعی:

این روز ها افراد زیادی در شبکه های اجتماعی فعال هستند و به راحتی می توان با هر کسی در هر جای دنیا ارتباط گرفت.

سوال مهم، چگونه اعتماد کنیم؟

اعتماد و اعتماد سازی تقریبا تمامی بحث صادرات است، اگر شما توانایی اعتماد سازی را داشته باشید که مشتری برای شما کار پرداخت را انجام داده و محصول ارسال شود که بسیار عالیست، اما اگر درخواست کنند که پس از رویت محصول هزینه پرداخت خواهد شد، این موضوع اندکی برای مبتدیان سخت بوده و بعضا باعث ضرر بسیاری از آنان شده است، پس در این زمینه محتاط عمل کنید چرا که ما هم راه کار مناسبی برای آن نداریم.

توجه داشته باشید اگر قصد بازاریابی حضوری یا اینترنتی را دارید، سعی کنید ابتدا بازار فروش کشور هدف را بررسی کنید و ببنید که کالایی که به آن کشور صادر می شود چه مقدار از واردات آن ها را تشکیل می دهد، مثلا به فرض اگر بخواهید زرشک را در کشوری هم چون مکزیک بازاریابی کنید، قطعا کار سختی را پیش رو خواهید داشت، چرا که این محصول چندان در دایره مصرف عموم مردم قرار ندارد، پس سعی کنید در قدم اول بازار را به درستی بررسی کنید.

چگونه بازار صادراتی را بررسی کنیم؟

آمار متفاوتی در مورد صادرات هر محصول به کشور های مختلف وجود دارد و از طرف مقابل آمار واردات این محصولات به کشور های هدف نیز مشخص است، پس ابتدا سعی کنید تا این امار ها را از سایت های مربوطه استخراج کنید، سپس میزان مصرف بازار هدف خود از محصول مورد نظر را بررسی نمایید، اگر بازار هدف نادرستی را انتخاب کرده باشید، قطعا در قدم اول این موضوع را خواهید فهمید.

اما سناریو بعدی ان است که بازار هدف را درست انتخاب کرده باشید، آن گاه باید چه کنیم؟

همان طور که گفته شد، سعی کنید تا روی چند محصول هم زمان متمرکز باشید، مثلا زعفران، توت خشک، عناب و آلو و هر محصول را بررسی کرده و بازار هدف را نیز بررسی کنید.

ابتدا ببنید که آیا محصول مورد نظر در بازار هدف به صورت فله فروش می رود یا به صورت بسته بندی برای خرید آن درخواست وجود دارد.

در آن هنگام درخواست های فروش خود را برای مشتریان در خارج کشور ارسال کنید.

در متن بالا که بازاریابی محصول را توضیح دادیم، هر ان چه را که لازم بود در این ارتباط بدانید، بیان شد و مساله تازه ای در مورد این مسائل وجود ندارد که بتوانیم با شما در میان بگذارم، پس به ادامه این مقاله در مورد زرشک به توضیح خواهیم پرداخت ….

زرشک به چه صورت (فله یا بسته بندی) صادر می شود؟

زرشک ایران به دلیل آن که صنعت بسته بندی قدرتمندی در کشور ما وجود ندارد، به صورت فله ای صادر شده و معمولا صادرکنندگان برای صادرات این محصول از کارتن های ده کیلویی سفید استفاده می کنند.

بازار زرشک صادراتی ایران بیشتر چه کشور هایی است؟

زرشک ایران به نقاط متفاوتی از دنیا به خصوص امارات، ترکیه، روسیه، چین، آلمان، فرانسه، عراق، ارمسنان، آذربایجان، امریکا، کانادا و …. صادر می شود که اطلاعات دقیق تر در سایت وزارت صنعت موجود می باشد.

برای صادرات زرشک گواهی خاصی نیاز است؟

زرشک خوشبختانه از آن دست محصولاتی است که صادرات آن گواهی خاصی نیاز نداشته و همان گواهی های بهداشتی و قرنطینه و …. کفایت می کند.

توجه کنید

سعی کنید برای صادرات کالای سالم تحویل گمرک دهید تا ریسک مرجوعی کالا کاهش پیدا کند.

باز هم اگر سوالات بیشتری در مورد صادرات زرشک دارید، می توانید برای ما در بخش نظرات بیان کنید تا ضمن پاسخ گویی به شما در ادامه این مقاله آن را اضافه کنیم و مقاله ای به روز در اختیار شما همراهان گرامی قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =