مشاوره صادرات زعفران

مشاوره صادرات زعفران فله – بسته بندی ایران

مشاوره صادرات زعفران ایران را چه شرکت هایی انجام می دهند؟ آیا فرایند فروش فله و بسته بندی با هم متفاوت است؟

مزرعه زعفران آرین

همه ما می دانیم که صادرات محصولات استراتژیک تا چه اندازه برای کشور مهم است و زعفران به عنوان اصلی ترین محصول صادراتی در حوزه محصولات غیر نفتی، به شدت می تواند گره گشای بسیاری از از مشکلات کشور باشد، به همین دلیل برای آن که بخواهیم فرایند صادرات موفقی را داشته باشیم، می بایست اطلاعات کافی در مورد صادرات این محصول داشته باشیم و نیاز به مشاوره متخصیصن امر خواهم داشت.

از شما دعوت می کنیم تا این مقاله را مطالعه کرده و پس از آن اگر سوالی داشتید می توانید با بخش فروش مجموعه ما در ارتباط باشید، تا پاسخ گوی شما بزرگواران باشیم.

لازم به ذکر است مطالبی که در این مقاله عنوان شده، بخشی از تجربه شخصی بنده در زمینه صادرات بوده و سوالاتی است که به صورت عمومی همکاران ما در زمینه صادرات از ما می پرسند.

آغاز مشاوره صادرات زعفران ایران

هر گاه بخواهیم یک فرایند صادراتی را آغاز کنیم، باید قبل از آن بدانیم که چه محصولاتی در کشورمان تولید می شود و اصلی ترین مراکز تجارت آن کجاست؟

همان طور که می دانید، زعفران یکی از محصولاتی است که به صورت گل زعفران در فصل پاییز از مزارع مختلف برداشت شده و در واقع اصل محصول برداشت شده از روی زمین هیچ فرقی با هم ندارد، آن چیزی که متفاوت است، نحوه فرآوری محصول بوده که ارقام زعفران را رقم می زند.

اصلی ترین ارقام زعفران شامل زعفران نگین، زعفران پوشال ، زعفران سرگل، زعفران دسته و سفیدی زعفران است که هر یک با توجه به سطح کیفی خود مشتریان خاص خود را داشته و بازار های مختلف برای فروش هر یک مناسب است.

برای مطالعه مهم ترین نمونه زعفران ایران یعنی زعفران نگین، مطالعه مقاله زیر توصیه می شود:

زعفران نگین فله

کدام شهر ها و کشور ها تولید زعفران را بر عهده دارند؟

به صورت کلی می توان گفت که تقریبا بسیاری از نقاط کشور تولید زعفران دارند، اما خراسان های جنوبی، شمالی و رضوی اصلی ترین تولیدکنندگان این محصول بوده و شهر های قائنات و تربت حیدریه در راس تولید کنندگان این محصول قرار دارند.

در حال حاضر با قاچاق پیاز زعفران به افغانستان تولید زعفران به این کشور نیز رسیده است و مزارع خشخاش جای خود را به مزارع زعفران می دهند و این موضوع می تواند در طولانی مدت برای کشور ما خطرناک باشد.

کشور های دیگر از جمله اسپانیا، چین و یونان هم کم بیش در زمینه تولید زعفران فعال هستند که حجم تولید آن ها مقدار قابل توجه نیست.

مرکز اصلی خرید و فروش زعفران کجاست؟

در تمامی شهر های تولیدکننده زعفران مراکز خرید و فروش فعال است، اما ما توصیه می کنیم برای خرید صادراتی ترجیحا مشهد را انخاب کنید.

آیا صادرات فله بهتر است یا بسته بندی؟

قطعا اگر در بازار صادراتی ایران، مشتری برای خرید زعفران بسته بندی داشته باشید، مزیت آن هم برای شماست هم برای فروشنده داخلی! اما متاسفانه اکثر صادرات زعفران ایران به صورت فله بوده و صادرکنندگان هم برای حفظ قدرت فروش خود در بازار صادراتی ناچار به صادرات و ارائه محصول فله به مشتریان خارجی هستند.

اصلی ترین خریداران زعفران ایران کدام کشور ها هستند؟

کشور های مختلف زعفران را از کشور ما خریداری می کنند، اما طبق آمار گمرک ایران و البته آماری که از بازار بدست می آید، صادرات زعفران به کشور های چین، اسپانیا، ترکیه، امارات، آلمان و افغانستان حجم قابل توجهی داشته و اکثر صادرکنندگان به دلایل مختلفی بیشتر تمایل دارند تا محصول خود را به این کشور ها صادر نمایند.

البته توجه داشته باشید، صادرات زعفران به برخی از کشور ها همانند افغانستان از مبادی قانونی صورت نمی گیرد و به همین جهت آمار گمرک در مورد صادرات به این کشور چندان قابل اتکا نیست، حتی این موضوع در مورد صادرات زعفران به امارات هم صدق می کند.

آیا قانون خاصی جهت صادرات زعفران وجود دارد؟

اکثر قوانین صادراتی زعفران مربوط به کشور هایی است که زعفران به مقصد آن ها صادر می شود، وگرنه در کشور ما منع خاصی برای صادرات زعفران وجود ندارد و صرفا با گواهی های قرنطینه و بهداشت و … کار صادرات زعفران انجام می شود.

اگر بخواهیم این مورد مثالی را بزنیم، مثلا صادرات زعفران به امریکا مستلزم آن است که شما گواهی FDA را داشته باشید.

نکته مهم

حتما دقت کنید برای صادرات به هر کشوری استاندارد های روز مورد نیاز را با مشتری خود در کشور هدف چک نمایید، اما به صورت روتین اکثر کشور ها همانند ایران استاندارد های سخت گیرانه ای در مورد واردات زعفران ندارند و در صورتی که زعفران مورد تایید گمرک باشد، در کشور هدف به تایید خواهد رسید.

آیا بازرگانی آرین زعفران مورد نیاز ما را برای صادرات تامین می کند؟

بله، بازرگانی آرین به عنوان یک مجموعه فعال در زمینه تجارت محصولات مختلف خشکبار، در رشته زعفران نیز وارد شده و ارقام مختلف این محصول را برای شما بزرگواران تامین می نماید، ما حتی به همکارانی که با ما کار می کنند، اطلاعات روز، قیمت روز و …. را اطلاع می دهیم تا بتوانند با آخرین اخبار بازار زعفران مشهد، تجارت موفق تری را در بازار صادراتی خود داشته باشند.

به عنوان نکته آخر در این مقاله باید بیان کنیم که برخی از همکاران تماس می گیرند که برای صادرات به ما مشتری معرفی نمایید، باید عرض کنیم اطلاعات مشتریان هر شرکت جزء اطلاعات محرمانه بوده و ما نمی توانیم مشتری به شما معرفی کنیم و در صورت نیاز به بحث بازاریابی می بایست با شرکت های بازاریاب مشاوره کنید.

سپاس از حسن توجه شما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =