انواع پسته تولیدی ایران که جهت صادرات مورد استفاده قرار می گیرد، شامل احمد آقایی، اکبری، کله قوچی و فندقی بوده که به صورت مغز شده و خندان مورد استفاده می باشد.

ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکننده های پسته در دنیا بوده و توانسته است به یکی از قطب های صادرات پسته تبدیل شود، در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل در مورد انواع پسته تولیدی، شهر های تولیدکننده و… صحبت کنیم.

تا آنچه که لازم است در مورد این محصول صادراتی بدانید، را به صورت کامل در این مقاله کسب نمایید.
جالب است بدانید که با توجه به حمایت دولت از صادرات غیر نفتی، بسیاری از کپمانی های صادرکننده به سمت خشکبار روی آورند و از آن جایی که پسته یکی از بهترین محصولات ایران بود، آن را در لیست محصولات خود قرار داده اند.
صحبت تولید پسته در ایران، به زمان های بسیار دور بر می گردد و بر اساس تحقیق محققان این حوزه، پسته در ایران قدمتی بالای هزار سال دارد.

پسته ایران

پسته ایران

پسته ایران

سابقه صادرات پسته از ایران
برخی مطالب و مورد سابقه یک محصول و زمینه های صادراتی آن همیشه برای خریداران جذاب بوده و بسیاری از خریداران به دنبال آن هستند که در مورد این مسائل با آن ها صحبت شود.
بر اساس آمار موجود اولین پارت های صادراتی پسته از ایران به خارج کشور در زمان قاجار آغاز شد و تا قبل از انقلاب با توجه به زمینه های کم تولید، این حجم صادرات در حد چند تن باقی ماند.
بعد از انقلاب و با حفر چاه های مختلف کشاورزی در حدود سال های 61 به بعد در مناطق مستعد کاشت پسته، بسیاری از پسته کاران اقدام به کاشت گسترده پسته کردند، این کاشت پسته در سالیان اخیر باعث شد تا ایران به عنوان اولین تولیدکننده پسته لقب بگیرد.
از حدود سال 80 به بعد ایران سکان صادرات پسته را در دست گرفت و بدون رقیب در جهان فعالیت می نمود، تا کشور امریکا در سال های اخیر به رقابت با ایران پرداخت و به دلیل سیاست گذاری های نادرست کم کم بازار پسته ایران از دست تجار ایرانی خارج شد.
در سال 92 این سیاست گذاری های نادرست دولت هر آن چه که صادرکنندگان در این چند سال اندوخته بودند را به باد داد و با اعلام ممنوعیت صادرات پسته برای افزایش فروش در داخل کشور، امریکا فرصت مناسبی پیدا کرد که بازار های پسته ایران را تصاحب نماید.
اما با تمام این تفاسیر با توجه به کیفیت پایین پسته های تولیدی امریکا و دیگر رقبا از جمله ترکیه، کشور ما توانست بازار های از دست رفته خود را بدست آورد و هر ان چه تولید در کشورمان داریم برای صادرات مورد استفاده قرار گیرد.

انواع پسته

انواع پسته

پسته احمد آقایی

انواع پسته تولیدی در ایران
بعد از بحث در مورد سابقه صادرات بهتر است بدانیم که انواع پسته تولیدی ایران کدامند؟
ایران یکی از تولیدکنندگان منحصر به فرد پسته است، چرا که تنوع گسترده ای در تولید پسته دارد، برخی از این اقلام، پر فروش و صادراتی بوده و برخی از اقلام پسته هم قاعدتا برای بازار تازه خوری تولید می شوند و صرفا برای مصرف داخلی کشور مناسب هستند.
قبل از معرفی پسته لازم به ذکر است که پسته ایران به دو دسته پسته های مکانیک خندان یا آب خندان و طبیعی خندان یا درختی تقسیم می شود که بهتر است به ذکر جزئیاتی در مورد این دو بپردازیم.
پسته طبیعی خندان: این پسته ها شامل تمام انواع پسته هایی می شود که به صورت طبیعی و بر اثر رشد مغز پسته روی درخت خندان شده و دارای کیفیت و طعم مطلوبی هستند، نام تجاری این پسته (natural open) می باشد.
پسته مکانیک خندان: قاعدتا برخی از پسته ها روی درخت خندان نشده و دهن بست باقی می مانند که سه حالت برای آن اتفاق می افتد، حالت اول به صورت دهن بست و دست نخورده صادر می شود، حالت دوم مغز پسته از آن تولید می شود، حالت سوم هم به روش مکانیکی و با متد خاص خندان می شود، این پسته ارزان بوده و برای حضور در بازار های صادراتی بسیار ایده آل است. نام تجاری این پسته (Mechanical open) می باشد.
لازم به ذکر است که تمامی انواع پسته ای که در پایین معرفی می شوند، دارای نمونه های مکانیک خندان و طبیعی خندان هستند.
معرفی انواع پسته تولیدی در ایران:
پسته اکبری با نام تجاری (Super long pistachio) در بازار های جهانی شناخته می شود، این پسته با ظاهری کشیده و بسیار خوب در بسیاری از مناطق پسته خیز تولید شده و گران ترین و لوکس ترین پسته ایران است.
پسته مذکور از انس های 18 تا 28 در بازار پسته ایران و جهان عرضه می شود.
پسته کله قوچی که که دارای نام تجاری (Jumbo pistachio) می باشد، به عنوان یکی از دیر رس ترین پسته های ایران است که توانسته است، جایگاه خوبی را در بازار صادراتی داشته باشد، پسته کله قوچی از لحاظ سایز بندی همانند اکبری است.
پسته احمد آقایی با نام تجاری (Long pistachio) پسته ای کاملا سفید و بدون لک است که توانسته است به تنهایی بسیاری از بازار های صادراتی را به خود اختصاص دهد، این پسته از سایز 20 تا 30 موجود بوده و قیمت مناسب و روغن دار بودن پسته یا به عبارتی چرب بودن آن نظر مشتریان را به خود جلب می کند.
پسته فندقی با نام تجاری (Round pistachio) به عنوان خوش قیمت ترین پسته ایران شناخته شده و برای حضور در بازار هایی که نیاز است محصولی با کیفیت خوب و قیمت ارزان عرضه شود، پسته فندقی گزینه بسیار خوبی است.
این پسته در سایز های 24 تا 34 در بازار موجود است.
پسته بادامی با نام تجاری مشابه احمد آقایی در بازار شناخته می شود و گاهی هم به جای این پسته برای صادرات استفاده می گردد، پسته بادامی در سایز 26 تا 34 در بازار موجود است.
موارد بالا نمونه های صادراتی هستند، اما برخی از اقلام پسته که تنها از آن ها نام می بریم در حجم پایین تولید می شوند.
پسته شاه پسند، پسته عباس علی، پسته قرمز، پسته رضایی، پسته حسینی به عنوان پسته های با حجم تولید محدود هستند.

تولید پسته

تولید پسته

پسته اکبری

شهری های تولیدکننده پسته در ایران
با معرفی انواع پسته تولیدی در ایران، بهتر است با شهر های تولید کننده پسته ایران به صورت عمومی آشنا شوید.
همان طور که می دانید گستره تولید پسته در ایران به استان های زیادی گسترده شده و در حال حاضر پسته صادراتی ایران در استان ها و شهر های پایین تولید می شود، لازم به ذکر است که ذکر نام بر اساس قدمت و سطح زیر کشت بوده و از ذکر نوع پسته تولیدی خود داری نموده ایم.
استان کرمان قدیمی ترین تولیدکننده پسته بوده که در رفسنجان، کرمان، سیرجان، زرند، راور و… حجم زیادی پسته تولید می شود.
استان یزد نیز یکی دیگر از تولیدکننده های خوب پسته است که با داشتن موقعیت جغرافیایی خوب پسته های مرغوبی را تولید می کند.
استان خراسان بزرگ نیز در شهر های فیض آباد، قائنات، بیرجند، خواف، تربت حیدریه و… نیز زمینه های خوب تولید پسته را دارا هستند.
استان های سمنان، قزوین، فارس، قم، تهران و حتی در برخی از مناطق شمال کشور پسته تولید می شود.

پسته فندقی

انواع پسته

پسته فندقی

تولید پسته ارگانیک در ایران
پسته ارگانیک به عنوان یکی از بهترین انواع پسته تولیدی ایران است و جالب است که بدانید که تنها در ایران پسته ارگانیک باغی و جنگلی تولید می شود.
پسته ارگانیک باغی در کرمان، زرندیه ساوه و برخی مناطق خراسان تولید می شود که حجم آن نزدیک به دو هزار تن در سال است، تمامی انواع پسته های ذکر شده در بالا به صورت ارگانیک نیز تولید می شوند.
پسته های ارگانیک جنگلی به دو نوع تقسیم می شوند که پسته جنگلی منطقه شمال شرق کشور که در مقالات بعدی بیشتر در مورد ان صحبت خواهیم کرد و پسته کوهی که به نام بنه معروف است دیگر پسته جنگلی یا وحشی ایران است، به صورت کلی نام تجاری پسته جنگلی (wild pistachio) می باشد.
لازم به ذکر است که انواع پسته ارگانیک به لحاظ قیمتی از پسته های معمولی گران تر هستند.
شما می توانید مطالعه مقالات به روز ما در سایت، اطلاعات تکمیلی را در مورد انواع پسته تولیدی در ایران کسب نمایید.