خرید و فروش مغز پسته کوهی سرخس

مغز پسته کوهی سرخس به عنوان یکی از خاص ترین محصولات ایران برای صادرات بوده که در منطقه خراسان بیشترین حجم خرید و فروش را به خود اختصاص داده است.

ایران از دیر باز در زمینه تولید پسته فعال بوده و توانسته است اقلام مختلفی از پسته را تولید نماید، اما یکی از ارقام پسته که در کشور عزیزمان تولید می شود، پسته کوهی است.

پسته کوهی خود به دو نوع اصلی تقسیم می شود:

  1. پسته کوهی یا بنه
  2. پسته کوهی سرخس

همه ما بنه را می شناسیم و از خواص بسیار خوب این محصول اگاهی داریم، بنه به شکل های مختلف برای صادرات به خارج کشور مورد استفاده قرار گرفته که در آینده سعی می کنیم بیشتر به این محصول و کاربرد های آن بپردازیم.

اما پسته کوهی سرخس….

خیلی جالب است بدانید که در منطقه شمال شرق ایران + ترکمنستان و افغانستان پهنه های جنگلی گسترده ای از پسته وجود دارد که حتی از روی نقشه های هوایی این جنگل ها مشخص می باشد.

در منطقه ایران این جنگل ها بیشترین پوشش را در سرخس داشته و تولید عمده این محصول در سرخس اتفاق می افتد.

به دلیل این که آستان قدس رضوی در منطقه سرخس املاک  موقوفات زیادی دارد، در نتیجه بر روی جنگل های پسته سرخس دست گذاشته و در حال حاضر این جنگل های پهناور در موقوفات آستان قدس رضوی است و اگر کسی بخواهد مغز پسته سرخس را در حجم بالا خریداری و صادر کند می بایست با آستان قدس رضوی و شرکت های همکار مذاکره کند.

به جهت بازار صادراتی بسیار خوبی که مغز پسته کوهی سرخس دارد، ما بر آن شدیم تا با مجموعه های فعال در این زمینه همکاری خود را آغاز کرده و بستر هایی را برای خرید و فروش مغز پسته کوهی سرخس ایجاد نماییم، در حال حاضر بازرگانی آرین با مذاکرات پیوسته خود توانسته است به این مهم دست پیدا کند.

ما می توانیم با صادرات مغز پسته کوهی بستر های کارآفرینی را در نه روستای محروم منطقه سرخس فراهم آوریم و ضمن آن برای تولید پسته کشورمان نیز ارز آور باشیم.

بازار صادراتی مغز پسته کوهی سرخس

در بالا ما بیان داشتیم که مغز پسته مذکور دارای مشتریان خوبی در سطح بازار جهانی و دلیل این موضوع به کیفیت خوب مغز پسته، طعم عالی و قیمت مناسب آن باز می گردد.

با توجه به تجربیاتی که بازرگانی آرین در زمینه صادرات این مغز پسته به آلمان داشته است، سطح آفلاتوکسین مغز پسته کوهی صفر بوده و هیچ گونه آلودگی را از این لحاظ نشان نمی دهد.

از سویی دیگر بازار های جهانی به سوی استفاده از محصولات ارگانیک پیش رفته است و بسیاری از مشتریان در سطح بین الملل به دنبال خرید محصولات ارگانیک هستند، پس در نتیجه می توان این محصول را به عنوان یک کالای ارگانیک درجه یک دانسته و به اقصی نقاط دنیا صادر کنیم.

تا دو سال قبل پسته سرخس دارای گواهی ارگانیک بود، اما در حال حاضر متاسفانه به دلیل عدم حمایت از بخش تولید این محصول توسط دولت، مدیران مجموعه پسته سرخس توان مالی تمدید آن را نداشته و کاری را برای تمدید گواهی خود انجام ندادند.

خلاصه بگوییم اگر در بازار صادراتی خود به دنبال مغز پسته ای هستید که بتوانید آن را به راحتی بفروشید و مشکلی بابت استاندارد های بهداشتی نداشته باشید، قطعا نمونه مذکور می تواند گزینه ایده آلی برای شما باشد.

انواع مغز پسته کوهی سرخس

معمولا خرید و فروش مغز پسته کوهی سرخس در دو نوع اصلی آن صورت می گیرد:

  1. مغز پسته گلدار
  2. مغز پسته کال

مغز پسته گلدار همان طور که از نامش پیداست، اندکی بیشتر روی درخت مانده و مغز از حالت کال درآمده است.

مغز پسته کال همان طور که از نامش پیداست، زودتر از موعد از روی درخت برداشت شده و داخل این مغز پسته به شدت سبز است.

مغز پسته کال کوهی در بازار صادرات مشتریان بیشتری داشته و در صورتی که می خواهید کار صادراتی انجام دهید، مغز پسته کوهی کال را انتخاب نمایید.

مساله ای که در مورد انواع مغز پسته وجود دارد این است که قیمت این محصول در طول سال چند است؟

قیمت مغز پسته کوهی در فصل برداشت آن یعنی مرداد ماه بهترین قیمت ممکن بوده و در صورتی که بهترین نوع مغز پسته با بهترین قیمت را می خواهید در این فصل برای خرید اقدام کنید.

ضمن آن که مغز پسته کوهی گلدار جهت صادرات قیمت ارزان تری داشته و مغز پسته کال با تمام فراوانی آن قیمت گران تری را داراست، چرا که صادرات آن حجم بیشتری دارد.

پروسه صادرات مغز پسته کوهی سرخس

شاید بپرسید بلفرض مغز پسته کوهی سرخس را برای صادرات انتخاب کنیم، با توجه به دسترسی سخت به این محصول چگونه می توانیم از صادرات بدون دغدغه محصول بهره مند شویم.

این بخش کار بازرگانی آرین است….

بازرگانی ما با برنامه ریزی درست در زمینه تامین، ارائه گواهی ها و صادرات محصول خیال مشتریان را از بابت داشتن تجارتی خوب راحت کرده و صادرات انواع پسته را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد.

ما در مرحله اول مغز پسته شما را در کارتن های مخصوص بسته بندی می کنیم و پس از آن مغز پسته مذکور را برای تایید آزمایشگاهی به آزمایشگاه مربوطه می فرستیم.

هنگامی که کالا توسط مجموعه های آزمایشگاهی تایید شد، کار را نهایی کرده و بار مشتری ارسال می شود.

اگر به دنبال اطلاعات تکمیلی در مورد صادرات این محصول هستید می توانید با بخش فروش آرین در ارتباط باشید تا بهترین ها را به شما پیشنهاد دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 20 =