مقایسه انواع پسته امریکا با ایران

انواع پسته امریکا امروزه توانسته است با فتح قله های بازار جهانی و صادرات موفق در مقایسه با پسته ایران رشد چشم گیری را داشته باشد که همه این موارد ریشه در مدیریت درست تولید، برداشت و فروش دارد.

اگر تا چند سال قبل از کشت، داشت و برداشت پسته در امریکا صحبت می کردید، قطعا کسانی که در زمینه تولید پسته فعال هستند، به شما می گفتند که این یک امر غیر ممکن است.

اما زمانی که امریکا تولید پسته خود را شروع کرد باز هم کمتر کسی فکر می کرد که این کشور بتواند رکورد تولید پسته در دنیا را از آن خود کند.

در حال حاضر امریکا با تولید نزدیک به 400 هزار تن پسته در دنیا اول بوده و کشور ما به دلیل مدیریت غلط و برنامه ریزی نادرست در زمینه های مختلف از کشور امریکا حداقل در زمینه تولید پسته عقب تر مانده است.

امریکایی ها توانستد با استفاده از دانش روز بیشترین میزان پسته را از درختان خود برداشت کرده و با مدیریت صحیح منابع آبی سطح زیر کشت خود را افزایش دهند.

افزایش میزان برداشت + افزایش سطح کشت باعث شد تا پسته امریکا به رقیب جدی و سرسختی برای پسته ایران باشد.

اما از سویی کاهش میزان برداشت به دلیل آفات، خشک سالی و… + کاهش سطح برداشت پسته در کشور ما باعث شد تا رقیب گوی سبقت را از ما برباید.

کیفیت پسته امریکا در مقایسه با ایران

در بین تمامی کار هایی که امریکایی ها برای بدست اوردن بازار های پسته انجام دادند، یک کار را نتوانستند به صورت درست انجام دهند.

آن هم دست یابی به طعم پسته ایرانی بود….

اگر پسته امریکایی را میل کرده باشید، این پسته مزه چوب می دهد و در صورتی که کالای مورد نظر فرآوری نشود و طعم دار نباشد، قابل خوردن نیست.

اما پسته ایران دارای طعم عالی چه به صورت خام و چه به صورت بوداده بوده و کالایی فوق العاده برای صادرات به حساب می آید که نیاز است تا با برنامه ریزی درست بتوانیم به اقتدار قبلی خود در حوزه صادرات باز گردیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − هفت =