قیمت روز میوه خشک اسلایس تایلندی استوایی در ایران

میوه خشک اسلایس تایلندی استوایی نوع دیگری از انواع عرضه شده در ایران است که با توجه به نوع محصول و میزان کیفیت، قیمت و نرخ های متفاوتی در بازار روز دارد.

با افزایش تولید و عرضه ی انواع میوه خشک در ایران، روز به روز بر تعداد خریداران این محصول در شهرهای مختلف افزوده می شود و محصولی که تا امروز بیشتر در بازار شهرهای بزرگی چون تهران و مشهد عرضه می شد، کم کم در دیگر شهرها نیز به فروش می رسد.

اما همان طور که می دانید میوه خشک های عرضه شده در بازار ایران، صرفاً میوه خشک های صنعتی تولید شده توسط کارخانجات و کارگاه های ایران نمی باشد.

چند سالی است که بخش قابل توجهی از میوه خشک های بازار کشور را میوه خشک های وارداتی تشکیل می دهند.

میوه خشک هایی که تحت عناوینی مانند میوه خشک تایلندی، میوه خشک استوایی و یا میوه خشک حبه ای یا خشکبار میوه حبه ای شناخته می شوند.

انواع میوه خشک اسلایس وارداتی تایلندی

میوه خشک آلوشابلون، پرتقال، توت فرنگی، خرمالو، کیوی، سیب، خربزه و بسیاری از انواع دیگر، میوه خشک های اسلایس ایرانی را تشکیل می دهند که به دلیل برش حلقه ای و اسلایس آن ها، میوه خشک اسلایس نیز نامیده می شوند.

اما میوه خشک اسلایس تنها به ارقام ایرانی اختصاص ندارد.

بخشی از میوه خشک های استوایی نیز به صورت اسلایس خشک می شوند.

در واقع با توجه به این که میوه خشک های استوایی به میوه خشک حبه ای نیز معروف هستند، اما نوع اسلایس آن نیز تولید و به ایران وارد می شود.

میوه خشک آناناس، انبه، طالبی، پاپایا، پوملو و مواردی از این دست، میوه خشک های استوایی تایلندی هستند که اگر چه بیشتر به صورت حبه ای وارد کشور می شوند اما می توان نوع اسلایس شده ی آن را نیز تهیه کرد.

در واقع میوه خشک های تایلندی بر خلاف میوه خشک اسلایس ایرانی، به صورت اشکالی مانند حبه ای، رشته ای و حتی اسلایس و حلقه ای تولید می شوند.

به طور مثال میوه خشک آناناس به عنوان یکی از پرفروش ترین محصولات وارداتی در بازار ایران، تنها به دو نوع شناخته شده ی آناناس رنگی حبه و آناناس زرد حبه منحصر نمی باشد.

بلکه میوه خشک اسلایس آناناس و نیز میوه خشک حلقه ای آن نیز توسط وارد کننده میوه خشک به کشور وارد می شود.

یا در خصوص میوه خشک انبه نیز وضعیت به همین صورت است و هر دو نوع حبه ای و اسلایس آن وجود دارد.

پاپایا یا همان خربزه ی درختی نیز به اشکالی مانند میوه خشک اسلایس،

رشته ای و یا حبه ای تولید می گردد.

در هر صورت میوه خشک اسلایس تایلندی نیز انتخاب خوبی برای عرضه در بازار هست.

قیمت روز میوه خشک اسلایس تایلندی استوایی

اما در مورد قیمت روز میوه خشک اسلایس تایلندی چه عواملی مهم هستند؟

کاملاً واضح است که در بحث قیمت گذاری میوه خشک، مجموعه عواملی که منجر به تولید محصول می گردد، دخیل هستند.

بر این اساس همچون میوه خشک های ایرانی، عواملی مانند کیفیت و قیمت میوه های تازه، میزان خرید، فصل خرید و تولید، نوع بسته بندی و تمامی عواملی بحث کمیت و کیفیت را شکل می دهند اثر گذار هستند.

به طور مثال یک وارد کننده ممکن است میوه خشک زنجبیل حبه را در مقایسه با میوه خشک اسلایس زنجبیل با نرخ بیشتری به فروش برساند.

این علت می تواند ناشی از تفاوت قیمت واردات این دو محصول باشد و یا صرفاً به بحث میزان تقاضای آن در بازار ایران مربوط شود.

اما کاملاً واضح است قیمت میوه خشک اسلایس و یا فله به طور مستقیم به عوامل کیفی و کمی بستگی خواهد داشت و در حجم های عمده و در کیفیت های پایین تر امکان ارائه ی نرخ های پایین تر وجود خواهد داشت.

طببعتاً هر میوه خشک اسلایس تایلندی، یک تاریخ تولید و یک تاریخ انقضا دارد و بعد از این مدت، کیفیت محصول کاهش پیدا کرده و بنابراین در خرید و فروش این محصول باید به این مسئله دقت کرد.

ارزش این گزینه زمانی آشکار می شود که بدانیم واردات میوه خشک اسلایس و حبه ای، همیشه از مبادی قانونی و به طور رسمی انجام نمی شود، بلکه به صورت قاچاق نیز شاهد واردات آن و عرضه به بازارهای مختلف در ایران هستیم.

علاوه بر این مسئله مانند هر محصول دیگری، عرضه مستقیم یا با استفاده از دلالان و پخش کنندگان مختلف در استان ها و شهرهای مختلف نیز تأثیر مستقیمی بر قیمت فروش میوه خشک اسلایس می گذارد.

در واقع این روش از عرضه می تواند به طور قابل توجهی، نرخ روز میوه خشک اسلایس را تغییر دهد و یا حتی کیفیت را نیز مورد ابهام قرار داد.

خوشبختانه عرضه مستقیم میوه خشک اسلایس ایرانی و تایلندی در فروشگاه های فعالی اینترنتی، بستر بسیار خوبی برای استفاده از بهترین شرایط قیمتی و کیفیتی را فراهم نموده است.

کاملاً واضح است که این روش از خرید میوه خشک، به ویژه در حجم های عمده و تناژ بسیار به صرفه می باشد و با انجام مراحل مختلف خرید در چارچوب استاندارد، می توان خریدی لذت بخش تجربه نمود.

این روش علاوه بر آن که برای مشتریان عمده مفید است، برای وارد کننده نیز مزایای بسیاری دارد و قاعدتاً موجب افزایش تعداد مشتریان برای خرید عمده ی میوه خشک اسلایس استوایی خواهد شد.

امری که در گذشته نیازمند گذشت زمان و به اصطلاح خاک خوردن و جاافتادن در بازار بود، با یک کار حرفه ای و تخصصی در قالب سایت اینترنتی در مدت زمان کوتاه تری قابل دست یابی خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − شش =