مراکز فروش میوه خشک بسته بندی صادراتی

میوه خشک بسته بندی صادراتی مناسب برای عرضه در مراکز فروش کشورهای خارجی باید دارای ویژگی های مورد تأیید خریداران در بازار مقصد باشد.

تولید میوه خشک در ایران به روش صنعتی، بازار خوبی برای صادرات این محصول به کشورهای مختلف دنیا ایجاد نموده است؛ چرا که کیفیت عالی و طعم کم نظیر میوه های ایرانی در نمونه ی خشک شده ی آن مشهود بوده و این نکنه مورد استقبال مشتریان خارجی قرار می گیرد.

بنابراین با کار هدفمند در خصوص صادرات میوه خشک می توان گام های خوبی در جهت رشد صادرات محصولات غیر نفتی برداشت.

اما بدون شک میوه خشک بسته بندی گزینه ای بسیار بهتر برای عرضه در بازارهای خارجی خواهد بود.

اهمیت استفاده از میوه خشک بسته بندی صادراتی

همان طور که می دانید، محصولات مختلف کشاورزی به دو شکل فله و بسته بندی از ایران خارج می شود که در این میان، سهم صادرات بسته بندی چندان قابل توجه نمی باشد.

این در حالیست که صادرات فله ای اگر چه سود اولیه ی بسیار خوبی نصیب کشور کرده و با ارزآوری خوبی همراه است؛ اما این مسئله در صادرات بسته بندی بسیار پر رنگ تر خواهد بود.

از این رو در خصوص تجارت و صادرات میوه خشک نیز بایستی برنامه ها به سمت استفاده از میوه خشک بسته بندی صادراتی تنظیم شود.

لزوم توجه به بهداشت در میوه خشک بسته بندی صادراتی

اما چرا باید از میوه خشک بسته بندی استفاده کرد؟
در ادامه برخی از دلایل را مورد بررسی قرار می دهیم.

بهداشتی بودن و افزایش ماندگاری میوه خشک در در میوه خشک بسته بندی صادراتی، از اعتبار بیشتری در مقایسه با فروش فله ای برخوردار است.

این امر با توجه به آلودگی های محیطی و میکروبی که در جوامع مختلف روند رو به افزایشی را طی می کنند، بیش از پیش مورد اهمیت است.

از طرفی در بحث ماندگاری نیز میوه خشک بسته بندی صادراتی، گزینه ی بسیار بهتری برای نگهداری خواهد بود.

در واقع فروش فله ای تنها بحث کاهش بهداشت و آلودگی را شامل نمی شود، بلکه در بحث نگهداری نیز چندان مناسب نمی باشد.

میوه خشک های فله ای به ویژه اگر در معرض مستقیم نور خورشید و رطوبت و سایر آسیب های محیطی قرار بگیرند، در مدت زمان کوتاهی کیفیت خود را از دست می دهند.

این مسئله حتی اگر در بحث سلامت محصول چندان میوه خشک را تحت تأثیر قرار ندهد، موجب تغییر رنگ و افت کیفیت ظاهری محصول خواهد شد.

در حالی که در میوه خشک بسته بندی صادراتی، محصول از این عوامل مصون بوده و در مدت زمان بیشتری قابل نگهداری خواهد بود.

البته علاوه بر بسته بندی، بحث محیط نگهداری نیز در مدت ماندگاری میوه خشک تأثیر گذار است و بنابراین در بهترین حالت، بهتر است حتی میوه خشک بسته بندی شده نیز در یخچال نگهداری شود.

اهمیت تبلیغات در میوه خشک بسته بندی صادراتی

از طرفی امروزه صنعت بسته بندی، نقش بسیار عمیق و تأثیر گذاری در نهادینه شدن و تبلیغات یک محصول در اقتصاد دارد و با وجود رقبایی که هر روز بر تعداد آن ها افزوده می شود، لزوم توجه به این مسئله بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

در واقع وقتی از یک بسته بندی شیک، جذاب و مشتری پسند در میوه خشک بسته بندی صادراتی استفاده می شود، توان تبلیغاتی برای فروش های دنباله دار چندین برابر شده و می توان به تداوم صادرات امیدوار تر بود.

در واقع طرح های جذاب روی بسته بندی و توضیحاتی که در خصوص خواص میوه خشک درج می شود در کنار نام برند، تأثیر ماندگار تری بر ذهن مشتری می گذارد.

ضمن آن که این موارد خود در جذب مشتریان جدیدی که با تشویق مشتریان راضی قبلی برای خرید و سفارش ترغیب شده اند، تأثیر فوق العاده ای خواهد داشت.

و مهم تر از همه این که یک محصول ایرانی با نام شرکت و برند ایرانی به بازارهای جهانی معرفی می شود.

امری که در صورت صادرات فله و بسته بندی در کشور مقصد و صادرات مجدد، نصیب شرکت وارد کننده خواهد شد!

بهترین گزینه برای میوه خشک بسته بندی صادراتی

حال موضوع اساسی این است که چه بسته بندی باید انتخاب شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت این امر بستگی به معیارهای بازار مقصد دارد، امری که در مورد محصولاتی مانند پسته نیز صادق می باشد.

این امر می تواند شامل موارد مختلفی مانند شکل ظاهری بسته بندی، وزن و نیز مواد مورد استفاده در بسته بندی باشد.

به عنوان مثال برخی از کشورها بیشتر مایل اند محصولی را خریداری کنند که امکان مشاهده ی محصول از بیرون بسته بندی وجود داشته باشد.

بنابراین استفاده از بسته بندی هایی که این قابلیت را دارند گزینه ی مناسبی خواهد بود.

و در مقابل برخی از مشتریان بیشتر به شیک بودن و جذاب بودن گرافیک بسته بندی توجه دارند و برایشان مسئله ی رویت خارج از محصول چندان مورد اهمیت نمی باشد.

در مورد شکل ظاهری و نوع بسته بندی نیز چنین مواردی باید بررسی باشد.

بسته بندی پاکتی، چوبی، تلق پلاستیکی، کارتنی، فلزی، لفافه آلومینیوم، پاکت کرافت و تمامی گزینه های مختلفی که برای بسته بندی وجود دارد، در صورتی برای عرضه در مراکز فروش بازارهای خارجی مناسب است که منطبق با الگوها و معیارهای بازار هدف باشد.

این امر همان طور که گفته شد حتی وزن بسته بندی را نیز شامل می شود که البته در این بحث، بازارهای مختلفی تعریف می گردد.

توزیع در مدارس، همایش، ادارات، مراکز تفریحی، مصارف خانگی و هر کدام از گزینه های موجود، وزن ها و البته شکل و انواع مختلفی را می طلبد.

بدون شک در صورتی که بازار سنجی مناسبی از تمامی گزینه های مؤٍثر در بازار هدف میوه خشک صورت گیرد، می توان در خصوص صادرات انواع میوه خشک بسته بندی، موفق و عالی عمل نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =