قیمت فروش انواع میوه خشک حبه استوایی تایلندی در ایران

میوه خشک حبه استوایی تایلندی از محبوبیت خوبی برخوردار است و این محصول در کنار انواع میوه خشک ایرانی بر اساس معیارهای مختلف کیفی قیمت گذاری و به فروش می رسد.

همان طور که می دانید، با پیشرفت علم و تکنولوژی بسیاری از بخش های زندگی بشری متحول شده و شرایط را برای تولید انواع محصولات هموار کرده است.

بر این اساس، خشکباری که در حالت سنتی و از گذشته های دور به شیوه های آفتاب خشک و سایه خشک تهیه می گردید،امروزه با کمک دستگاه های خشک کن، شرایط مناسب تری به لحاظ کیفی و بهداشتی دارد.

احتمالاً شما نیز انواع میوه خشک های صنعتی شامل توت فرنگی، انبه، موز، سیب، پرتقال، کیوی، خرمالو و بسیاری از موارد دیگر را به صورت میوه خشک های تک محصولی و یا مخلوطی از چند میوه در فروشگاه های آجیل و خشکبار فروشی دیده اید.

این محصولات به دلیل تفاوت در روش خشک شدن که با شیوه ی سنتی تفاوت های قابل توجهی دارند به لحاظ قیمت، کیفیت و بهداشت متفاوت هستند.

در این شیوه از خشک شدن، امکان کنترل آلاینده های محیطی مانند گرد و غبار و یا حشرات که در تولید خشکبار سنتی همواره وجود داشته اند، از شرایط کنترل بهتری برخوردارند و همین سلامت محصول بسیار ارزشمند است.

از طرفی این شیوه از تولید میوه خشک، تنوع بسیار خوبی به میوه های خشک شده داده اند.

در حالت کلی محصولاتی مانند انجیر خشک، توت، قیسی، آلو، زردآلو، هلو و کشمش و مواردی از این دست در بازار آجیل و خشکبار سنتی یافت می شود و گزینه هایی مانند خرمالو خشک، کیوی، خربزه، توت فرنگی و گزینه هایی از این دست که در خشک شدن سنتی چندان مرسوم نیستند، دیده نمی شود.

این در حالی است که امروزه صنعت میوه خشک های دستگاهی تحولی عظیم در بحث تنوع محصول نیز ایجاد نموده اند.

انواع میوه خشک حبه استوایی و اسلایس ایرانی

اما میوه خشک های صنعتی نیز به لحاظ ظاهر و کیفیت و روش خشک شدن تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

بر این اساس و در حالت کلی بازار ایران، انواع میوه خشک ارائه شده به دو گروه میوه خشک صنعتی ایرانی و میوه خشک های وارداتی تقسیم می شوند.

در خصوص میوه خشک های ایرانی قبلاً به انواعی مانند توت فرنگی و کیوی اشاره شد که اغلب به صورت اسلایس شده و برش های حلقه ای و در دستگاه های خشک کنی که بر استفاده از گرما استوار است، تولید می شوند.

اما میوه خشک های وارداتی چطور؟

در ابتدا باید توجه کرد که میوه خشک های وارداتی از کشورهای استوایی مانند تایلند و یا کشورهایی نظیر آمریکا وارد کشور می شود.

میوه خشک های استوایی از تنوع بسیار بالایی برخوردارند که زنجبیل، پاپایا، پوملو، انبه، طالبی، آناناس و مواردی از این دست از ارقام مختلف میوه خشک استوایی تایلندی هستند.

از آن جایی که این محصولات بیشتر به صورت حبه ای در بازار ایران یافت می شوند، نام میوه خشک حبه استوایی را به خود گرفته اند.

اما جالب است بدانید که میوه خشک های استوایی به شیوه هایی مانند اسلایس یا رشته ای نیز تولید می شوند.

به طور مثال در خصوص آناناس به عنوان میوه خشک استوایی انواع میوه خشک حبه استوایی، اسلایس و همچنین حلقه ای تولید و وارد کشور می شود.

در هر صورت میوه خشک های تایلندی بیشتر تحت عنوان میوه خشک حبه استوایی شناخته می شوند.

اما همان طور که اشاره شد میوه خشک های وارداتی تنها محدود به مناطق استوایی نیستند و ارقامی مانند بلوبری از کشورهایی نظیر آمریکا وارد کشور می شود.

این محصول به سبب خواص آن بسیار مورد توجه شرکت های دمنوشی می باشد.

قیمت و نرخ میوه خشک حبه استوایی

با توجه به محبوبیت روز افزونی که از مصرف انواع میوه خشک صنعتی ایرانی و استوایی در کشور وجود دارد، اطلاع از قیمت روز این محصولات به عنوان اولین دغدغه ی بسیاری از مشتریان خرده و عمده محسوب می شود.

قاعدتاً با وجود اینترنت و بسیاری از شرکت های بازرگانی در قالب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی، یافتن پاسخ این سوال چندان مشکل نبوده و مشتریان با مراجعه به این سایت ها قادرند قیمت روز انواع میوه خشک حبه استوایی را دریافت نمایند.

در بحث قیمت گذاری این محصولات به عنوان میوه خشک های وارداتی، مسلماً نرخ ارز در اولین گام مؤثر است و در بحث های بعدی میزان کیفیت محصول، نحوه ی واردات آن به صورت قاچاق یا رسمی، میزان خرید، زمان خرید و همچنین عرضه به صورت فله یا بسته بندی مورد اهمیت است.

در هر صورت برای آن دسته از همکارانی که قصد ورود به بازار میوه خشک حبه استوایی را دارند و خواهان وارد کردن میوه خشک حبه استوایی به سبد محصولات خود هستند، پیشنهاد اولیه، خرید در حجم کمتر و با تنوع کمتر است تا با بازار سنجی مناسب و بررسی شرایط بازار این محصولات در محدوده ی خود اقدام به گسترش کار خود نمایند.

هر چند میوه خشک حبه استوایی زنجبیل و آناناس رنگی به عنوان دو نمونه از میوه خشک های محبوب و پرفروش در آغاز کار انتخاب خوبی محسوب می شود.

این اقلام را می توان در کنار میوه خشک های اسلایس ایرانی و در ظروف بزرگ شیشه ای به صورت مخلوطی از چند نوع به مشتریان عرضه کرد و یا بعد از بسته بندی در اوزان مختلف، بحث فروش آن را انجام داد.

در هر صورت اگر قصد خرید انواع میوه خشک ایرانی یا وارداتی را دارید می توانید از بخش تماس با ما با کارشناس مربوطه ارتباط گرفته و سؤالات خود را در خصوص شرایط مختلف خرید و سفارش مطرح نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =