نحوه اعطای نمایندگی پسته بسته بندی شده صادراتی

سوالات پیرامون نحوه اعطای نمایندگی پسته بسته بندی شده در بازار صادراتی زیاد است به همین دلیل ما بر آن شدیم تا در یک مقاله به صورت کامل بدان بپردازیم.

بر کسی پوشیده نیست که صادرات پسته بسته بندی شده به خارج کشور می تواند ارز آوری زیادی را برای بخش تولید کشورمان داشته باشد.

اجازه دهید تا قبل از هر چیز ما با یک حساب سر انگشتی دلیل اصلی این که ما بیان می کنیم باید پسته به صورت بسته بندی شده صادر شود را به شما توضیح دهیم.

فرض کنیم قیمت هر کیلو پسته فندقی 60 هزار تومان به صورت فله ای فروخته شود، اگر ما این پسته را در بسته بندی های 200 گرمی در بازار عرضه کنیم، حداقل می توان چندین برابر ارزش این محصول ارز آوری حاصل کرد.

این ارزش افزوده بیشتر به معنی راه افتادن چرخ تولید یک کارخانه و کارآفرینی برای چندین نفر می باشد، در این بین سود حاصله به حساب کشاورزان نیز واریز شده و آنان می توانند با نرخ بهتری محصول خود را به فروش برسانند.

یکی از مهم ترین دلایلی که کشور هایی همانند چین به بسته بندی پسته روی اورده اند، همین موضوع بوده و این کشور به سود آوری بالای پسته صادراتی ایران پی برده اند.

حال بهتر است تا با پرداختن به نحوه فروش انواع پسته بسته بندی در سطح بازار بین المللی شما را در فروشی موفق یاری کنیم.

قطعا می دانید که فروش پسته بسته بندی شده در بازار بین المللی شرایطی داشته و شرکت های پخش می بایست تعهداتی را در قبال شرکت تولیدکننده داشته باشد و از سویی دیگر شرکت تولیدکننده نیز تعهداتی را در مورد فروش کالای خود به دیگر مشتریان نیز دارند که این این تعهدات قرارداد نمایندگی فروش می گوییم.

اعطای نمایندگی پسته بسته بندی شده

در مرحله اول برای اعطای نمایندگی پسته بسته بندی شده می بایست دقت شود تا مجموعه ای که قرار است نمایندگی یک محصول را بگیرد، توان پخش کالای مورد نظر را داشته باشد و از پس تعهدات خویش بر آید.

بسیاری از شرکت هایی که برای اخد نمایندگی فروش ما، با بخش فروش آرین در تماس هستند، این ادعا را دارند که شرکت بزرگی بوده و توان پخش هر میزان محصول را دارا هستند، به همین جهت ما با آنان وارد مذاکره شدیم، اما پس از گذشت زمان متوجه شده ایم که همه آن صحبت ها واقعیت نداشته و تنها ما وقتمان را تلف کرده ایم.

پس خواهشمند است در صورتی که توان آن را دارید که محصولات بسته بندی شده ما در در بازار صادراتی به فروش برسانید، در مرحله اول از بازار خود مطمئن شوید.

به همین جهت ما برای تست مشتریان خود تصمیم گرفتیم تا قبل از عقد هر قراردادی محصولاتمان را برای مشتری ارسال کنیم تا وی برای یک مدت کوتاه این محصولات را به فروش برساند، در صورتی که در این مدت توانست کالای مورد نظر را عرضه کند، ما اقدام به عقد قرارداد می کنیم، این کار به این دلیل صورت می گیرد که ما تجربیات منفی زیادی را برای عقد قرارداد در کشور های مختلف داشته ایم و مشتریان خوب دیگری را در این مناطق به خاطر داشتن قرارداد از دست داده ایم.

در مرحله بعد از تست توان کاری مشتری ما وارد به عقد قرارداد با وی می شویم.

ما در این قرارداد پارامتر های مختلفی را از جمله مدت قرارداد، میزان سود، میزان خرید، تعهدات فروشنده و خریدار و… را بیان می کنیم.

مدت قرارداد:

مدت قرارداد در قرارداد اعطای نمایندگی فروش پسته بسته بندی به این شکل است که ما قرارداد های یک ساله با مشتری عقد می کنیم و بیان می داریم که در صورتی که مشتری بتواند به تارگت های مورد نظر ما در فروش دست پیدا کند، خود به خود قرارداد وی تمدید خواهد شد.

سود مشتری:

سود مشتری نیز در قرارداد منظور می شود و معمولا تا اینجای کار ما سود را بر عهده مشتری گذاشتیم و هر میزان که وی از ما درخواست کرده در قرارداد ذکر شده است.

میزان خرید:

تارگت خرید مشتری بر اساس بازار هدف تعیین می شود، ما پس از بررسی سرانه مصرف پسته بسته بندی شده در کشور هدف سعی می کنیم تا با قرار دادن اعداد و ارقامی منصفانه بتوانیم کار را مدیریت کنیم.

تعهدات خریدار و فروشنده:

ما در قرداد اعطای نمایندگی پسته بسته بندی شده تعهداتی را به طرف خود می دهیم که از آن جمله می توان به:

  • عدم فروش محصولات با برند شرکت به مشتری دیگری در طی قرارداد
  • واریز سود در زمان مقرر به مشتریان
  • و….

مشتری نیز تعهداتی نسبت به ما دارد که مهم ترین آن:

  • فروش محصولات با برند ما در طی قرارداد
  • پرداخت به موقع هزینه های جاری
  • و…

اگر چه ما در این مقاله نکات بسیاری را نگفتیم اما سعی کردیم تا در مورد نمایندگی پسته بسته بندی شده صادراتی با شما صحبت هایی را داشته باشیم تا ذهن شما در این مورد آماده شود.

نکته آخر این که اگر به دنبال آن هستید تا نمایندگی فروش پسته فله یک شرکت را اخذ کنید باید به شما بگوییم که عملا این کار غیر ممکن بوده چرا که پسته فله امکان برندینگ نداشته و ما تمایل چندانی را به ارائه نمایندگی فروش محصولات فله خود در کشور خاصی را نداریم.

اگر احساس می کنید در زمینه اعطای نمایندگی پسته بسته بندی شده صادراتی سوالی در ذهن شماست آماده ایم تا بدان پاسخ دهیم.

مقالات پیشنهادی ما به شما:

می باشد که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 15 =