نرخ میوه خشک کیوی

نرخ میوه خشک کیوی بدون پوست ممتاز

نرخ میوه خشک کیوی بدون پوست ممتاز بسته به شاخص هایی چون رنگ، درصد رطوبت، بسته بندی یا فله بودن و مواردی از این دست تعیین و به فروش می رسد.

کیوی یکی از میوه های سرشار از فیبر بوده و با داشتن طعمی ترش و شیرین، معمولاً در محافل و مهمانی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

اما همان طور که می دانید مصرف کیوی، تنها منحصر به مصارف تازه خوری نبوده و فرآوردهایی چون مربا،دسر،لواشک و یا میوه خشک کیوی نیز از آن تهیه می شود.

اما نرخ میوه خشک کیوی در بازار بر مبنای چه شاخص هایی ارزش گذاری می شود؟

نرخ میوه خشک کیوی اسلایس

بی شک همواره شاخص های متفاوتی در قیمت گذاری محصولات مختلف و از جمله تعیین نرخ میوه خشک کیوی که در ایران بیشتر به صورت اسلایس تولید می شود، تأثیر گذارند.

در خصوص شاخص های اولیه، می توان بحث کیفیت محصول، میزان رطوبت، رنگ و یا حتی نوع بسته بندی آن را مورد بررسی قرار داد.

بی شک هر چه کیفیت بالاتری از این محصول داشته باشیم، قیمت گذاری بر روی آن نیز می تواند با اعداد بالاتری انجام گیرد.

ضمن آن که با توجه به حرارتی بودن فرآیند خشک کردن کیوی همچون سایر میوه خشک های اسلایس، تنظیم میزان دمای مورد نیاز برای تبخیر آب کیوی و تبدیل آن به کیوی خشک نیز مهم است.

این حرارت باید به گونه ای تنظیم شده باشد که بافت نرم و آبدار کیوی، در بهترین حالت ممکن خشک شود.

درصد رطوبت محصول نهایی هر چه کمتر باشد، محصول حالتی چیپسی به خود گرفته و میزان کیوی خشک تولید شده کمتر خواهد بود که موجب افزایش نرخ میوه خشک در یک کیلو خواهد شد.

در این فرآیند طبیعی است که رنگ کیوی حالت طبیعی خود را از دست بدهد؛ که به همین جهت بسته به کیفیت تولید، شاهد انواع متفاوتی از کیوی خشک هستیم.

نکته ی دیگر آن که بدون پوست یا با پوست بودن کیوی نیز مهم است.

چرا که در صورت تولید محصولی بدون پوست، فرآیند دیگری تحت عنوان کندن پوست کیوی به تولید میوه خشک آن اضافه شده و هزینه های تولید را بیشتر می کند.

اما علاوه بر شاخص های مذکور، می توان موارد دیگری را نیز در نرخ میوه خشک کیوی در نظر گرفت.

میزان خرید، زمان خرید، مستقیم یا غیر مستقیم بودن سفارش، خرید میوه خشک بسته بندی یا فله و مواردی از این قبیل که می تواند نرخ میوه خشک کیوی را تحت تأثیر قرار دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =