اعطای نمایندگی فروش میوه خشک استوایی – ایرانی

قطعا برای اعطای نمایندگی فروش میوه خشک های استوایی یا تایلندی و محصولات ایرانی شرایط خاصی وجود داشته که شاید دانستن آن برای خریداران و شرکت های پخش مفید باشد.

بسیاری از مشتریانی که با ما تماس می گیرند و به دنبال آن هستند تا نمایندگی فروش محصولات ما را داشته باشند، قطعا می بایست اطلاعاتی را در این زمینه داشته باشند تا بتوانند به صورت کامل یک قرارداد خوب و محکم بسته شود.

اجازه دهید تا ما این مساله را از ابتدا با مفاهیمی که با آن سر و کار داریم شروع کنیم.

همان طور که می دانید ما دو مفموم نماینده فروش و نمایندگی فروش را در بازار داریم.

نماینده فروش چیست؟

نماینده فروش به شخصی گفته می شود که مسئولیت فروش محصولات یک مجموعه را بر عهده گرفته و مجموعه ملزم به ارائه محصولات با قیمت رقابتی به وی می باشد، در طی قرارداد نماینده فروش نمی تواند ادعایی را مبنی بر عدم فروش محصولات آن شرکت توسط شخص دیگری در محدوده فعالیتش داشته باشد.

نمایندگی فروش چیست؟

نمایندگی فروش همانند نماینده فروش است، اما با این تفاوت که شرکت مربوطه مجاب می شود که محصولاتش را در محدوده جغرافیایی مورد نظر به کس دیگری ارائه نکرده و شخص نماینده به عنوان اصلی ترین فروشنده محصول باشد.

بسیاری از شرکت های تولیدکننده مواد غذایی اقدام به فروش محصولات خود تحت عنوان نمایندگی فروش کرده و به عنوان مثال کمپانی هایی هم چون نارمک و… اقدام به اعطای نمایندگی می کنند تا محصولاتشان راحت تر به فروش برسد.

نمایندگی فروش میوه خشک تایلندی

تا کنون ما مشتریان زیادی را داشته ایم که به دنبال اخذ نمایندگی فروش میوه خشک هستند، اما دقت کنید که برای این که شما بتوانید نمایندگی بگیرید حتما باید با یک برند خاص قرارداد ببنید و محصول فله قابلیت واگذاری نمایندگی فروش ندارد.

در نمایندگی فروش شما در حال تبلیغ و پخش محصول یک برند خاص هستید و در واقع برند سازی محصول را انجام می دهید، پس ما در بحث میوه تایلندی می توانیم تنها نماینده فروش داشته باشیم.

این قضضیه یک استثناء دارد آن هم این است که نماینده مربوطه آن قدر قوی کار کند که ما بتوانیم قید تمام مشتریان خود را در آن شهر بزنیم و تنها با وی کار کنیم، که این مساله تقریبا خیلی سخت است.

به عنوان مثال ما مذاکرات سنگینی را به صورت حضوری با یکی از مشتریان خود در ارومیه انجام دادیم و وی مدعی بود که توان پخش در ارومیه را داراست، اما هنگامی که ما حجم فروش خود را در ارومیه با تارگت های وی مقایسه کردیم، از همکاری با وی سر باز زدیم و سعی نمودیم که تنها از شخص مربوطه به عنوان نماینده فروش استفاده کنیم.

نمایندگی فروش میوه خشک ایرانی

در ارتباط با نمایندگی فروش میوه خشک ایرانی قضضیه متفاوت است….

به دلیل این که این محصول در ایران تولید می شود و مثل میوه خشک استوایی به صورت پلمپ شده وارد کشور نمی گردد، می توان آن را بسته بندی کرد و نمایندگی فروش را به مشتریان داد.

اما چون اکثر مشتریان خرید فله انجام می دهند، عملا باز هم امکان واگذاری نمایندگی فروش در بازار داخلی وجود ندارد.

اما در بازار صادراتی به دلیل این که امکان فروش میوه خشک به صورت بسته بندی شده وجود دارد می توان با قوانینی این کار را انجام داد.

اعطای نمایندگی فروش میوه خشک در خارج کشور

اگر شما به دنبال این هستید که نمایندگی فروش محصولات را در خارج کشور اخذ کنید می بایست به جزئیات بیشتری آگاهی داشته باشید.

اول مساله ای که باید آن را بدانید این است که فروش میوه خشک در بازار صادراتی حتما می بایست به صورت بسته بندی شده و با برند خاصی انجام شود، در کنار فروش با برند می توانید فروش خود را به صورت فله ای را نیز پیگیری کنید.

ما در قدم بعدی برای شما تارگت فروش تعیین خواهیم کرد.

یعنی این که ما بر اساس سرانه مصرف کشور هدف، نوع محصولاتی که خریداری می کنند، تارگت های ریالی، دلاری و حجمی را برای مشتری تعیین می کنیم و به وی تعهد می دهیم تا زمانی که با ما قرارداد دارد، ما در منطقه تحت پوشش وی فروشی نداشته باشیم.

ضمن آن که مشوق هایی را برای فروش محصولات برای مشتریان در نظر می گیرم.

نکاتی طلایی در مورد نمایندگی فروش میو خشک

ما در مقالات خود سعی می کنیم تا مسائلی را بیان کنیم که شاید در هر جایی نتوانید آن را بخوانید، پس مقالات سایت ما را به دقت بخوانید و از آن بهره مند شوید.

نکات طلایی در مورد نمایندگی فروش میوه خشک:

  1. در قرارداد های خود حتما درصد و پورسانت خود از فروش را ذکر کنید و سعی نمایید تا با قراردادن ارقام و اعداد واقعی کار را به نحوه احسن مدیریت نمایید.
  2. سعی کنید برای چند برند بازاریابی کنید و در سبد خود چندین محصول را در اختیار داشته باشید، به عنوان مثال اگر خشکبار را از برند آرین کار می کنید، سعی کنید تا در کنار آن محصولات دیگر ایران را نیز بازاریابی کنید تا در طی سال فروش داشته باشید.
  3. بازار هدف خود را خوب بشناسید، اگر نتوانید بازار هدفتان را به خوبی انالیز کنید بدون شک شکست خواهید خورد، بسیاری از مشتریان ما با عقد قرارداد طولانی مدت نتوانستند آن گونه که باید و شاید کار خود را انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از نکات طلایی این دست معاملات با ما در ارتباط باشید.

مقالات پیشنهادی ما به شما:

موفق باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 19 =