واردات میوه خشک

واردات میوه خشک استوایی – تایلندی درجه یک

واردات میوه خشک استوایی – تایلندی درجه یک تا جایی که به تولید داخلی لطمه ای وارد نکند خواهد توانست کمک زیادی را به رونق بازار کشورمان و افزایش روابط تجاری داشته باشد.

همان طور که می دانید کشور ما به عنوان یکی از کشورهای تولیدکننده و واردکننده میوه خشک است.

البته باید یادآور شویم که بسیاری از میوه خشک های وارداتی به ایران مربوط به مواردی است که تولید آن را در داخل کشور نداشته باشیم.

به عنوان مثال اصلی ترین محصولات وارداتی ایران شامل پاپایا، بلوبری، نارگیل و… است که عمدتاً در کشورهای مناطق گرمسیری و استوایی کشت می شوند.

بازرگانی خشکبار آرین با همکاری با واردکنندگان انواع میوه خشک توانسته است یک شبکه پخش و توزیع گسترده را در سطح کشور ایجاد نموده و انواع میوه های استوایی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

در حال حاضر انواع میوه خشک تایلندی توسط آرین عمدتاً در کارتن های 20 کیلو گرمی به مشتریان عرضه می شود.

کیفیت این میوه خشک های وارداتی به دلیل این که ما سعی می کنیم تا تازه ترین محصولات را به مشتریان عرضه کنیم، بسیار بالا بوده و به همین دلیل است که توانسته ایم جایگاه خوبی کسب کنیم.

واردات میوه خشک دست یا غلط

بسیاری از تولیدکنندگان داخلی، واردات میوه خشک در کنار فروش میوه خشک های داخلی را نکوهش می کنند و معتقدند که با این کار به بازار داخلی لطمه وارد می شود.
اما لازم است که ذکر کنیم این یک تفکر اشتباه است!
اما چرا؟
همان طور که مشاهده کردید، در بسیاری از موارد آن چه که در ایران تولید آن وجود ندارد به کشورمان وارد می شود و در واقع این محصولات وارداتی نقش مکمل را برای محصولات ایرانی دارند.
همچنین مجموعه ما  سعی می کند تا ضمن فروش میوه خشک ایرانی در کشور، در زمینه صادرات این محصول به خارج کشور نیز فعال باشد تا به رونق این کالا کمک نماید.
در نتیجه چنین مساله ای که با واردات میوه خشک استوایی آسیب به تولید داخلی وارد می شود، اشتباه بوده و می بایست با دید دیگری به این مساله نگریست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + نوزده =