پرفروش ترین زعفران ایران ویژه بازار جهانی

پرفروش ترین زعفران ایران ویژه بازارهای جهانی کدام است؟ بدون شک اطلاع کافی از این موضوع می تواند در تصمیم گیری جهت انتخاب نوع زعفران برای صادرات موثر باشد.

زعفران یا همان طلای سرخ امروزه به یکی از مهمترین کالاهای صادراتی کشور در حوزه ی کشاورزی تبدیل شده و بسیاری از شرکت های بازرگانی اقدام به صادرات انواع زعفران ایران به کشورهای مختلف جهان نموده اند که البته شمار این شرکت ها در حال افزایش بوده و این مسئله، تجارت جهانی زعفران را به یک حوزه ی رقابتی تبدیل می نماید.

بنابراین تصمیم گیری در خصوص انجام بهترین و درست ترین شیوه از صادرات زعفران به کشورهای مختلف اهمیت زیادی برای کسب موفقیت در میان رقبای قابل توجه بازار زعفران دارد.

طبیعتاً اطلاع کافی از مناسب ترین زعفران برای صادرات به بازار جهانی، جزء مهمترین و اولین گام های است که هر شرکت بازرگانی بایستی آن را مورد توجه قرار دهد.

بدون شک تمامی کشورهای خریدار زعفران ناب ایرانی، فاکتورهای مشخص و مشابهی برای واردات زعفران نداشته و هم کدام بر اساس شرایط کشور خود اقدام به خرید می نمایند.

این شرایط از بحث کیفیت و قیمت زعفران گرفته تا نوع بسته بندی را در بر می گیرد.

بنابراین در قدم اول باید بدانیم هر کدام از انواع زعفران برای عرضه در کدام کشور مناسب است.

بررسی صادرات انجام شده ی قبلی و بازخورد بازار هدف در این خصوص تا حدود زیادی کمک کننده خواهد بود.

اما بدون شک یکی از ارقام زعفران ایرانی، بیشترین فروش را دارد.

این رقم زعفران سرگل است که دارای دو ویژگی مهم کیفیت و قیمت مناسب بوده و مورد تأیید بسیاری از مشتریان می باشد.

سرگل پرفروش ترین زعفران ایران

همان طور که می دانید، نامگذاری انواع زعفران ایرانی در بازار بر اساس تفاوت در نحوه ی جداسازی قسمت های قرمز و سفید پرچم های زعفران است.

بر این اساس اگر پاک کردن زعفران به گونه ای باشد که رشته های قرمز و سفید به صورت کامل از هم جدا شوند دو رقم نگین و سرگل تشکیل می گردد؛ اما در صورتی که بخش یا تمامی سفیدی یا خامه به همراه قرمزی زعفران باشد، ارقام پوشال و دسته به وجود می آیند.

در خصوص شرایط کیفیت و در نهایت قیمتی نیز به زعفران نگین در اولین رتبه و سرگل، پوشال و دسته در رتبه های بعدی قرار می گیرند.

در واقع در میان انواع زعفران موجود، این زعفران سرگل است که هم شرایط ایده آلی به لحاظ بالا بودن سطح کیفی زعفران را داشته و هم با در نظر گرفتن این ویژگی، قیمت مناسبی دارد.

بنابراین طبیعی است که پرفروش ترین زعفران ایران برای صادرات، زعفران سرگل باشد.

البته باید توجه داشت که خود زعفران سرگل به ارقام ممتاز، معمولی و ارزان تقسیم بندی می گردد.

این زعفران مانند سایر ارقام زعفران عرضه شده در بازارهای جهانی به دو شکل بسته بندی و فله ای به فروش می رسد که بدون شک بهترین شیوه ی صادرات آن به بازارهای جهانی، شیوه ی بسته بندی شده ی آن است.

عرضه مستقیم پرفروش ترین زعفران ایران

اما پرفروش ترین زعفران ایرانی در حوزه ی صادرات را چگونه می توان با شرایطی ایده آل و در عین حال کم هزینه، در کمترین زمان ممکن سفارش داد؟

کاملاً واضح است که در شیوه های سنتی فروش زعفران، اختصاص زمانی برای سفر به شهرهای تولید کننده زعفران مانند قائنات نیاز بود تا شرایط عرضه کنندگان مختلف و کیفیت بار آن ها را مورد بررسی قرار گرفته و بهترین گزینه انتخاب شود.

که البته این امر خود متضمن صرف هزینه و انجام برنامه ریزی قبلی بود.

اما امروزه شرایط و بستر های فوق العاده ی عرضه در فضای مجازی برای دسترسی به پرفروش ترین زعفران ایرانی فراهم آماده است.

به طوری که تولید کننده و خریدار زعفران نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان، امکان برقراری ارتباط با یکدیگر با کمترین هزینه را دارند.

این امر موجب می شود تا عرضه مستقیم زعفران صورت گرفته و دیگر مسائل جانبی هزینه و وقت به عنوان یک چالش اساسی در برنامه ریزی خرید و صادرات زعفران مطرح نباشند.

عرضه مستقیم زعفران در اینترنت علاوه بر این موجب شده تا همان گونه که تولید کنندگان زعفران در شهرهای مختلف به راحتی با خریداران جهانی ارتباط برقرار می نمایند، یک خریدار زعفران نیز از وضعیتی مشابه برخوردار شود.

در واقع این که خریدار زعفران می تواند در کمترین زمان ممکن و صرفاً استفاده از اینترنت، به تعداد قابل توجهی از تولید کنندگان و عرضه کنندگان زعفران دست یابد، زمینه را برای انتخابی مناسب هموار می کند.

چرا که در این حالت خریدار نه تنها با تولید کنندگان زعفران قائنات به عنوان یکی از معروف ترین و بهترین شهرهای تولید و عرضه ی زعفران ایرانی آشنا می شود، بلکه سایر تولید کنندگان زعفران در شهرهای مختلف را نیز یافته و می تواند از قابلیت انجام مقایسه برای انتخاب منبع خرید زعفران برخوردار شود.

بدین ترتیب می توان با درخواست و سفارش نمونه زعفران پس از تأیید منبع اولیه، مراحل مذاکره را به صورت برنامه ریزی شده تر انجام دهد.

در واقع در این حالت اگر نیاز به مراجعه ی حضوری برای انجام قرارداد خرید زعفران جهت صادرات باشد، قبل از اقدام به سفر به ایران، جوانب مختلف کار مورد ارزیابی قرار گرفته و بهترین گزینه برای خرید زعفران انتخاب خواهد شد.

طبیعی است که در صورت امکان برقراری ارتباط با کارشناسان متخصص فروش زعفران که آشنا با موارد صادراتی زعفران سرگل و دیگر انواع وجود داشته باشد، کارها با سرعت و دقت بیشتری انجام شده و مشتری معامله ی رضایت بخشی را تجربه خواهد کرد.

بدون شک رضایت مشتری در یک معامله خود هموار کننده ی سفارش های مجدد و مداوم می باشد.

در این راستا بازرگانی زعفران آرین با ایجاد امکان ارتباط مستقیم با متخصص فروش و صادرات زعفران شرایط  را برای ارائه ی مشاوره در جهت صادراتی موفق فراهم آورده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 19 =