قیمت فروش پسته آجیلی توچین در بازار

پسته آجیلی توچین شده را می توان به عنوان یکی از گران ترین خشکبار موجود در بازار دانست که قیمت فروش آن به نسبت محصولات معمولی بسیار بالاتر است، اما چرا؟

همان طور که می دانید پسته در کشور ما به خودی خود گران است و زمانی که پسته آجیلی به صورت توچین شده در بازار ارائه می شود، قیمت آن از حالت معمول گران تر تمام می شود.

در ابتدا بیایید تا دلیل گران بودن پسته آجیلی توچین را برای شما تشریح کنیم ….

فرض کنید که شما پسته اکبری را از کشاورز خریداری کرده اید و قصد دارید تا آن را در یک آجیل فروشی لوکس به فروش برسانید، با این حساب باید مواردی هم چون پسته دهن بست، پسته های بد شکل و کم خندان را از داخل بار خود جدا کرده و هر چه که پسته تماما خندان است را از محصول خود جدا کنید، این در حالی است که شما پسته های مذکور را با قیمت بالا خریداری کرده اید و پس از انجام کار سورت محصول ناچار هستید تا آن را با قیمت ارزان تر بفروشید، در این مورد باید چه کاری انجام داد؟

پاسخ مشخص است باید مابین تفاوت قیمت را روی پسته آجیلی توچین در نظر بگیرید تا متضرر نشوید.

این کاری است که بسیاری از فروشندگان پسته لوکس در کشور ما می کنند، پس اگر می خواهید در زمینه فروش پسته لوکس کار کنید، باید بدانید که پسته لوکس گران است!!

پسته آجیلی توچین - کله قوچی

پسته آجیلی توچین – کله قوچی

همان طور که در تصور فوق مشاهده می کنید پسته آجیلی توچین مشخصاتی هم چون:

  • کل محصول خوش رویت و دهن دار است.
  • پسته کاملا سفید و خوش رویت است.
  • محصول بدون دهن بست است.
  • مورد مذکور کاملا درشت بوده و کیفیت بالایی دارد.
  • و….

آیا پسته آجیلی توچین صادر می شود؟

سوالی که بسیاری از کاربران از ما می پرسند این است که آیا پسته آجیلی توچین شده صادر می شود یا خیر؟

معمولا بازار صادراتی پسته ایران به شکلی است که صادرکنندگان ترجیح می دهند تا از پسته های استفاده کنند که قدرت رقابت داشته باشند، مواردی هم چون پسته فندقی، پسته بادامی و حتی پسته اکبری و کله قوچی معمولی و ما کمتر شاهد آن هستیم که صادرات پسته آجیلی به خارج کشور صورت گیرد.

اما این را هیچ گاه فراموش نکنید که همیشه مشتریانی هستند که به دنبال خرید پسته آجیلی درجه یک در هر کجای دنیا هستند، از بهترین مثال های آن می توان به خریداران انواع پسته کله قوچی آجیلی در لبنان یا مشتریان مشتاق پسته اکبری در کانادا اشاره کرد ….

جالب است بدانید که صادرات پسته آجیلی توچین شده به خارج کشور با مشکلات بیشتری رو به رو است که این مساله باعث می شود تا قیمت تمام شده این محصول به مراتب از محصولاتی که در بازار داخلی به فروش می رسد بیشتر شود.

به عنوان مثال اگر شما بخواهید پسته اکبری دستچین شده را به کانادا بفرستید، برای انجام این کار نیاز دارید که محصول سالم به لحاظ آفلاتوکسین و دیگر آزمایشات رایج پسته را برای مشتریان ارسال نمایید و این فیلتر ها یک به یک پارامتر هایی است که قیمت تمام شده محصول را افزایش می دهد.

فروش پسته آجیلی توچین در بازار ایران

قطعا هر گاه ما نام پسته آجیلی را بر زبان می آوریم، برای ما پسته های مختلف داخل آجیل فروشی ها تداعی می شود ….

با توجه به افت توان اقتصادی مردم جهت خرید پسته آجیلی بسیاری از آنان تنها برای بهره مند شدن از مزیت های پسته سعی می کنند از پسته های ارزان تر استفاده کنند و بر اساس ان چه ما از اجیل فروشی ها سطح کشور می شنویم، کم شدن میزان فروش می باشد!!

اما به صورت کلی پسته آجیلی توچین یک محصول لوکس بوده که در لوکس فروشی ها عرضه می شود و کسانی که پا در یک مغازه لوکس فروشی می گذارند، قطعا می دانند که باید پسته را با قیمت گران بخرند.

به عنوان مثال برخی از مشتریان ما که در شهر های توریستی با مشتریان عرب زبان سر و کار دارند، به دنبال بهترین پسته توچین شده اکبری یا کله قوچی هستند.

پسته اکبری آجیلی

پسته اکبری آجیلی

مورد فوق نیز پسته اکبری درجه یک است که در آجیل فروشی ها به فروش می رسد.

سایز بندی پسته آجیلی توچین

یکی دیگر از مسائلی که مشتریان دقت زیادی رو آن دارند، سایز بندی پسته آجیلی است که خریداری می کنند.

برخی از پسته ها اگر چه ظاهر خوبی دارند، اما درشت نیستند به همین دلیل مشتری ها به خصوص اعراب از آن ها استقبال نمی کنند.

به همین جهت هنگامی که ما می خواهیم نمونه پسته ای را برای مشتریان خود ارسال کنیم، تمام سعی خود را می کنیم تا درشت ترین ارقام پسته را برای آنان فراهم کنیم، تا بتوانند، آن را راحت تر به مشتریان کیفیت محور خود ارائه کنند.

سایز های رایج پسته آجیلی توچین:

پسته کله قوچی: 16 تا 18 درشت ترین سایز ، 18 تا 20 سایز درشت، 20-22 سایز مناسب و 22 تا 24 سایز معمولی

پسته اکبری:16 تا 18 درشت ترین سایز ، 18 تا 20 سایز درشت، 20-22 سایز مناسب و 22 تا 24 سایز معمولی

پسته احمد آقایی: 20-22 درشت ترین سایز، 22-24 سایز درشت، 24-26 سایز مناسب و 26-28 سایز معمولی

پسته فندقی: 22-24 درشت ترین سایز – 24-26 سایز درشت، 26-28 سایز مناسب و دیگر سایز های این پسته معمولا برای صادرات استفاده می شوند.

دقت کنید که درشت ترین سایز ها معمولا گران ترین و نایاب ترین سایز های پسته هستند، پس اگر می خواهید این ارقام را خریداری کنید، می توانید با بخش فروش آرین در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − دوازده =