خرید 30 هزار تن پسته آجیلی درجه یک در ایران

سرانه مصرف پسته آجیلی درجه یک در کشور ما که بر اساس آمار خرید و فروش این محصول ثبت شده، 25 تا 30 هزار تن در سال بر آورد شده است.

اعداد و ارقام در مورد استفاده از پسته در کشور ما بسیار متفاوت بوده و هر کسی بر اساس میزان فروش خود وضعیت بازار ایران را ارزیابی می کند، اما واقعیت آن است که سالانه به صورت متوسط 25 تا 30 هزار تن پسته در ایران مصرف می شود.

شاید از خود بپرسید که مگر ایران چقدر تولید پسته دارد که این میزان از پسته به مصرف داخل کشور برسد؟

بر اساس آمار موجود ایران سالانه چیزی در حدود 200 تا 250 هزار تن پسته تولید کرده و توانسته است یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان این محصول در دنیا باشد.

البته دقت کنید که در سال زراعی 97-98 تولید ایران به 60 هزار تن کاهش پیدا کرد که امید است دوباره به رکورد های قبلی در تولید پسته باز گردیم.

پس آمار 30 تن پسته آجیلی چندان عجیب نبوده و شما باید در بازار پسته به این اعداد و ارقام عادت کنید….

بیایید با هم به بررسی انواع پسته آجیلی و مسائل پیرامونی این پسته بپردازیم:

انواع پسته آجیلی درجه یک

پسته آجیلی همان طور که از نامش پیداست برای مصارف آجیلی مورد استفاده خانواده ها قرار می گیرد و ما در فروش پسته آجیلی با مشتریانی رو به رو هستیم که در حد صد گرم تا دو کیلو این محصول را از ما خریداری کرده و به کیفیت کالا دقت زیادی می کنند.

در فروش انواع پسته آجیلی درجه یک باید دقت کنید که پسته شما کیفیت لازم برای مصرف خانواده ها را داشته باشد، پس بیایید تا این پسته ها را بررسی کنیم:

پسته اکبری:

از دید ما شناخته شده ترین و بهترین نوع پسته آجیلی در ایران بوده و اگر می خواهید در کار تجارت خود موفق باشید، حتما پسته آجیلی اکبری را یکی از پیشنهاد های خود قرار دهید.

این پسته در مناطق مختلفی از کشور ما تولید می شود که متخصصان امر فروش بر این عقیده هستند که پسته اکبری آجیلی کرمان از بقیه مناطق بهتر است.

اما دقت کنید ما در خراسان پسته آجیلی اکبری را برای مشتریان خود تهیه کردیم و آنان از کیفیت محصول رضایت کافی را داشته اند.

در خرید پسته آجیلی اکبری به چه نکاتی دقت کنیم؟

برای خرید این نوع پسته باید به مواردی هم چون:

 • لک دار نبودن محصول
 • کشیدگی کالا
 • سفیدی محصول
 • درصد خندان کالا

دقت نمود.

پسته کله قوچی:

این پسته همانند پسته اکبری از محصولات پر طرفدار بازار است، ما همیشه در کنار پسته اکبری، انواع پسته کله قوچی را نیز برای مشتریان خود ارسال می کنیم و آنان معمولا از کیفیت کالای ما راضی هستند.

پسته کله قوچی به دلیل این که نمونه های درشت آن بسیار خوش فرم است، در نتیجه محبوب بسیاری از آجیل فروشان است.

پسته کله قوچی شور شاید یکی از محبوب ترین محصولاتی باشد که در چند ساله اخیر ما در بازار ارائه کرده ایم ….

نکات مهم قبل از خرید پسته کله قوچی:

 • پسته آفتاب خشک باشد و به عبارت بهتر خشک کنی نباشد.
 • مغز داخلی پسته سالم باشد.
 • محصول ظاهر خوبی داشته و سفید باشد.

پسته احمد آقایی:

این پسته را همه ما به عنوان یک پسته صادراتی می شناسیم، اما پسته احمد آقایی درجه یک را می توان به عنوان یک محصول آجیلی محبوب نیز در بازا ارائه کرد.

قطعا بهترین نوع احمد آقایی از آن کرمان بوده و اگر به فکر خرید این محصول هستید، حتما به کرمان مراجعه نمایید.

نکات مهم برای خرید این نوع پسته آجیلی:

 • سفید بودن محصول
 • زیاد نبودن درصد دهن چفت
 • انس درشت

پسته فندقی:

این پسته را همه ما به عنوان یک پسته تماما صادراتی می شناسیم، اما در برخی از موارد مشتریان ما توان خرید پسته های درشت و گران قیمت را ندارند و برای حضور در بازار های ارزان قیمت باید، برخی از پسته ها همانند فندقی مرغوب را به آنان پیشنهاد داد.

نکات مهم در خرید این پسته:

 • سایز مناسب انتخاب کنید
 • پسته نخودو و زردو نداشته باشد.
 • ظاهر پسته مناسب باشد.

نکته خیلی خیلی خیلی مهم در خرید پسته آجیلی درجه یک در ایران!!!

برخی از افراد سود جو در بازار ایران ما اقدامات ناجوان مردانه ای هم چون مخلوط نمودن پسته آب خندان با پسته طبیعی و فروش آن تحت عنوان محصول اصل می نمایند، پس اگر واقعا می خواهید در زمینه تجارت پسته موفق باشید از این افراد دوری کرده و محصول اصل و درجه یک را به مشتریان خود ارائه کنید.

فروش پسته آجیلی درجه یک آرین

بازرگانی خشکبار آرین با توجه به آن که در بازار پسته ایران حضور داشته و وضعیت را از نزدیک رصد می کند، در نتیجه بر آن شده تا تامین محصولات بسیاری از مشتریان را به صورت عمده انجام دهد تا آنان بابت خرید پسته آجیلی خود هیچ نگرانی را نداشته باشند.

قطعا تمامی 30 هزار تن پسته مورد استفاده در بازار آجیلی کشور توسط یک مجموعه و یک شخص قابل پخش نبوده و ما فقط سعی خود را می کنیم تا بخش زیادی از نیاز مشتریان را برآورده نموده و بر اساس نوع نیاز مشتریانمان اقدام به تامین و فروش محصول نماییم.

مشتریان عزیزی که به دنبال تامین پسته از مجموعه آرین هستند باید دقت کنند که به دلیل گران بودن پسته آجیلی و ریسک خرید این پسته تمامی فروش ما به صورت نقدی بوده و کالا قبل از ارسال کاملا تسویه می شود.

برای دریافت لیست قیمت و اطلاعات فروش ما ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 17 =