خرید و فروش پسته فندقی کرمان – رفسنجان

به جرات می توان پسته فندقی کرمان و رفسنجان را به عنوان بهترین محصول برای صادرات دانست، به همین جهت است که خرید و فروش آن در بازار داخلی و صادراتی رونق خوبی دارد.

اگر در بین محصولات صادراتی کشور به خصوص در زمینه پسته بخواهید فعالیتی را انجام دهید، همه صادرکنندگان به شما پسته فندقی را پیشنهاد می دهند.

شاید از خود بپرسید چرا فندقی؟

اجازه دهید تا مزیت های پسته فندقی را تک تک به شما توضیح دهیم:

قیمت ارزان:

این نوع پسته به دلیل قیمت ارزان تر به نسبت بقیه واریته های پسته مورد توجه مشتریان زیادی بوده و دلیل اصلی ان که مشتریان در کشور های مختلف به دنبال این نوع پسته هستند، قیمت خوب آن به نسبت بقیه اقلام در ایران است.

ظاهر خوب:

پسته فندقی کرمان در دسته پسته های گرد ایران قرار می گیرد و به همین جهت توانسته است مشتریان را مجذوب خود کند، پسته فندقی از دید تجار خارجی یک پسته زیبا به حساب می آید!!

مناسب برای بسته بندی:

اگر شما پسته درشت را برای بسته بندی انتخاب کنید، قطعا وقتی مشتری بسته 80 گرمی از آن را خریداری می کند چند دانه پسته در کف بسته می بیند و از تعداد کم پسته شاکی خواهد شد، اما پسته فندقی به دلیل این که به لحاظ سایزی ریز تر است برای بسته بندی مناسب بوده و تعداد در گرم آن به نسبت بقیه پسته موجود در بازار بیشتر می باشد.

فراوانی در تولید:

بسیاری از شهر ها و مناطق کشور در زمینه تولید پسته فندقی فعال هستند که در استان کرمان می توان به کرمان، رفسنجان، سیرجان و…. اشاره نمود و همچنین خراسان در منطقه بردسکن، تربت جام، فیض آباد، خواف تولید خوبی در زمینه پسته فندقی دارند، از دیگر استان های تولید کننده سمنان و یزد هستند که در تولید پسته مذکور فعالیت می کنند.

موارد بالا مهم ترین دلایلی هستند که هنگام صادرات پسته فندقی به عنوان اولین گزینه صادرکنندگان به مشتریان می باشد، به همین جهت بازرگانی خشکبار آرین نیز به شما پیشنهاد می دهد که از پسته فندقی برای کار های تجاری خود استفاده کنید.

انواع پسته فندقی کرمان

پسته فندقی که در رفسنجان – کرمان یا هر جای دیگر کشور را می توان به دو دسته کلی خندان درختی و مکانیکی تبدیل کرد که در مقالات قبلی در مورد این که خندان درختی چیست و مکانیک خندان چیست صحبت کرده ایم، اما شاید بد نباشد تا با ذکر مختصر توضیحی در مورد هر یک ذهن شما را در این ارتباط روشن کنیم.

پسته فندقی خندان:

بهترین پسته برای خرید و فروش بوده و به عبارت بازاریان پسته، محصولی است که رند بازار است.

این پسته همان طور که گفته شد، به نسبت بقیه اقلام قیمت مناسب دارد و از بزرگ ترین مزیت های ان این است که محصولی است که در بازار های قیمت محور و کیفیت محور طرفدار داشته و می توان برای هر مشتری از آن استفاده کرد.

دقت کنید برخی از بازار ها همانند هند تنها پسته صادراتی احمد آقایی می خرند، پس سعی کنید این محصول را به بازار هایی که از محصول شناخت دارند، صادر کنید.

به عنوان مثال کشور هایی همانند چین، آلمان، اسپانیا و….

پسته فندقی مکانیکی:

پسته فندقی مکانیکی ارزان قیمت ترین پسته بازار است.

اگر روند آب خندان کردن کالا به خوبی صورت گیرد و پسته مذکور به آفلاتوکسین آلوده نشود، می توان از این پسته برای صادرات به اروپا نیز استفاده کرد.

بسیاری از شرکت های صادرکننده ایرانی سعی می کنند تا از این پسته برای حضور در بازار اروپا و رقابت با پسته امریکایی استفاده کنند.

پسته فندقی دهن بست:

این پسته برای تولید مغز پسته گزینه بسیار خوبی است.

باز هم تاکید می کنیم قیمت ارزان این پسته باعث می شود تا پسته دهن بست فندقی هم گزینه ایده آلی برای تجار شود.

شاید جالب باشد بدانید کشور هایی همانند چین با خرید پسته دهن بست فندقی این پسته را خندان کرده و با بسته بندی آن سود های بسیار زیادی را دارند.

پسته فندقی کرمان که به صورت دهن بست در بازار خرید و فروش می شود، به عنوان طلای بازار پسته بوده و تجار بعد اتمام پسته های خندان تمرکز زیادی را روی دهن بست این نوع پسته ها دارند.

صادرات پسته فندقی کرمان و رفسنجان

این نوع پسته اگر چه در بازار آجیلی کشور خرید و فروش می شود، اما همانند پسته اکبری یا کله قوچی به عنوان پسته آجیلی شناخته نشده و بیشتر تجار ان را به عنوان یک محصول صادراتی خوب می شناسند، به همین دلیل بیشترین حجم تجارت این محصول متمرکز در بازار های صادراتی می باشد.

صادرات پسته فندقی به بسیاری از کشور ها صورت گرفته و به جرات می توان گفت که این پسته به 80% از کل بازار های پسته صادراتی ایران، صادر می شود.

آن 20% هم که پسته فندقی خرید نمی کنند، پسته های دیگر ایران را خریداری کرده که این خود نویدی برای بقیه پسته کاران ایرانی است.

صادرات پسته فندقی رفسنجان و کرمان در نمونه هایی با آفلاتوکسین مجاز به کشور های اروپایی بوده و در نمونه های لوکس برای کشور های عربی صادر می شود.

تجاری هم که پسته ارزان تر از قیمت نرمال بازار دارند که کیفیت آن پایین است از ان برای چین و روسیه استفاده می کنند!

اگر قصد تجارت پسته را دارید، حتما با بخش فروش آرین در ارتباط باشید تا بهترین محصولاتمان را به شما پیشنهاد دهیم و همکاری خود را در زمینه خرید و فروش آغاز نماییم.

با ما در تماس باشید….

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =