کشمش مویز امساله

قیمت فروش کشمش مویز امساله در مشهد

به راستی قیمت کشمش مویز امساله را چه کسانی تعیین می کنند؟ آیا مرجع نرخ گذاری در مشهد است یا افغانستان است؟

این روز ها کشمش مویز به عنوان یک محصول پرطرفدار در بازار شناخته می شود، به همین جهت تجاری که در زمینه خرید و فروش آن فعالیت می کنند همیشه به دنبال یک مرجع قیمت گذاری مطمئن هستند تا بر اساس آن محصول خود را خرید و فروش نمایند، به دلیل حضور همکاران افغانی در بازار مشهد، این شهر در کنار افغانستان به عنوان مرجع قیمت گذاری محصول انتخاب شده است.

ما در مقالات متعددی در مورد فرایند قیمت گذاری کشمش مویز صحبت کرده ایم، اما به صورت کلی خلاصه ای از آن را برای شما در این بخش بیان می کنیم.

پارامتر های موثر بر قیمت کشمش مویز امساله

معمولا تجاری واردات کشمش مویز را انجام می دهند، قیمت گذاری خود را بر اساس یک فرمول خاص انجام می دهند که آن فرمول مورد زیر می باشد:

قیمت کشمش مویز در افغانستان+ هزینه حمل+ گمرک ایران و افغانستان+ هزینه دستپاک+هزینه کارتن + سود

قیمتی که از فرمول بالا بدست می آید، تعیین کننده اصلی کف قیمت در بازار است، اما این همه ماجرا نیست، زمانی که بازار داخلی ایران داغ باشد یا به عبارت بهتر مشتریان زیادی برای خرید مراجعه کنند، قیمت محصول بالاتر رفته و در روز های رکود همکارانی که بار کشمش مویز امساله موجود دارند، اغلب به قیمت کف فروشنده هستند.

از دیگر پارامتر های مهم موثر بر قیمت کشمش مویز می توان به امساله و پارساله بودن آن اشاره کرد، پر واضح است که کشمش امساله به دلیل کیفیت بیشتر و فروش بالاتر قیمت بیشتری داشته و نمونه های پارسالی کیفیت معمولی تر دارند.

همان طور که دیدید تا کنون عوامل درونی در بازار کشمش مویز اشاره شد و عوامل بیرونی موثر بر قیمت نیز همانند نرخ دلار بر قیمت محصول موثر است، متاسفانه در سال های اخیر افزایش های ناگهانی قیمت دلار باعث شده تا نرخ محصولات وارداتی همچون مویز افغان به شدت دستخوش تغییرات شده است.

در نهایت می توان این گونه گفت که نرخ یک محصول نتیجه ترکیب چند پارامتر مختلف بوده که در نهایت قیمت نهایی سر و شکل می گیرد و این موضوع چندان به نوع محصول ارتباط ندارد و تمامی محصولات بدین شکل هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =