واردات و فروش انواع کشمش مویز سیاه افغان

کشمش مویز سیاه و خوشمزه افغان که توسط برخی از متمولیان واردات به کشور وارد شده و به فروش می رسد، دارای خواص بسیار زیادی بوده و در حال حاضر به فراوانی در مشهد پیدا می شود.

افغانستان به عنوان یکی از کشور های عمده تولیدکننده انواع کشمش بوده که صادرات قابل توجهی را در این زمینه دارد، اما یکی از مهم ترین مشکلاتی که این کشور در حال حاضر درگیر آن است که نتوانسته محصول خود را به عنوان برند معرفی کند نبود استاندارد در بازار این کشور است.

همان طور که می دانید وجود استاندارد برای حضور در بازار های جهانی یکی از مهم ترین ملزومات بوده و اگر مجموعه ای بخواهد در حوزه تجارت خارجی خود موفق باشد، باید این استاندارد ها را رعایت کند.

عدم وجود استاندارد خاص در افغانستان باعث شده تا صادرکنندگانی که در زمینه صادرات به ایران فعالیت می کنند نیز با مشکلاتی رو به رو باشند و هر مشتری ایرانی به راحتی نتواند به آنان اعتماد کند.

به همین دلیل داشتن لینک معتبر و موجه در کشور افغانستان برای واردات برخی از اقلام به خصوص مویز یکی از مهم ترین پارامتر هایی است که فعالان حوزه مویز افغان در نظر می گیرند.

شاید بپرسید که چرا در تجارت مویز باید دقت کرد؟

برخی از تجار افغان متاسفانه با مخلوط نمودن بار های نو و کهنه اقدام به تلقب در مویز می کنند و این مساله در فروش داخل ایران مشکلاتی را ایجاد می کند، اگر کسی بخواهد مویز را در ایران با خیال آسوده بفروشد، باید از تجاری در افغانستان خرید خود را انجام دهد که مطمئن باشد به وی محصول اصل را ارائه می کنند.

روش شناخت مویز نو و کهنه:

اجازه دهید اکنون که این مطلب را بیان کردیم به شما بگوییم چگونه می توان مویز و نو کهنه را از هم تشخیص داد.

اول شکل ظاهری مویز است، اگر کشمش مویز سیاه و خوش رنگی را خریداری کرده اید مطمئن باشید که محصول تازه است، اما اگر محصولات کهنه را خرید کرده اید، قطعا محصولی رنگ و رو رفته و کم کیفیت است.

نکته دوم مویز نباید خشک باشد، مویزی که خریداری می کنید اگر تازه باشد کاملا نرم بوده و خشک نیست.

نکته سوم و مهم ترین نکته است که شکرک نداشته باشد، مویز تازه شکرک ندارد اما مویز های کهنه بعضا دارای شکرک است.

واردات کشمش مویز سیاه افغان

برخی از مشتریان از ما می پرسند که واردات کشمش مویز سیاه افغان به ایران از چه طریق انجام می شود؟

ما هم همانند شما نمی دانیم که این محصولات از چه طریقی به کشور وارد می شوند، اما آن چه واضح است واردات کشمش مویز از راه قانونی نبوده و به صورت قاچاق وارد کشور می شوند، اما به دلیل این که کشور ما تحریم است و این محصول جزء ارزاق عمومی مردم است در نتیجه دولت سخت گیری را در مورد این محصول ندارد.

بازرگانی آرین واردکنندگانی را می شناسد که مطمئن بوده و اجناس باکیفیت را از افغانستان وارد می کنند و به صورت مستقیم از انبار های خود این محصول را در سطح کشور پخش می نمایند.

با توجه به مذاکراتی که تیم مذاکره کننده ما برای دریافت نمایندگی پخش محصولات این بازرگانی ها داشته، توانسته ایم با مجاب کردن برخی از این مجموعه ها به عنوان نماینده پخش نقش ایفا کنیم.

روش فروش کشمش مویز سیاه

قطعا به دلیل محدودیت هایی که در زمینه فروش این محصول برای ما وجود دارد، بعضا امکان مشاهده کل بار برای مشتریان فراهم نبوده و آنان باید به صورت خرده و در حد چندین کارتن خرید خود را انجام دهند.

ما در هر پارتی بار وارداتی سعی می کنیم تا پاسخ نیاز مشتریان خود را بدهیم تا همه آن ها در مغازه های خود باری برای فروش داشته باشند، به همین دلیل روش فروش ما به این صورت شده که مشتریان چندین کارتن از هر بار وارداتی را از ما دریافت می کنند و تا فروش بار بعدی صبر می نمایند.

کسانی که برای بار اول از ما خرید می کنند، قیمت روز کشمش مویز را دریافت کرده و در صورت تایید قیمت محصول، ما یک کارتن نمونه برای وی ارسال می کنیم، در نهایت اگر کیفیت محصول تایید شد، ما کالا را به صورت عمده ارسال می کنیم.

روش پرداخت چگونه است؟

روش پرداخت مشخصا نقد است و ما از پرداخت به صورت ضمانتی و چکی معذوریم.

روش تحویل به چه شکل است؟

بخش فروش بازرگانی آرین با ارائه فاکتور فروش و دریافت کل مبلغ بار را آماده و از طریق سریع ترین باربری ممکن به سطح کشور ارسال می کنند.

معمولا سریع ترین باربری ها اتوبوسی بوده و شهر هایی همانند تهران و قم فردای روز سفارش می توانند بار را تحویل بگیرند و شهر های دور تر یعنی غرب کشور دو روز بعد از سفارش می توانند محصول خود را از باربری تحویل بگیرند.

کرایه حمل بر عهده چه کسی است؟

قطعا کرایه حمل با مشتری بوده، اما دقت کنید ما سعی می کنیم نرخ کالا را به شکلی با شما محاسبه کنیم که کرایه حمل محصول مربوطه برای شما مناسب باشد، ضمن آن که با توجه به قرارداد ما با شرکت های حمل نرخ کرایه برای مشتریان ما مناسب است.

ما سعی کردیم در بخش روش فروش کلیه سوالات شما را پاسخ دهیم تا قبل از تماس تلفنی بتوانید تصمیم خود را در مورد خرید کشمش مویز افغانستان بگیرید.

با توجه به توضیحات ارائه شده اگر هر گونه سوال، مطلب یا …. دارید می توانید با بخش فروش ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + یازده =